SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas120    4

jes w mojej wsi zwolennik opału w dwuch kombajnach zbożowych pompy wykończył a i tego roku zaczyna mu mocno kopcić ciągnik ja tam już biodizla wolę tylko że producenci ciągników takie warunki stawiają że to się nijak niema z ekonomią a i z logiką też bo po jakiego grzyba 2x częsciej wymieniać filtr powietrza rozumię filtry paliwa czy olej w silniku to się moge zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

ja ostatnio kupilem bio diesla...ciagnik chodzi dobrze, troche przy zapalaniu sie muli ale chodzi bez problemow...ma fajny zapach plackow ziemniaczanych...hehe...co prawda jest troche tanszy ale co z tego jak nie mozna odliczyc od niego vatu z faktura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Ja kiedyś jezdziłem na czerwonce (byly tego efekty ursus 4514 na polu z agregatem jak zgasł tak już go nie odpaliłem pompa paliwowa do naprawy i nie tylko) a teraz tylko i wyłącznie na ropie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ostatnio kupiłem paliwo niby z ORLENU :P od takiego dilera, paliwko zawsze było super no o troche tańsze. ALe ostatnio kupiłem i wlałem do 330 to jak jechałem z 2gospodarstwa oddalonego od mojego domu o 7km to jechałem 2godziny!!!!1 :angry: :angry: co chwila mi ciągnik gasł :angry: .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja juz od jakis 2 lat nie jezdze na czeronej...za duzy strach ze mnie zlapia, a wtedy moze byc nieprzyjemnie, wiec wole nie ryzykowac i jezdze na normalnej ropie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Ja kiedyś jezdziłem na czerwonce (byly tego efekty ursus 4514 na polu z agregatem jak zgasł tak już go nie odpaliłem pompa paliwowa do naprawy i nie tylko) a teraz tylko i wyłącznie na ropie.

Cezary4514, a długo jeździłeś swoim 4514 na czerwonej? Jeździłeś na czystaj czerwonej czy coś dolewałeś? Ja swoim 4514 jeździłem na opale prze 3 lata (na zbiornik lałem zawsze ok. 30 litrów czystego ON). Jednak przez to, że miałem kilka akcji z opałem (woda w opale), zrezygnowałem z tego paliwa i teraz tankuje już normalny olej napędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Woda w opale to nie wina oleju a kiepskiego dostawcy.Woda może byc rowniez w ON.łatwo to poznać gdyż paliwo taki czy inne robi sie mętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja mam sprawdzonego dostawcę opału biorę od niego już 10 lat i przez tyle lat jeżdzę na opale do ciągników i kombajnu leję czysty opał bez dodatków i nic się nie dzieje. Pompa w zetorze siadła po 6 latach i facet co mi ją naprawiał że jeśli mam dobry opał to lepiej na nim jezdzić niż na słabej ropie. Od dwóch lat kupuję odbarwiony opał jest bezbarwny oczywiście prosto z petrochemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opal niczym się nie rózni od ON.Dla tych co wskazują na uszkodzenia pompy podam pewien przykład. Ktoś zuzywa rocznie ok 2000l do zasilania kombajnu przez 8 lat to ok.16000 tys l.Róznica w cenie przekracza 1 zł co daje ok 18000tys oszczednosci.Zalożmy ze padnie pompa(nie padla) to jak to sie ma do ceny np.silnika po remoncie za ok6-8 tys.Przez te 8 lat daje to 2,5 motoru a tu ktoś się martwi marna pompą ktorta zwraca sie po dwóch tankowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
ja mam sprawdzonego dostawcę opału biorę od niego już 10 lat i przez tyle lat jeżdzę na opale do ciągników i kombajnu leję czysty opał bez dodatków i nic się nie dzieje. Pompa w zetorze siadła po 6 latach i facet co mi ją naprawiał że jeśli mam dobry opał to lepiej na nim jezdzić niż na słabej ropie. Od dwóch lat kupuję odbarwiony opał jest bezbarwny oczywiście prosto z petrochemi.

 

100% zgodzę się, że lepszy czysty opał niż syfiasta ropa ale nie ma czegoś takiego jak odbarwiony opał prosto z pertochemii... Po pierwsze petrochemia nie odbrawia opału a po drugie właśnie takie odbarwiane świństwa są najbardziej szkodliwe dla silnika...

 

Aby odbarwić olej opałowy, dodaje sie do niego KWAS SIARKOWY (H2SO4), który powoduje strącanie się barwnika, ale ZOSTAJE W PALIWIE. Tak sam H2SO4, jak i produkty "ubocznych" reakcji.

Jak działa H2SO4 na metal, to chyba każde dziecko z podstawówki wie. Co się dzieje z instalacją wtryskową potraktowaną paliwem z H2SO4 też chyba każdy się domyśla.

 

Owszem, aby zobojętnić odczyn takiego "wynalazku" dodaje się sole wapniowe, które następnie się odfiltrowuje, ale NIE USUWA TO WSZYSTKICH AGRESYWNYCH POZOSTAŁOŚCI ODBARWIANIA OPAŁU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
Cezary4514, a długo jeździłeś swoim 4514 na czerwonej? Jeździłeś na czystaj czerwonej czy coś dolewałeś? Ja swoim 4514 jeździłem na opale prze 3 lata (na zbiornik lałem zawsze ok. 30 litrów czystego ON). Jednak przez to, że miałem kilka akcji z opałem (woda w opale), zrezygnowałem z tego paliwa i teraz tankuje już normalny olej napędowy.

 

Witam. Ja swoim 4514 jezdziłem na opale jakieś 4 lata. Potem mięszałem 3/4 baku opał a 1/4 ropa i jezdziłem jakiś rok a potem tylko i wyłącznie na ropie.

Ok kilku lat mam stałego dostawce. Przywoźi mi czysta rope. Kiedyś przywoźił po 2 000 co jakiś czas a teraz 1 000 co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Witam. Ja swoim 4514 jezdziłem na opale jakieś 4 lata. Potem mięszałem 3/4 baku opał a 1/4 ropa i jezdziłem jakiś rok a potem tylko i wyłącznie na ropie.

Ok kilku lat mam stałego dostawce. Przywoźi mi czysta rope. Kiedyś przywoźił po 2 000 co jakiś czas a teraz 1 000 co jakiś czas.

 

U mnie jakoś (odpukać) nie widać jakiś niepokojących objawów co do awarii układu paliwowego. A możesz napisać konkretnie co wymieniałeś przy pompie i jaki był koszt naprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wszystkich ciągników leje sie teraz ON. Jak zwracają akcyzę to wychodzi porównywalna cena z opałem. <_<


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No a mi do opału jak zwrócą akcyze to wychodzi to litro Opalówki kosztuje tyle co 1,5l mleka :lol: <_<

 

 

Jeszcze auto by było w dieslu to całkiem wypas <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja mam dobrze bo do ciągników leje rope.do kombajnu i samochód mam diesla.

A mi chodziło o to ze Faktury na ON bym samochodem nadrobił a traktorami na OO śmigać <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwrot jest tylko do 85l/ha a gdzie reszta ,auto,kombajn uslugi.Nie bądzmy altruistami zgodnie z powiedzeniem 'kto ma miękkie serce ma twarda dupe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
A mi chodziło o to ze Faktury na ON bym samochodem nadrobił a traktorami na OO śmigać <_<

Ja teraz mam auto w dieslu więc fakturki sie zbiera <_<


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

a ja jeżdżę na OLEJU ROŚLINNYM

 

ogólnie fajny zapach idzie ze spalin tak jak by ktoś placki piekł :)

 

POLECAM POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj