Zaloguj się, aby obserwować  
niepek

Zetor Proxima wałek 540E

Polecane posty

niepek    0

Witam orientujecie się cy jest możliwość montażu wałka 540e w zetorze 8441 jaka jest tego cena i czy warto. dzięki pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to nie ma jasne że jest kosztuje tyle co i wałek 1000 obr ale jest warunke albo wałek 750 albo wałek 1000 albo rewers, więc trzeba sie zdecydować co się bardziej przydaje, a raczej więcej pożytku jest z rewersu niż z wąłka eco, a koszt tego to z tego co pamiętam 1200-1500zł chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepek    0

Zgadza się rewers jest opcją przydatną w momencie gdy używasz tura. Ten zetor jest używany do cięższych prac typu zwijanie a w wałku 540E będzie na pewno mniej palił. Jak ojciec kupował ciągnik to stwierdził że nie jest specjalnie potrzebny a teraz zmienił zdanie ale to nie jest zbyt wysoki koszt jeśli kosztuje do 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ciągników bez rewersu i wałka ECO to nie powinni już robić... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bez przesady z tym wałkiem, to troche kicha jest, nie wiem czy na 1000 obr czy na eco540 robili mi bele siana ciągniki lambo r4 105, forterry i inne bestie i ja ich pierdacze wole żeby mi kolo zrobił z 7211 na normalnym wąłku i bele mam za***iście ściśnięte, opieprzyłem kolesia co robił na wałku eco bo robił słabo ściśnięte to się tłumaczył że boi sie bo jak zrobi ciaśniej to zaraz zrywa sprzęgiełko w prasie,

 

Wujas kupił 8441 i na pytanie dlaczego nie wzioł wałka eco odpowiedział po prostu że lubi depnąć w podłoge bo inaczej nie potrafi i że zaraz by zrobił helikopter z rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

E tam brednie Ferdek wypisujesz-ja już trzeci sezon beluję na 540E a że przedtem belowałem właśnie 7211 więc mogę powiedzieć że Zetorek na 540 kompletnie nie ma polotu do JD na 540E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To jest właśnie w tych proximach przewalone bo albo szybka skrzynia albo wałek 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

szybka skrzynie chyba mozna laczyc z dwoma predkosciami wom. mnie ciekawi czy mozna wziac rewers i zamowic sobie tylko walek 540E zamiast 540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Na 100% nie da się wziąć wałka 1000obr/min i szybkiej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Na 100% nie da się wziąć wałka 1000obr/min i szybkiej skrzyni.

 

Raczej da bo z tego co wiem to w starszych typach te z większą prędkością różniły się kałami zębatymi w zwolnicach i przystawce do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0

Proponuję kupić Zetora Proxime Plus i wszystko pogodzicie bo jest rewers i wałek 540E a wałek to jest bardzo dobra rzecz bo faktycznie mniej pali bo nie trzeba tak gazować a to że bele wychodziły jak flak to raczej dla tego że jak gość włączył wałek 540E i miał jechać przypuśćmy 5 km/h to gość który prasował jechał nagle dużo szybciej bo prasa stała się wydajniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj