SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

toniekmf255    6

do mf tylko ON


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

kiedyś przed remontem silnika w T-25 to jeździliśmy na opałowym ale bardzo kopcił i nie miał tyle siły co na ON no i się grzał.

rope kupujemy na stacji na bazie PKS-u bo jest najlepsza i niedaleko. ON zawsze kupujemy zwłaszcza że teraz oddają vat. do T-25 mieszmy ON z rzepakpwym, zdarza się że w 100% i nie narzeka i nie ma żadnych problemów z mocą czy odpalaniem. tak to jeździmy na ON ale jak trafia się promocja w lidlu to :)

a do claasa to ON z pewną domieszką rzepakowego (daje rade na samym roślinnym - silnik mercedesa)

a co do zapachu to ledwie co czuć mi tam nie przeszkadza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Tylko ON.

Znam gościa, który lał do Ducato zwykły olej spożywczy (coś w stylu Kujawski) i jak jechał, to pachniało lepiej jak przy frytkownicy w McDonaldzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

JA tam tez tylko ON wczesniej jeździlismy także na opale i szczerze mówiąc to traktory miały nawet wiecej siły tylko wada było wieksze spalanie, strasznie dymiły i cześciej trzeba było wymieniac filtr.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Do niedawnw lany byl oczywiscie Red Bull, ale jakies dwa miesiace temu Słuzba Celna sie po okolicy przeleciala i kilku dostalo niezle kary+rekwiracje paliwa i teraz niestety ON trzeba tankowac bo strach w oczy spoziera B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Do mnie koleś z serwisu PRONARa przyjeżdżał nowym GOLFEM V z 2003 roku i lał do niego opał... dodam jeszcze ze czasami jakość OO jest lepsza od zwykłego ON, bo nikt niego nie miesza i nie kombinuje. Moim zdaniem opał powinien być ogólnie dostępny. Jest przyjęta zasada ze opał niby niszczy silniki a co komu do mojego ciągnika chce to leje nie to nie, tylko ze tu chodzi o okcyze.... POLSKA RZECZYWISTOŚĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja kupuje tylko i wyłącznie ropę od naszych sasiadow zza wschodniej granicy naszego kraju :D Bardzo dobre zrodełko, polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ja kupuje tylko i wyłącznie ropę od naszych sasiadow zza wschodniej granicy naszego kraju :D Bardzo dobre zrodełko, polecam ;)

Widzę ze jesteś z Lubelskiego ja tez i co ile płacisz za litr ruskiej ropy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Opał ma jedną wadę - czerwony kolor. Kiedyś trochę ćwiczyłem w ciężarówce i ten z Lotosu był znacznie lepszy niż z Płocka, tzn. nie było dymu auto szło jak burza, no i barwę miał taką krystaliczną, a nie mętną. Najgorzej jest gdy kupimy jako ON, OO uzyskany po uzdatnianiu kwasem (odbarwianiu).

 

 

ja tylko ON


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przez kilka lat wszystko w gospodarstwie jeździło na czerwonym i wszystko było w porządku, mocy na pewno nie było mniej i spalanie takie same. Dobry opał jest lepszy niż podrabiany i ruski on... Ale odkąd opał ciężej jest kupić i wprowadzili zwrot podatku z on jeździmy tylko na on...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie, redbull to dokładnie to samo co zwykły dizel tyle, że zabarwiony na czerwono żeby go było łatwo odróżnić podobnie jak się robi z denaturatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
A prawdą jest że na czerwonej mniej dymi jak na ropie??

 

u nas C330 na opale z mixolem jeździł pompa nowa była nobo stara już była wysłużona ale troszke przykopcił jak to Ciapek ale w sumie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
A prawdą jest że na czerwonej mniej dymi jak na ropie??

Też to kiedyś słyszałem ze na opale dymi miej ale chy ja wiem bo ja ja lałem do 3512 to jeszcze wcale nie dymił może jak bym teraz sprawdził ale wiem znajomy całe żniwa jeździł na opale z prasą i często go widziałem jak pracował to nie widać było żeby dymił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj