SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316
Z tego co wiem to golfy mają silniki TDI a JTD to z Fiata chyba.

 

jtd bylo we fiacie - w pandzie byl niezly jtd bo 1,3 ale ponad 70 KM mial.

ale kazda obecna technologia jest przenoszona do kazdego autka.

 

ale jak pisalem wyzej - zalezy na co sie trafi. sąsiad zrezygnowal z opalu bo mu octavia wogle nie chodzila

 

 

a tak wogle - to po ile u was jest diesel na stacji paliwowej ze jedziecie na opale???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja w swoim bravo mam wlasnie silnik jtd, chodzi dosc fajnie a 105km robi swoje przy srednim zuzyciu 5.2 <_<

co do paliwa to do bravo leje tylko (w 98%) shell vpower diesel - ostatnio za 3.66

biodiesel do reszty sprzetu 3.20

opał 2.90 B)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie nie daleko kolesie mają kilka tirów(firma transportowa).kiedy jeszcze policja ich nie goniła za czerwone to tylko na tym jeździli i samochód zawsze palił 33l/100km.jak teraz leją normalne to palą od 29 do 39l czyli albo jakość paliwa albo dystrybutory oszukuja...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

Moim zdaniem opał to najlepsze paliwo sam go używałem przez 6 lat (do 385 t25 bizona i czasem opel astra 1,7tdi)i nie zauważyłem żadnej różnicy.Jednak teraz gdy jest zwracana częściowo akcyza a także mogę sobie odliczyć 22% VAT to wolę używać ON gdyż wychodzi prawie taka sama cena a przy zamuwieniu hurtowym taniej jak opał .Przynajmniej moge spać spokojnie ,jeden z okolicznych gospodarzy miał już kontrolę ze skarbówki i nałożyli na niego dośc wysoki mandat.Wybór należy do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ups-sorki ale nie zauwazylem tego wątka:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=1107

 

tu jest o cenach paliw

 

a co do jazdy na rozowym - u nas jeden obszarowiec jezdzil.

podjechala kontrola - i do wyjezdzających z pola proste pytanie - mamy sprawdzac czy od razu mowicie co jest wlane do zbiornika.

ci traktorzysci co powiedzieli odrazu cos tam oberwali, Ci co się nie przyznali zaliczyli chyba sonde do baku i pozniej sporo pieniążkow wlasciciel wylozyl


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe paliwo z orlenu... to coś wam opowiem

w ubigłą zimę, wtedy gdy były takie troszkę większe mrozy, zajerzdżam samochodem po benzynę do orlenu i co widzę - leją wrzątkiem po wężu dystrybutora bo "paliwo" zamarzło

do wszystkich ciagników leję łotewskie paliwo (przywozi mi koleś minimum po 2000 litrów), tylko do zetorka, bo w końcu nówka <_< , tankowałem Orlenowskie i w czasie pierwszego przeglądu serwisant wykreca filtr i się mnię pyta na czym jeżdżę bo w filtrze sama woda... chyba nic nie trzeba dodawać


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

dokladnie tak jak piszez u mnie znajomy handluje paliwem to troche opowiedzial mi co tam sie robi <_<

opowiadal jak zawiozl 10000l gdzies pod warszawe do cpn a wlasciciel do niego ze nie wezmie bo jakies ciemne no to znajomy mowi ze jutro przywiezie druga partie zajechali do warszawy kupili 50kg wapna wymieszali zaworza a wlasciciel mowi trzeba bylo odrazu dobre wiezc a nie jakis szajs B) to jak mi to opowiedzial to myslalem ze spadne z krzesla B) ile to on naopowiadal chistori co oni robili to glowa mala


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to wypisz wszytkie "H"istorie <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

nie wiem czy to dobre miejsce no ale napisze jak pisalem oni zajmowali sie wszystkim co tylko szlo sasiad mial 0;5ha marchwi pastewnej a oni do niego ze kupia bo niby dla koni sasiad sie zgodzil co do czego a oni ta marchew na jakiejs gieldzie rolnej sprzedali ale to nie wszystko co sie okazalo kazdy kto kupil mial bule brzucha <_< a sprzedali tego +-2tony to teraz tam juz nie jezdza B) albo kupili ursusa c360 za 5000zl a sprzedali za 11000zl B) niezla przebitka


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0

dowiadywałem się dzisiaj:ON w cenie hurtowej 2.75netto minus 0.45 zwrot akcyzy=2.30pln/bez vatu oczywiscie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (temperatura powietrza -11C ) zamarzło mi "paliwo" w przewodzie pomiędzy zbiornikiem a filtrem w Zetorze.

Już nigdy nie kupie paliwa w Orlenie !!! :angry:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

chłop z mazur - a może miałeś ten taki specjalistyczny ON czyli 5% ON i 95 % H2O... :huh: :( tak jak kiedyś po kontroli na jednej ze stacji...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

a ja tam do swojej 60-tki i 30-tki juz od jakis 6 lat na rozowe i kompletnie nic

w zwszlym roku jezdzilismy prawie na samym oleju ale ciagniki sa slabsze i jest za mala temp wytwarzana w silniku i ten olej nie spala sie wszystek i pozniej sa wycieki po wydechu no i silniki slabsze

takze nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do swojej C-355 leje tylko ON kupowene u sąsiada po 2,90 :huh: wiec nie ma sensu kupować redbulla. W baku miałem tylko raz czerwone paliwo i to wymieszane z ropą 3/4 NO i rzeszta czerwona. Wtedy nie było widać różnicy, ale wole jeżdzic na NO tym bardzie że z dobrego żródełka :(


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

a ja mam tak po 2,5-2,8 i to naprawde dobre(niewazne skad :huh: )

dlatego biore wszystkie ilosci i skladam bo jak by sie zrodelko urwalo to zawsze bedzie na czym jezdzic zanim sie nastepne znajdzie

juz nie raz tak bylo :(


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob32    0

Ja jeżdże na opale wszystkimi maszynami, od czasu kiedy opałówa była po 35 gr/l, czyli gdzieś od ok 95 roku chyba i od tej pory nigdy nie miałem normalnej ropy, dzięki temu nie wiem co to są zanieczyszczone filtry paliwa, opałówka jest o wiele czyściejszym paliwem jak ON, a z silnikami, ani układami paliwowymi nie mam żadnych problemów, a jak tylko zrobi sie cieplej, to jeżdże na oleju roślinnym z jakiegoś marketu, poprostu gdzie tańszy tam kupuje, ale to tylko leje do T 25, bez żadnych dodatków, 100% OR, a do czterdziestki pół na pół z opałem, a Forszaje na OR ciężko odpalają, więc ich nie karmie olejem roślinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja do MTZ 82 leje olej roslinny iON pół na pół jak jest zimny to bardziej kopci ale moc na tym samym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ostanio temat paliw pojawił się na jednym z for/boardów ktore czytuję.

Padł tam link: http://bluebox.zary.com.pl/moto_info/artykuly/art_72.htm

 

może kogoś zainteresuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Ja T25 w lato to przeważnie na opałówie ale częściej na ON. W zimie tylko na ON bo ciężko pali. Tylko raz jechałem na Kujawskim jak mi w środku pola ropy brakło, szkoda że nie widzieliście miny mojej mamy jak zobaczyła że nie ma na czym obiadu zrobić :rolleyes: :( :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a u mnie w c-360 non stop opal. Do pronara zaczelismy lac jak mial 3mth;D Ja uwazam ze delikatna roznica w mocy jest:) jesienia kupilismy 800l ON na fakture, jeszcze nic nim nie tankowalismy, ale wykozysta sie latem jak trzeba bedzie jezdzic z pomidorkami;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

U mnie wcześniej do starszych ciągników 7211 i 330 opal , a obecnie od kilku miesięcy tylko na dobrej i z dobrej stacji np. STATOIL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

umnie w lampo i deutza lejemy rope z orlenu a do zetora i ursusa olej rosliny zmieszny z opałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj