SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

proxy8441    245

ja osobiście z Lotosu ale znam gości co jeżdżą na OO --> oleju opałowym :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja tam jezdze na oleju napedowym bo do mf255 wole nie lac bo wrazliwa pompa a do samochodu nie leje bo w 124 mam turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a podobno ze sprawdzaja na czym sie jeździ? :D ja tam nie mam nic do ukrycia :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Przy obecnej cenie ON nie opłaci się kupować "oranżady" ani "od Ruskich" paliwa, szkoda ciągników

Dokładnie, dawniej gdy była więkrza różnica w cenie to sie jeszcze opłacało jeździć na opale ale teraz?? Tym bardziej jak ktoś jest na vacie to kompletnie sie nie opłaca na orężadce jeździć tylko ON


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A co sądzicie o uszlachetniaczach bo mi wczoraj w NH złapało paliwo wcześniej fabrycznie było jakieś gówno i wlałem z shella tego power trochę się poprawiło ale wczoraj znowu przymarzło ... W c360 od kilkunastu lat się jeździ na OO i nigdy nie było takiego problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście polecam dodadki;) wlejesz dodatek do ropy i niezamarznie do -30

a osobiście leje on bardzo dobrej jakości i po cenie ok 250:D

u mnie mogą sprawdzać. Nasze gospodarstwo juz dawno nie widziało barszczyku. a teraz przywieźli jakąś zieloną tą samą co na orlen i nie ma szans ze zamarznie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

ja na mrozy leję na każde 10 l ON 2 l Pb 95 nie zamarza i pali czy samochód ,czy ciągnik elegancko :Djeśli komuś to nie pasi,polecam instrukcję obsługi MF z 1989 roku,jest tam opisany skład ilościowy ON - Pb w zależności od temperatury otoczenia zimą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ale do pomp tłoczkowych bo przy pompie rotacyjnej można ją stracić bo taka mieszanka jest bardziej sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mi wczoraj zamarzła ropa w samochodzie... chodził pierdzielony na 3 tłokach zapaliła się kontrolka od wtrysków... dopiero po dodaniu uszlachetniacza i zatankowanie do pełna Vervą pomogło ... Ogólnie niektóry OO jest lepszy od taniej ropy a niestety jak wiemy w Polsce paliwo jest chrzczone niemiłosiernie.... Ja aktualnie jeżdżę w ciągnikach na OO i to już od dobrych 10 lat ;) ... Zarówno C330 i 7211 nie widzi różnicy między ON a OO ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

mi tam ropa jeszcze nigdy w życiu nie zamarzła. a co do OO a ON to różnica jest na OO pali nie miłosiernie i mocy brak a na ropie zachowuje sie normalnie każdy ropniak u mnie w domu ale być może miałem kiepskie źródło OO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Jak zamarza to wlejcie denaturatu. Ja całym sprzętem jeżdżę na ON, bo jak oddadzą akcyzę to wyjdzie na to samo. A OO spali więcej niż ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Co to jest ten olej napędowy do kutrów rybackich, bo nieoficjalnie dowiedziałeś się że na pewnych prywatnych cpn-ach to leją jako normalny on czy to zdrowe jest na silniki i układ paliwowy, to jakiś rodzaj oleju opałowego czy co, ma taki zielonkawy odcień, zauważyłem ze ciągnik więcej tego pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie już dawno nie leje się OO z tego względu że ON kupuję taniej. U mnie w wiosce to mało kto jeździ na OO ogólnie OO jest u mnie trudno dostępny, jeden gość leje OO do wszystkich ciągników i jak na razie nie siadła mu żadna pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja cały czas leje do swoich maszyn ON. Odkąd można sobie odliczyć akcyzę kupowanie "czerwonej" stało się nie opłacalne, a jak jeszcze skontrolują ... Olej opałowy jest bardzo dobry, tylko zależy na jaki się trafi (pamiętam kiedyś przy jednej dostawie miałem super, a i nawet ciągnik mocniejszy był, natomiast drugi raz, bodajże po zimie w zbiorniku na dnie 400 l przemieniło się w galaretkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

nie wlewaj denaturatu bo denaturat nie ma 100 procent alkoholu, zawiera wodę która potem zamarza w przewodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300

Tylko ON i tylko tankowany na markowej stacji,Robie tak po kupnie Oleju napędowego zrobionego z odbarwienia opałówki kwasem, poszła pompa paliwowa w ciągniku i dystrybutorek w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj