karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

JASIEK    0

ursus juz nieprodukuje dobrych ciągników odkąd zerwał umowe z MF modele produkowane po zerwaniu to juz nieto co powinno być ja mam obecnie MF 235 z 1990 ale jest nie dozdarcia jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

też mam takiego,tylko z 83 r,nie do zajechania,7000 mth i nic nie robione przy nim,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JASIEK    0

Dokładnie!!!! Jeden z lepszych egzemplaży mój ma 4200 mth i nic ani sie nie prosi o jakiś remont!!! ale jego plus to ze jest szybszy od 255 bo juz nieraz wyprzedziłem 255 ale teraz mam ciągiczek co 40KM/H sobie leci i ciągniki starego typu zostają w tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Widzieliście tą c360 z 4x4 nie wiecie od czego ta oś przednia ? i ile takie coś może kosztowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba!!! :D Chciałbym przyjrzeć się temu bliżej, bo ciekawe skąd wyciągnął wałek przekazu mocy i jak przerobił przednie zawieszenie, bo zamocowanie klasycznej wahliwej osi raczej nie wytrzyma przedniego napędu. Ze zdjęć mało wynika. :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no fakt i kto to zrobił ale widze że się chyba nie dowiemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dniowiec    5

Wiatm u mnie pracuje c-360 z 81 roku i c-330 z 84r.Trzydziestka jest nie dobita i praktyczne pracuje bezawaryjnie.Niestety nie moge tego samego powiedziec o c-360 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja słyszałem, że są robury z przednim 4x4i od niego biorą przednia oś. A jeśli chodzi o napęd to niby można od zetora dopasować cały mechanizm po małych przerobkach i przykręcić go zamiast dolnej pokrywy od skrzyni biegów... ale to same przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

ja mam 2x330. jeden z 1973r i z 1981r. Do tego 355 z 1974r i jeszcze 914 z 1989r. Wszystkie chodzą bez poważniejszych awari i jestem z nich zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

c 355 z 1972 roku przerobiony na c 360, w 2000 roku miał kapitalny remont silnika i nie tylko, ma bardzo dobrą przyczepność dzięki szerszym oponom (prawdopodobnie od bizona)

oprócz tego wszędzie cieknie i non stop coś sie pieprzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Hej, mój brat ma 330 z 1986 roku. Maszyna nie do zdarcie, 7000mth na liczniku i chodzi jak zyleta!!!!. Jest to na razie jedyny ciagnik na 18 ha, ale w przyszlosci brat chcialby powiekszyc gospodarstwo i kupic jakis traktor z przednim napedem bo 330 choc dobra to na 30 ha raczej nie wystarczy.:)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

ja mam 385 z silnikeim 6 cyl 82r i 360 3p 91r. z turem i jestem z nich zadowolony


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

co do c360 4X4 to gdzie na pharmfoto jest fotka innego ursusa c360 z naedem i widac wałek przedniego mostu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

A ja z Ursusów to posiadam ciągnik, którego moim zdaniem nie da się zajechać. A mianowicie jest to Ursus C-328 z 1961 roku. Ciągnik od nowości jest w rodzinnych rękach i nie zamierzamy go nigdy sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slider    2

urusus c-335 i ursus 914 z turem. Oprocz nich Zetro 10145 i Fortschritt ZT-325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a znacie c-362?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tak c362 to wersja eksportowa c360 jest u mnie jedna taka


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

ale podobno im nie wyszła i zaprzestali produkcji ale mi się bardzo podoba


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj