Zaloguj się, aby obserwować  
PronarekP5

Kredyt

Polecane posty

PronarekP5    67

Tak jak w temacie czyli jaki jest najtańszy kredyt , w jakim banku i na ile procent - kredyt nie preferencyjny, czy banki oferują tańsze kredyty na zakup nowych maszyn rolniczych bez dopaty ARiMR .Ponieważ korzystając z kredytu na 1,2% nie można brać spłaty..


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
jakiej spłaty i jakie 1,2%?

 

są w obcej walucie jak chcesz

 

 

Już tłumacze :Więc jeśli bierzesz nowy ciągnik nie możesz brać go na kredyt preferencyjny czyli na 1,2% (czy jakoś tak) jeśli masz zamiar brać go na PROW -jednym słowem nie możesz korzystać z dwóch dotacji do jednej maszyny

 

Ps. kredyt preferencyjny uznawany jest jako dotacja do ciągnika- niski procent kredytowania wynika z dopłat ARiMR


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pronarem właśnie to przerabiam, dopłata do oprocentowania nie może przekroczyć 40% inwestycji, czyli to też jest duża pomoc, bo jak bierzesz prow to przez rok musisz płacić odestki od całości inwestycji a potem od tego co zostało też duzy procent więc troszeczke się nazbiera ;)

 

ps. aktualnie kredyty preferencyjne są na 2,25% niestety i może to jeszcze podskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

a jak jest z tymi kredytami pomostowymi?? . Mam pytanie czy jak weźniesz sobie vat odliczysz i masz te swoje 20% wpłaty własnej i dostaniesz te 60% (w naszym przypadku) od wartości netto to czeba dalej płacić od całości??


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie jestem pewien ale chyba są kredyty udzielane na okres w którym dostaniesz zwrot w ramach praw, po uzyskaniu zwrotu spłacasz kredyt w wysokości zwrotu i zostaje ci tylko reszta, przez okres do spłaty części kredytu spłacasz same odsetki miesięcznie bądź też istnieje możliwość spłaty odsetek razem z sumą którą Ci zwrócono w ramach PROW wszystko zależy od banku, jest też możliwość uzyskania kredytu kupieckiego od sprzedawcy danej maszyny ale to zależy od dobrej woli sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

o co chodzi z tymi 40% dofinansowania ze środków publicznych do kredytów preferencyjnych, w umowie mam że 40% będzie zfinansowane ze środków publicznych, a że pomoc agencji nie będzie większa niż z 55% kwoty kredytu ( przy 2,25% ) a jak wzrośnie oprocentowanie to już nie wspominam) tzn w końcu że ile będzie ta agnecja dopłacała, że jak już wypłaci 40% wartości kredytu to już przestanie dopłacać w tym dniu do reszty kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Maksymalna dopłat ARIMR do oprocentowania w okresie kredytowania która może zostać wykożystana w okresie kredytowania wynosi ileśtam co stanowi jakiej 55% kwoty kredytu,

a następny punkt umowy kredytowej jest :

 

wysokość pomocy publicznej na podstawie jakiegoś tam ustawa coś tam z 2004 r jest że pomoc do kredytu może wynieść maksymalnie 40%, więc co dopłacać będą do oprocentowania tylko przez okres aż sie skończy te 40% a potem normalne procenty mam płacić, przecież tego styknie tylko na pół kredytu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy maszynami zakupionymi przy udziale kredytów preferencyjnych z dopłatami ARiMR można świadczyć usługi? czy też występują w tym przypadku podobne ograniczenia jak w przypadku działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj