SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin974    30

oczywiscie ze HDI tylko przyznam ze tankuje sie bardzo dobrym opalem:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

a ja leje od ukrainców a ostatnio od znajomego z sasiedniej wsi kupił ta maszynke do robienia biopaliwa i raz na tym raz na tym zalezy co jest ale i na tym i na tym ładnie chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ja u mnie leje opalówke gdzie sei da do ciagniko, kombajnu, samochodow i nic sei nie dzieje. jeeden szpec od pomp powiedzial mojemu wojkowi ze jak opalowka jest czysta to jest leprze od ON bo w niej nie ma wcale wody. wioec trzymam sie tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

do ciapka verva albo 'z odzysku w firmie:P', jak ojciec był w polsce a6 c4 2,5 to laliśmy czerwony i z biedrony, frytkami jechało ale dało sie wytrzmać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój t25 jeżdzi na redbulu kiedyś nawet dodał mu skrzydeł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A u mnie jeżdzę na białoruskiej. Ten sam zaufany Białorusin dowozi już od chyba 3 lat. Na miejsce dowiezie, na pieniądze poczeka. A na stacji kupuje czasem na faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Ja kiedyś w necie wyczytałem na stronach STATOIL, że ON niczym nie różni się od opałówki, tylko tym, że jest barwione celem rozróżnienia. I na dowód poniżej była tabelka charakterystyki opału i ON, z której wynikało, że praktycznie opał miał niższą temperaturę zamarzania i jest mniej zasiarczony (olej opałowy i ON były ze STATOIL).

Co do temp. zamarzania bym się zgodził bo w końcy opał muis być płynny zimą nawet gdy są tęgie mrozy - w końcy wtedy ma służyć jako paliwo do pieca, nie wyobrażam sobie ogrzewania 1000 l zbiorniaka po to aby paliwo odzyskało swoją konsystencję ;-)

Ale po tym jak się zrobiły afery o opale to ta informacja zniknęła.

 

Co do czystości to już uważam że wszystko zależy od źródła tak samo ON może być z kiepskiej stacji i może być w nim syf, a opał z dobrej i czysciutki. Uważam, że jak się chce mieć dobre paliwo to powinno sie go kupować w większych ilościach i dawać go odstać się a potem rozlewać go jakąś pompką i tak aby nie brać z samego dołu.

 

A co do mieszanek w moim sprzęcie to do paliwa do dieselków dodaje miksolu w stosunku 70 litrów paliwa +0,5 l miksolu - aby lepeij smarować pompę i wtryski - tylko ie należy przesadzać bo za dużo oleju może zapiec końcówki wtryskiwaczy.

 

Pozdro


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja na następny rok postaram sie kupić hurtem 1000l, no moze 800(tą plastikową beczke na palecie). Ze stacji, na takiej ilości można liczyć na ok 30gr upustu, niby mało a na takiej ilości sie ciut uzbiera, no i nigdy nie braknie paliwa.. chyba że kupie auto na ON :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja na następny rok postaram sie kupić hurtem 1000l, no moze 800(tą plastikową beczke na palecie). Ze stacji, na takiej ilości można liczyć na ok 30gr upustu, niby mało a na takiej ilości sie ciut uzbiera, no i nigdy nie braknie paliwa.. chyba że kupie auto na ON :)

to u mnie przez 2 ciagniki (pronar i c-360) jest 5-6 takich beczek rocznie przelanych oczywiscie sam opal!!! jesienią kupilem 800l naoedowego to dopiero mi zostalo 200l (ostatnio tankoje napedowym bo sie skonczyl opal)

i moje spostrzezenia:

- c-360 wcale na napedowym nie ma sily (kiedys to ja na 4biegu kultywatorowalem a teraz na 3 mial by powaznie co robic) -na wolnych obrotach gasnie

- pronar wcale lepiej na napedowym nie chodzi (nic mocy mu nie przybylo -a mowia ze na opale slabszy), nadal pod duzmym obciazeniem delikatnie pusci dymek, z nocy tak samo pai jak na opale


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja tam do swojej C-360 leje cały czas opał. Kiedyś kilka razy wlałem ON i ciągnik wcale nie miał mocy, kopcił i gasł na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja tam do swojej C-360 leje cały czas opał. Kiedyś kilka razy wlałem ON i ciągnik wcale nie miał mocy, kopcił i gasł na wolnych obrotach.

pronarek na mocy nie zyskuje i nie traci, ale z c-360 to wiem czemu tak moze byc

mianowicie w naszych c-360 pomy paliwowe są do du... poprostu opal ma inna gestosc i lepiej samroje pome. Kiedys zpuscilem z niej paliwo i wlalem olej to tragedia (sily nie mial gasl) ale zapielismy mu kosiarke zcial 3ha bez przerwy (ten olej sie wyplukal, wylecial) i jest dobrze

Wniosek taki -olej opalowy jest bardziej ,,suchy" pompa ma gorsze smarowanie i jest dobrze

Mysle ze ktos mie zrozumial :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

My rope z orlenu niema mowy o innym shicie bo filtry sa i bedzie mi piszczc silnik rozwale:P


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Najlepsze paliwo to jest z BP, Shella i Lotosa - reszta z mojej okolicy odpada. A jeszcze jakaś tam hurtownia "za 5 gr", pół na pół z wodą. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tylko ON z Ukrainy, czasem z białorusi i od lat nie mam problemów z mf, jak to jest z tymi obiecanymi 95 gr zwrotu akcyzy będzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
My rope z orlenu niema mowy o innym shicie bo filtry sa i bedzie mi piszczc silnik rozwale:P

Jeżeli nie chcesz silnika rozwalić to czemu tankujesz na orlenie? B)

Ja leje co popadnie, raz białe, raz czerwone a raz żółte i ciapek śmiga, TDi sąsiada też śmiga miodnie na tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A ja tankuje od jakis 8 lat tylko ON z ukrainy do Zetorów bizonów i samochodu i jakos jezdza i nic sie niepsuje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

ja pomykam tylko na orlenie. a co do ilości to do JD tak około 200 a do MF 100 literek na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

teraz tylko ON, kiedyś na czerwonej wymieniłem 4 pompy w 3P i stwierdziłem że sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lbartnik    0

hej.

jestem tu nowy i troszke śmiac mi się chce. Tylko nieliczni dostrzegają różnicę między ON a opałowką i nie leją tego drugiego do baków. Jeszcze bardziej mnie śmieszą argumenty jakimi sie podpierają głosząc "opałową propagandę". Sam osobiście tankuje tylko ON. Przechodziłem czas "lania oranżady" ale trwał na szczęście niedługo. Przeczytajcie sobie : opałowka kontra ON

 

pozdro 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj