garek

Kontrola z ARiMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klejnus    0

A co grozi jak bląd w pomiarze wynosi np 7%??:P I czemu akurat oryginał świadectwa:| I jak ogólnie oceniasz tą kontrole? Pozdro


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ferdek a uprzedzili cie o tej kontroli?Jak tak to z jakim wyprzedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Koledzy a to prawda czay jeśli biorę mniej jak 140 ty. zł zwrotu z uni za maszyny w tym przypadku ciągnik to kontroli nie będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Oryginał żeby sprawdzić czy ksero składane do wniosku nie jest spreparowane . Na kontrolerów nic złego nie mogę powiedzieć,robili co do nich należy i nie byli upierdliwi.7% zależy w którą stronę jest błąd, ja miałem podaną płytę obornikową że będzie miała 30m a ma prawie 50m i nie mieli żadnych zastrzeżeń.

O kontroli dowiedziałem się wczoraj o godzinie 20.30 telefonicznie poinformował mnie o niej jeden z kontrolujących.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jak dla mnie takie zachowanie ze strony Agencji to jest skandal. Jak załatwic coś w urzędzie to mają godziny urzędowania, jak coś chcą od rolnika, to o 20.30 dzwonią. Nie wiem jaka jest Wasza opinia na ten temat, ale dla mnie to jest mocno nie na miejscu. Po 20.00 to ja dzwonię tylko do najbliższych znajomych jak mam pilną sprawę.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ale pracownicy ARiMR także mają prywatne życie i warto dodać, że dzwonili z prywatnego telefonu, może ktoś po prostu ma bezpłatne połączenia od 20, albo przewiduje, iż rolnik pracuje do późnych godzin wieczornych w obejściu i nie ma wcześniej czasu na rozmowy, do mnie dzwonią w godzinach urzędowania i zazwyczaj muszę fatygować się do domu, gdyż nie zawsze mam przy sobie komputer a godzina 20 mi jak najbardziej odpowiada (poza sezonem oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

debre że choć wogóle ktoś uprzedza to przynajmniej zdążysz poządek w papierach porobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Spytałem ich dlaczego tak późno dzwonią i w odpowiedzi usłyszałem że jak próbują się dodzwonić do osoby kontrolowanej wcześniej (ok.17)to w większości przypadków danego "delikwenta" trudno zastać osobiście i dlatego dzwonią dopiero po 20.Taki telefon jak otrzymasz przed 21 to czujesz się jak złodziej-przynajmniej ja to tak odebrałem.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0
Koledzy a to prawda czay jeśli biorę mniej jak 140 ty. zł zwrotu z uni za maszyny w tym przypadku ciągnik to kontroli nie będzie??

Ja miałem mniej i kontrol była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
Spytałem ich dlaczego tak późno dzwonią i w odpowiedzi usłyszałem że jak próbują się dodzwonić do osoby kontrolowanej wcześniej (ok.17)to w większości przypadków danego "delikwenta" trudno zastać osobiście i dlatego dzwonią dopiero po 20.Taki telefon jak otrzymasz przed 21 to czujesz się jak złodziej-przynajmniej ja to tak odebrałem.

 

Ferdek, dokładnie o to mi chodziło. Tłumaczenie, że delikwenta trudno zastac to jest raczej wymówką. Rolnik też ma swoją prywatnośc i życie osobiste/rodzinne i jak dla mnie to jest jawny brak szacunku. Im się chyba wydaje, że jak zadzwonią o 22.00 to też masz byc "zwarty i gotowy". Tak się składa, że z racji wyuczonego zawodu pracuję też poza rolnictwem. Gdybym zadzwonił to jakiegoś klienta dzisiaj o 20.30 i powiedział, że jutro chce się spotkac bo mam taką potrzebę, to pomyśleliby, że albo jestem nawalony albo coś mi się w głowie poj***ło, żeby o takiej porze dzwonic w sprawach służbowych.

Agencja i rolnicy powinni traktowac siebie po "partnersku", czyli takie kwestie powinny byc uwzględniane w porozumieniu. A oni dzwonią i mówią, że następnego dnia mam kontrolę, a jeśli ja mam akurat iśc z dzieckiem do lekarza na badania albo mam inny wyjazd, to mam teraz wszystko rzucic ??? bo oni akurat będą kontrolę robic.

Agencja jest powołana dla rolników a nie rolnicy dla Agencji. I tak powinno to byc załatwiane. W końcu oni przejadają miliony złotych, które powinny trafic to kieszeni rolników. Chociażby z tego powodu powinni okazywac trochę więcej szacunku i dobrych manier.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a moze ktos kozystal z pomocy "mlody rolnik" w roku 2005. i czy mieliscie jakis kontrole w ostatnich latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

denzel@,kontrole z MR-SPO (czyli rok 2005) opisałem ,post#50


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Ferdek, dokładnie o to mi chodziło. Tłumaczenie, że delikwenta trudno zastac to jest raczej wymówką. Rolnik też ma swoją prywatnośc i życie osobiste/rodzinne i jak dla mnie to jest jawny brak szacunku. Im się chyba wydaje, że jak zadzwonią o 22.00 to też masz byc "zwarty i gotowy". Tak się składa, że z racji wyuczonego zawodu pracuję też poza rolnictwem. Gdybym zadzwonił to jakiegoś klienta dzisiaj o 20.30 i powiedział, że jutro chce się spotkac bo mam taką potrzebę, to pomyśleliby, że albo jestem nawalony albo coś mi się w głowie poj***ło, żeby o takiej porze dzwonic w sprawach służbowych.

Agencja i rolnicy powinni traktowac siebie po "partnersku", czyli takie kwestie powinny byc uwzględniane w porozumieniu. A oni dzwonią i mówią, że następnego dnia mam kontrolę, a jeśli ja mam akurat iśc z dzieckiem do lekarza na badania albo mam inny wyjazd, to mam teraz wszystko rzucic ??? bo oni akurat będą kontrolę robic.

Agencja jest powołana dla rolników a nie rolnicy dla Agencji. I tak powinno to byc załatwiane. W końcu oni przejadają miliony złotych, które powinny trafic to kieszeni rolników. Chociażby z tego powodu powinni okazywac trochę więcej szacunku i dobrych manier.

i tu sie zgodze z jarkiem .Popierwsze nigdy i nigdzie nie podaje numeru tel. domowego(nawet go nieodbieram jak dzwoni) a podaje komórke czyli jestem jakby dostępny cała dobe ale często sie zdaza że jak zapi*****sz sie za dzień to i o 21.00 albo iwczesniej to już śpie bo mam takie prawo.Podrógie to oni nas uprzedzają dla własnej wygody ,bo wiedzą że my za te nocke to wszystko na cacy odwalimy, papiery ,budynki itp. a oni tylko odhacza że gra iporobocie ajeszcze obiadek zjedzą i 100gram sie znajdzie.

Morał taki że agencje funkcionują dla nas i za nasze pieniądze anie przeciwko nam ale bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

właściwie to macie rację ,tylko kto się odważy przełożyć termin kontroli na inny dzień ,przecież "mogą"podejrzewać że macie coś do ukrycia i wtedy kontrola "może"być znacznie rygorystyczniej przeprowadzona, no i dla świętego spokoju(poza nagłymi przypadkami) raczej każdy przystaje na termin wyznaczony przez kontrolera.Poza tym sposób poinformowania i godzina są wpisane w protokół pokontrolny gdyż taki mają obowiązek. No ale z tym obiadkiem i 100g to chyba przesada,przecież biorą delegację to niech sobie kupią, u mnie dostali tylko kawę i wodę mineralną(smakową).


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jakies dwa tygodnie temu była kontrola z ARR sprawdzali stan zwierzat czy sie zgadza, faktory za mleko i takie tam.

a dzis byla jeszcze jedna kontrol sprawdzala porzednikow ;) no jakas paranoja nazatrudniali pelne biurka ludzi i sprawdzaja sami siebie :D przeciez to sa ogromne koszty utrzymania takich krawaciarzy. a za czyje pieniadze???

az sie noz w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

mialem juz pare kontroli i kontroli kontroli[ ;) ]ale jakos nigdy na nich nie bylem-bo zawsze dzwonili wczesniej a moja odpowiedz nie bedzie mnie ale zona jest w domu i nigdy problemow nie bylo

ja kazdemu klientowi to kaze dzwonic do mnie po 21 .wiec dziwi mnie oburzenie kogos ze zadzwonili o wpol do dziewiatej.dziwne jak by do rolnika dzwonili o 12 bo mysla ze chlop spi a w polu mu samo rosnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Oglądaliście Exspres Reporterów. Kolejny reportaż jak ARIMR daje i zabiera . Ładnie chłopaka urządzili zwraca kasę bo wymiary stanowisk się im nie zgodziły.

Aż zal się robi, że tak ignorancja i nieżyciowe podejście panuje w tej Agencji. Widać, że chłopak uczciwy i na dorobku a oni tak go potraktowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a ci z jego odziału nie posłuchali nawet pisma z Warszawy


Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

nom aż szkoda chłopa nawet oni sami z arimr niewiedzieli jakie mają być wymiary tych stanowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

U nas w tym tygodniu była kontrola weterynaryjna odnośnie cross compilance.Kontrola była zapowiedziana.Sprawdzali ilość zwierząt, oznakowanie, paszporty...obyło się bez punktów karnych.Za rok mają sprawdzać dobrostan a za 2 pasze :D Z tym już chyba nie pójdzie tak dobrze...


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, mój wniosek z działania MGR chyba zbliża się do szczęśliwego finału ( czyt. podpisanie umowy )i mam do Was pytanie - czy mogę wywieść obornik z płyty gnojowej na pole na pryzmę ( na płycie już mi się nie mieści ). Czy podczas kontroli pracownicy ARiMR nie przyczepią się do tej kupy g**** :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

możesz uczynić z niego kompost, proponuję porządne napowietrzenie rozrzutnikiem, które po pewnym okresie należy powtórzyć, a kompost można składować bezpośrednio na gruncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Jutro mam mieć kontrolę z Młody Rolnik 2005 co oni mogą chcieć? hodowli nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja miałem kontrolę z PROW 2007, posprawdzali, czy wszystkie maszyny ujęte we wniosku faktycznie są w gospodarstwie, dalej sprawdzili faktury i tabliczki znamionowe na maszynach (w jednym przypadku numer seryjny na fakturze nie zgadzał się z numerem na tabliczce, więc musiałem złożyć wyjaśnienie i było OK.)Ogólnie kontrolerzy ok. ;[

PS. nie taki diabeł straszny jak go malują ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj