orek12

Ciągnik na 200 ha

Polecane posty

qba333    14

nie no jezeli ciagnik bylby wart to by sie i 100tys moze wytrzaslo i bylby na dluzej ale jak bym taki do 80-90tys kupil to by wiecej kasy zostalo na maszyny do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Moim zdaniem, jak na dłuższy okres czasu (około 10-15+ lat) to tylko i wyłącznie nówka, wiesz co bierzesz i masz pewność, że te 5(?) lat bez awarii przejedzie, a kupując używkę nigdy nie wiesz co poprzedni właściciel nią robił, dlatego zostaje przy swoim, czyli używanego Zetora ZTS 16245 ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki zetor może być dobrą inwestycją, nie jest mocno rozbudowany więc w myśl zasady nie psuje się to czego nie ma to przypuszczam będzie się dobrze sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Mam propozycje do mod'ów może po 2 miesiącach zamykać tematy ? Bo jeżeli ktoś napisze coś po3 miesiącach(jak wyżej) To później każdy zaczyna standardowo wychwalać swoje ciągniki i narasta spam :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@gorzupiak nikt z nas nie bedzie patrzyl czy temat ma 2 miechy czy 1,5, trzeba zdyscyplinowac uzytkownikow.

 

tego tematu chyba nie ma sensu zamykac, bo jego tytul moze byc zaraz wykorzystany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Deutz Fahra 180, fajny sprzęt i nie jest paliwożerny:D Może troche cena wysoka ale maszyna godna polecenia, tutaj kolega mowi ze Fendt najlepszy, a Fendt ma własnie Deutza silniki wiec i Deutz jest znakomity, moim zdaniem oczywiscie:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROSERWIS    0

Ja ze swojej strony moge zaproponowac Landini Landpower 165 TDI Top-tronic, moc 183,5KM, silnik Perkins, elektrohydrauliczny rewers, 3pólbiegi + reduktor (108P + 36T). wielotarczowe sprzeglo olejowe, 5 sekcji hydrauliki, elektronicznie sterowany TUZ EHR, klimatyzacja, siedzenie na powietrze, pneumatyka, ogumienie: 540/65 R28, 650/65 R38. zaczep polowy kat. A, błotniki przednie w cenie 287 tys zl brutto przy kursie euro 3.35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zamykam :P

jak ktos bedzie chcial odsiwezyc ten temat, czyt. bedzie szukal ciagnika na 200 ha, niech sie zglosi do moda.

akwizytorow na AF nie potrzebujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Ja osobiście na taki areał postawił bym na Massey Fergusona 6480.Maszyna mocna 150 km.Nieźle wyposażona tylko ten Korbanek psuje cały efekt.Jeśli mieszkasz blisko zachodniej granicy to zaryzykowałbym i kupił bym tego MF w Niemczech.

 

 

Polecam 6480 :D u mnie pracuje na 180ha :D I to od korbanków ;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

ja sie rozgladam na 110ha za jakims ciagnikiem z rzedu 140-170KM zawsze lepiej zeby byl jakis zapas jak sie ma w planach rozwoj gospodarstwa nizeli pozniej gdy sie hektarow dokupi ciagnik co rusz zmieniac i sprzet do niego ;/


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

mój wujek ma na 95 ha 2x1634 ale tylko jednym robi w polu i spokojne zawsze zdąży swoje zrobić a czsami nawet komuś 1654 nie ma 160 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne są pumy ale kilka miesięcy temu puma 210 kosztowała 380 000 netto.Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze lepiej kup New Hollanda T7030.To jest praktycznie to samo. :rolleyes: New Holland T7060 niedawno kosztował od 313 000 do 350 000 zł netto w zależności od wyposażenia teraz chyba trochę podrożały :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

A jakie ciagniki UŻYWANE na 240ha tak do 90tys za sztuke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Fendt lub JD

 

 

+10% za post bez uzasadnienia. Opanuj się człowieku bo tak to możesz w piaskownicy doradzać.Tutaj potrzebne są konkretne argumenty!!!

Edytowano przez lysyrolnik

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

na 95ha to ma dość mocny sprzęt dwa ciągniki po155km to dużo szwagier ma 120ha i obrabia to nh td95d i ursusem 3512 miał jeszcze c-330 al sprzedał ja

 

 

A wracając do tematu musle ze opytmalnie wystarczył by mu new holland tm155 albo jd 6920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

dramatycznie niekompetentne i durne potrafią być wypowiedzi w tego typu tematach huh.gif .

 

Przede wszystkim, wymieniacie sam ciągnik, czy cały osprzęt też.

Napiszcie czego i do czego szukacie.

Masz Ursusa 16stkę i 12stkę i masz do nich dobrane zestawy, to napisz że masz to i szukasz czegoś co będzie targać takie same maszyny. A nie: "Ciągnik na 100 ha, pomocy."

 

Spodziewacie się konkretnych podpowiedzi i pomocy, to zadawajcie konkretne pytania.

 

Bądźcie pozdrowieni smile.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlak902    0

Pomyślałem że tu zapytam który ciągnik wybrać na 250 ha Massey Ferguson 8170 cz New Holland g240 .Ciągnik miałby współpracować z pługiem 6 skibowym kverneland vario agregatem aktywnym 4,5 m , z 10 tonowymi metatechami i talerzówką kuhn 5 m , na bardzo ciężkich ziemiach oraz górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wez ten ktory jest w lepszym stanie technicznym, to podstawa przy kupowaniu uzywek. ciagniki porownywalne, wiec co mozemy ci doradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj