SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

kamieniak89    31

U nas wszystko chodzi na ON, kupujemy większe partie i jakość jest ok, a nawet lepsza niż na okolicznej stacji. U nas często straż graniczna kontroluje baki, także mało kto ryzykuje. Druga sprawa to kwestie finansowe bo za ON odpiszemy VAT i akcyze i wychodzi niewiele drożej jak redbul


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jak był 912 to się różnie jeździło troche czerwonego troche napędu, ale pod koniec już na samym ON. Taraz jak mam NH to tylko i wyłącznie ON i basta. Nie ma o czym mówić. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam tylko ciapka. I leje tylko ON (ropa) . Oranżada jest do pieca nie do silnika !!

 

To jest moje zdanie. Na razie go nie zmienię .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Dla zmniejszenie kosztów produkcji a zarazem zwiększenia zysku dużo ludzi kupuje paliwa na lewo, tylko nie ma najmniejszego sensu lać takich nieznanego pochodzenia roztworów do nowych silników, bo jest to jak zabawa z granatem, czasami może zdarzyć się felerna partia i silnik do remontu.

Osobiście tankuje zawsze na stacji JET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupuje większe ilości ON do spółki wujem i jest dużo taniej, a poza tym dodaje takiego środka na poprawienie właściwości(nie pamiętam jak to się nazywa, ale w zimę ma lepiej na tym zapalać).

 

Praktycznie nie opłaca sie lać opałówki gdyż nie mam możliwości odliczyć VAT-u a się cykać jak wyjeżdżam na szosę to niewarto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

a i opałówki spalisz wiecej niż ON .nie ma co sie paprać z tym czerwonym poniewarz róznica w cenie nie jest za duza


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja już 7 lat leje czerwona ON ale w zimę była parafina i woda i zamarzał mi wiec nie używam jej kiedy miałem paliwo od turbin w cukrowni i od wąsko torowej ciuchci te paliwo miał moc jak nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My laliśmy olej opałowy, teraz gdy ceny się wyrównały to lejemy dobrą...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja juz leje dobra on. nie oplaca sie lac opalu bo ciagnik go wiecej spala i prowadzi to do gromadzenia sie nagaru i lakowania tlokow. za wiele sie na tym nie zyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

My lejemy ON i zawsze zamawiamy spore ilości to nam przywożą na podwórko. Z tego co słyszałem to na czerwonym wszystko szybciej siada.A kiedyś kupiliśmy od kolesia 200 l paliwa na próbe niby z rafinerii to ciągnik na tym paliwie siły nie miał a kopcił jak lokomotywa to sie te paliwo z dobrym mieszało i jakoś sie wyjeździło.Raz sie nacieliśmy i nigdy więcej tylko ze sprawdzonych źródeł.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

my jezdzimy tylko na ON u nas policja czesto kontrole robi, w tamtym tygodnu przyjechali do nas z nakazem i sprawdzali w ciagnikach w beczkach jakie jest paliwo !! !! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
My lejemy ON i zawsze zamawiamy spore ilości to nam przywożą na podwórko. Z tego co słyszałem to na czerwonym wszystko szybciej siada.A kiedyś kupiliśmy od kolesia 200 l paliwa na próbe niby z rafinerii to ciągnik na tym paliwie siły nie miał a kopcił jak lokomotywa to sie te paliwo z dobrym mieszało i jakoś sie wyjeździło.Raz sie nacieliśmy i nigdy więcej tylko ze sprawdzonych źródeł.

wlasnie -lepiej kupic opał z pewnego zródla jak ON z niepewnego ;)

my jak kupiliśmy pronara to z początku zaczelismy lac ON -potem zaglądamy do filtra a on zardzewiały ;)

od tamtej pory lejemy opałówkę -traktor przepracował na niej pokolo 1500mth i miał tylko dwie końcówki wytrysków zmieniane :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zgodzę sie w 100%. Lepszy dobry opał niż ropa niewiadomego pochodzenia i jakości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Zgodzę sie w 100%. Lepszy dobry opał niż ropa niewiadomego pochodzenia i jakości :/

o tym sie nie słyszy ale pomyślcie ile samochodów osobowych lata na redbullu ;)

 

 

Zgodzę sie w 100%. Lepszy dobry opał niż ropa niewiadomego pochodzenia i jakości :/

pomyśl -jakiś tam siarczek odbarwia OO -,,przedawkowanie" tym środkiem powoduje korodowanie układu paliwowego w ciągu 24godz....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a ile obecnie kosztuje czerwona???

chyba 2,8zł

 

 

 

 

 

a ja mam metodę na ,.ekologiczne" odbarwianie OO ;)

ale w to sie nie bawię bo nie nadążyłby ,,produkować" w takich ilościach :)

i bardzo czasochłonne jest ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja jezdze tylko na ON!

 

Koledzy wyżej napisali, że lepszy dobry OO niz gówniany ON. Zgadzam się z nimi... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Koledzy wyżej napisali, że lepszy dobry OO niz gówniany ON. Zgadzam się z nimi... ;)

ale dobry ON lepszy jak najlepszy OO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ale dobry ON lepszy jak najlepszy OO

no tak tylko kup taki :P

 

 

 

 

Koledzy wyżej napisali, że lepszy dobry OO niz gówniany ON. Zgadzam się z nimi... :)

królik to jest chyba nasza pierwsza i ostatnia kwestia w której sie zgadzamy :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj