karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

miko    0

Ursus C-330 m rok 1988 przebieg 2800 mtg i narazie nie narzekam, ale nigdy nine chodził w pługu, jest używany do lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja też mam c330 7r przebieg 6400mtg


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raf19    0

C330M - bardzo sentymentalny , ostatnio prawie wywaliłem go z pryźmy kukurydzy na szczęście jest lekki i ma kabinę więc trzymając go w 5 osób jakoś zjechał bez wywrotki

3512 - zarąbiście poręczny , przestronny ciągnik , szkoda że bez wspomagania ale było juz za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
C330M - bardzo sentymentalny , ostatnio prawie wywaliłem go z pryźmy kukurydzy na szczęście jest lekki i ma kabinę więc trzymając go w 5 osób jakoś zjechał bez wywrotki

3512 - zarąbiście poręczny , przestronny ciągnik , szkoda że bez wspomagania ale było juz za późno

A jak!!! ja uważam ze 3512 to najlepszy ciągnik

Ja mam Ursusa 3512 i c360, dziadkowie mają c360,wujek c330,następny wujek2812 i c330

W naszej rodzinie są prawie same Ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raf19    0
C330M - bardzo sentymentalny , ostatnio prawie wywaliłem go z pryźmy kukurydzy na szczęście jest lekki i ma kabinę więc trzymając go w 5 osób jakoś zjechał bez wywrotki

3512 - zarąbiście poręczny , przestronny ciągnik , szkoda że bez wspomagania ale było juz za późno

 

U mnie były prawie same ursusy , bo ostatnio dołączył Zetor 8441 , miałbyć Ursus 5714 ale jakiś koleś doradził że Zetor jest droższy tylko 5 tys zł ale warto dołożyć bo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam URSUSA C-330 76 rocznik (żółto niebieski) coś około 13 tyś mtg


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja w swej kolekcji mam Ursusa C330 super sprzęt raz miał juz remont kapitalny bo niestety nie miał lekko. Mam także Ursusa C360 3P oszczędna maszynka :rolleyes:


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldanio    2

Ja mam U C330M z turem z 90roku i nie narzekam świetna maszynka przydało by sie wspomaganie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

C-330 z 1986r. Co do przebiegu to nie wiem bo licznik mth nie działa już od dawna.Ale ciagniczek super do lekkich prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian330    0

Witam....Jestem nowym użytkownikiem...Mam ursusa 330.... ;) Jest to fajna mszyna ale troche za słaba....Ale na moje gospodrastwo wystarczająca...Polecam ten ciagnik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

A ja mam c-330 m z 87 roku z przebiegiem 3500 mtg i remont się szykuje i troche jestem zawiedziony, tymbardziej że nigdy nie chodziła w pługu itp. Ogólnie bardzo dobry traktor ale zwykłe trzydziestki są chyba wytrzymalsze od 330 m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

C 4011 z 70 roku wszystko wymienione na 360 oprócz skrzyni i machy ;) , c330 z 85 ;) , c330m z 90 mialem powazne problemy ze skrzynia biegow, pomogla dopiero spawarka, u 1222 z 2000roku niestety bez napedu i szybkiej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam wiecznego c330 ciągnik nie do zabicia jest z 78 roku i śmiga do dziś ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam wiecznego c330 ciągnik nie do zabicia jest z 78 roku i śmiga do dziś ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj