karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek    2

ja mam c330 c360 te maszyny sa u mnie od poczatku...był tez u912 i 1224 ale te masznyny zostały zastąpione MTZ i JD 6920s fotki MTZ i c360 juz sa a co do JD bede wniedługi mczasie byj juz powoli zaczyna sie okres poodywek...mam tez c355 kupiona niedawawno z poblikiego RSP ale on jest całkowicie do remątu :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam U 914 91r. te roczniki wychodziły z silnikiem Zetora teraz chodzi w TUR-ze i w na jesieni w Stoll-u V202 i jeszcze pewnego rodzaju unikat 3514 (3512 z 4x4), trzeba na niego było zamówienie złożyć ale do Piasta 3t na wiosne nie zastąpiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Wszystkie Ursusy serii ciężkiej były z silnikiem Zetora a pod koniec lat '80 już jako marka ZTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam 2x360 jedna z 83(rok młodsza odemnie:)) druga składak tył skrzynia 86 a silnik 79 kupiona z SKR-u a wiecie jak tam jest:) no i 1634 ZU z 99r szału nie ma ale radzi sobie bardziej ja sie mecze od wajchowania tymi dzwigniami niż on robota na 100ha


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Dokładnie! Właśnie zsiadłem z 16 i nadgarstek mnie boli, najgorzej jak po dłuższej przerwie się zacznie robota to przez kilka dni ręce dochodza do siebie, potem się przyzwyczajają :)

Co ciągasz swoją 16 i jak Ci się podoba kabina bo ja mam 1614 i myślałem o wymianie na tą z 1634 ale to chyba będzie wogle nie wykonalne bo chyba nie kupie takiej kabinki w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja mam c330 c360 i 4514 :D


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

ja mam 3512 i z 96r. i jak narazie spisuje sie świetnie. 15 ha obrabia bez problemu tylko ma jedna wadę... mianowicie za lekki jest. Ach te nowsze ursusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
ja mam 3512 i z 96r. i jak narazie spisuje sie świetnie. 15 ha obrabia bez problemu tylko ma jedna wadę... mianowicie za lekki jest. Ach te nowsze ursusy...

a jakie masz koła z tyłu- te wąskie? Możesz przecież założyć szersze koła takie jak w 360 i założyć obciązniki z przodu i z tyłu i będzie ciężki :cool:

 

a ile motogodzin ma ten 3512 nabite?


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem c330 c360 c355 i mam c385 z napedem i były dobre ale sie sypały i nie mogłem wytrzymac jak co raz musiałem coś przy którymc robic bo sie sypały zostawiłem c 385 kupiłem 100 koni traktori 60 i mam zamiar kupic jeszcze jeden 100 koni odpowiednik robiony na podstawie c385 cas crystal 100 i nie wiem czy zostawic c385 ale nie miec ursusa na podurku to chyba grzech jak dla mnie i zostawie ursus to ursus prostota i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

ja mam przerobioną 4011 na c 360 noi mam c360 i c 385 no i jak kazdy ursus są dobre ale mona by powymieniac na cos leprzego i nowego chodza w miare dobrze c 360 bez instalacji elektrycznej to tylko robi na podwurku i wiekszość pul mam przy drogagch żuzlówkach gminnych to jakoś sie czasami nia przemyknie ale czasami bo wiecej to ona stoi przy domu i coś tam podciąga i takie tam nie ma czasu zrobic elektryki czasci do niej mam już dwa lata w garazu są i nie ma kiedy jak by to wszystko co lezy w garazu wsadził do niej to by była jak nówka czasssss normalnie czass a teraz to juz od dwuch miesiecy od orkana jej nie odczepiam ca dzienń dwa razy na dzien jazdzi mućkom kosić zielonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam C-360 z 1982r i 1014 z1985 r.pracują umie na 55ha,ale to jest wszystko pikuś,muj sąsiad ma C-4011 i C-355 niewjem z kturego one są roku ale obrabjaja uniego prawje 100ha,nielicząc usłóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

ja mam c360 3p,c330,c4011mam jeszcze zetora 10641 2003 roku ale i ta najlepsza jest moja seśdziesiatka z silnikiem perkinsa i co ktos pisał że niestety ma 3p traktorek jest poprostu najlepszy najbardziej podoba mi sie w nim chrakterystyka silnika jest mocny i mało pali c4011 jeżdze tylko kiedy musze jest w dobrym stani ładnie wygląda ale jakoś nie lubie tego traktorka muj ojciec nim jezdzi c330 robi zabiegi pielęgnacyjne roslin oraz pracuje z TUR-em. zetor pracuje z samymi cierzkimi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarcin15    0

Mój dziadek ma ursusa c 4011 bardzo dobrze sie sprawuje. Mam 16 lat i dziadek dał mi juz sie nim przejechac (sam jechałem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EREM111    0

Ja mam dwie 360 i normalnie mozna sie poznac... Slabo odpalaja... w jednej juz pompa siada...Na placku pojada to chyba jedyny plus tych ciagnikow :D ale oglnie to juz ciagnik nie na te czasy. Mam calkiem 4 ciagniki 2x 360 MTZ 82 i Same Roller 70 2001r. Gdybym nie mial Sama to chyba nie wytrzymal bym nerwowo bo reszta nie da sie pracowac... Przydal by sie Lamborgini Silver 90 zamoast 360 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Mój wujek ma 15 hektarów i ma c-360 i c-325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

U nas pracuje poczciwy Ursus C 330 z 1979 roku i Ursus 3512 z 1993.

Niestety za bardzo nie mają  co robić bo mamy tylko 10 ha.

Oba sprawują się dobrze ale ja i tak wolę 3512.

Pali tylko trochę więcej od trzydziestki ale za to więcej i oczywiście szybciej zrobi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Mój sąsiad ma ok 17 hektarów i ma c-360 i New Hollanda 80 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj