Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PronarekP5

Kredyt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PronarekP5    25

Tak jak w temacie czyli jaki jest najtańszy kredyt , w jakim banku i na ile procent - kredyt nie preferencyjny, czy banki oferują tańsze kredyty na zakup nowych maszyn rolniczych bez dopaty ARiMR .Ponieważ korzystając z kredytu na 1,2% nie można brać spłaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    25
jakiej spłaty i jakie 1,2%?

 

są w obcej walucie jak chcesz

 

 

Już tłumacze :Więc jeśli bierzesz nowy ciągnik nie możesz brać go na kredyt preferencyjny czyli na 1,2% (czy jakoś tak) jeśli masz zamiar brać go na PROW -jednym słowem nie możesz korzystać z dwóch dotacji do jednej maszyny

 

Ps. kredyt preferencyjny uznawany jest jako dotacja do ciągnika- niski procent kredytowania wynika z dopłat ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

pronarem właśnie to przerabiam, dopłata do oprocentowania nie może przekroczyć 40% inwestycji, czyli to też jest duża pomoc, bo jak bierzesz prow to przez rok musisz płacić odestki od całości inwestycji a potem od tego co zostało też duzy procent więc troszeczke się nazbiera ;)

 

ps. aktualnie kredyty preferencyjne są na 2,25% niestety i może to jeszcze podskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    25

a jak jest z tymi kredytami pomostowymi?? . Mam pytanie czy jak weźniesz sobie vat odliczysz i masz te swoje 20% wpłaty własnej i dostaniesz te 60% (w naszym przypadku) od wartości netto to czeba dalej płacić od całości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    57

nie jestem pewien ale chyba są kredyty udzielane na okres w którym dostaniesz zwrot w ramach praw, po uzyskaniu zwrotu spłacasz kredyt w wysokości zwrotu i zostaje ci tylko reszta, przez okres do spłaty części kredytu spłacasz same odsetki miesięcznie bądź też istnieje możliwość spłaty odsetek razem z sumą którą Ci zwrócono w ramach PROW wszystko zależy od banku, jest też możliwość uzyskania kredytu kupieckiego od sprzedawcy danej maszyny ale to zależy od dobrej woli sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

o co chodzi z tymi 40% dofinansowania ze środków publicznych do kredytów preferencyjnych, w umowie mam że 40% będzie zfinansowane ze środków publicznych, a że pomoc agencji nie będzie większa niż z 55% kwoty kredytu ( przy 2,25% ) a jak wzrośnie oprocentowanie to już nie wspominam) tzn w końcu że ile będzie ta agnecja dopłacała, że jak już wypłaci 40% wartości kredytu to już przestanie dopłacać w tym dniu do reszty kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

Maksymalna dopłat ARIMR do oprocentowania w okresie kredytowania która może zostać wykożystana w okresie kredytowania wynosi ileśtam co stanowi jakiej 55% kwoty kredytu,

a następny punkt umowy kredytowej jest :

 

wysokość pomocy publicznej na podstawie jakiegoś tam ustawa coś tam z 2004 r jest że pomoc do kredytu może wynieść maksymalnie 40%, więc co dopłacać będą do oprocentowania tylko przez okres aż sie skończy te 40% a potem normalne procenty mam płacić, przecież tego styknie tylko na pół kredytu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

czy maszynami zakupionymi przy udziale kredytów preferencyjnych z dopłatami ARiMR można świadczyć usługi? czy też występują w tym przypadku podobne ograniczenia jak w przypadku działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×