karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

versus    27
Mam Swed-trac jak informuje nas producent tylni most i skrzynia jest produkcji polskiej(Ursus),z tego co widzę przedni most jest ZFA, ma skrzynie nowej generacji 3 biegową , posiada silnik Scani 167 km żywej mocy bez turbiny.Chętnym prześle foto na gg.Ciągnik pracował u mnie tylko wiosną nie narzekam jest bardzo mocny.

A może kupiłeś go w przasnyszu???? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10358 -ten dokładniej

 

"posiadam c360 z 1988r" to chyba że 3p, bo zwykle sześćdziesiątki w '87 skończyli produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
Mam Swed-trac jak informuje nas producent tylni most i skrzynia jest produkcji polskiej(Ursus),z tego co widzę przedni most jest ZFA, ma skrzynie nowej generacji 3 biegową , posiada silnik Scani 167 km żywej mocy bez turbiny.Chętnym prześle foto na gg.Ciągnik pracował u mnie tylko wiosną nie narzekam jest bardzo mocny.

 

Taki sam jest na allegro. Sprzedajesz go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Na pewno ten sam swed-trak, opis baaardzo podobny, widać się nie sprawdził w robocie ;) :lol: sprawdziłem położenie, Pęczki są bardzo blisko przasnysza, to ten o którym wspominałem wcześniej na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Versus tak jak piszesz widocznie się nie sprawdził. Treść ogłoszenia i nazwa sprzedającego taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin221    0

Jak wcześniej pisałem ciągnik w pracy robi niesamowite wrażenie ,zwykły najnowszy URSUS 1645 z turbiną nie ma szans.Tak sprzedaje go z powodu iż jest dla mnie za duży i za mocny posiadam 20 ha , a on spokojnie wystarcza na 100 ha.Chętnie zamienie na Zetora 94-95 rok prod powyzej 100 km.Chętni pisac!!!Cały opis tego ciągniczka na http://allegro.pl/item190747191_swed_trac_...ro_okazja_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja ma 330, 360 i 4514.

W niedalekiej przyszłości trzeba będzie rozejrzeć się za czymś większym i prawdopodobnie nie będzie to ursus. Bynajmniej nie dlatego, że jest zły, lecz dlatego, że chciałbym spróbować popracować na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Hej, a ja mam c-355m i c-360-3p. Jak kolega również rozglądam sie za czymś większym, np Zetor 11441 forterra :lol:


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
np Zetor 11441 forterra :lol:

Ja też za tym sie rozglądam, boje się tylko, ze może za dużo palić. Myślałem też nad Ursusem 1234, alejest on droższy od forterry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin221    0

Również rozglądam sie za Zetorem szklakiem, może w mocy jest słabszy od Ursusa ale komfort jazdy i kultura pracy silnika w Zetku jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radar    0

ja mam ursusa c-360. Moja tata kupil do niego nowa kabine a brat dal maske do malowania i teraz smiga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja mam ursusa c-360 i zadowolony z niego nie jestem. Ciągnik jest w dobrym stanie a i tak strasznie głośno chodzi i są częste problemy za skrzynią biegów. Mam też massey-ferguson 255 produkowanego przez ursus na licencji i jest o wiele lepszy. Silnik perkins, komfortowa kabina i nic mi się nie zakleszcza w skrzyni biegów.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas    0

ja mam 4512 1997r...niedawno go kupilem ale dotej pory niema z nim problemow i oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawa350rs    9

ja mam c-330 z roku 1974, idzie jak przecinak no niekiedy ma swoje słabsze dni ale to nie jest nowy traktor.

c-360 z 1986r nie narzekam na niego bo swoje zrobił.

c-1012 z 1986r straszny obibok, gdy ma jechać do roboty to się zepsuje


Kirowiec - moc i niezawodność pod ręką.
Kto ma kirowca nie poczebuje fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

c 330 1975 r

c 360 3p 1988 r

4512 1987 r recznie skladany :P jeden z pierwszych 100 ciagnikow na kraj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

C 4011 w tym roku obchodzi 40 rok swojego istnienia bez żadnego większego remontu (weteran), C 355 przeciąg a nie traktor, 912 z 1987r. co roku oboruje 60 ha też bez większych napraw. URSUS FOREVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Ja mam Ursusa C-360 , 3512 z 1995r i Zetora 9641 z 2004r oraz do dzisiaj miałem C330M z 1992 ale odjechała w świat <_< a oprócz tego miałem wcześniej U 4011 czy coś takiego. Jeszcze w tym roku planuje kupić New Hollanda TD80D lub TL80A. I to wszystko na 30 ha w przybliżeniu. ;):)


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

Hanter150 to temat jest o ursusach a nie o Zetorze i NH

 

Ja mam tylko stara poczciwa c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ja mam

C-4011 -1970r.

C-360-3P -1988r.

oba to terminatory pól ;)

jaki będzie następny.... może U-914 :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja mam c330 z roku 1978 i chodezi jak przecinak, 914 1986 rok i moze juz niedlugo nastepny z rodziny ursusów.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj