orek12

Ciągnik na 200 ha

Polecane posty

orek12    1

czy możecie coś powiedzieć na temat ciągników NH z serii T7000, ponieważ był u mnie dealer NH i zaproponował ciągnik tej serii o mocy 167 KM, no ale jako że to jest nowa seria to nie mogę znaleźć informacji o tych traktorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Nowa seria ciągników w zakresie mocy 160-210KM wiele o nich nie wiadomo na forum ktoś podawał stronkę gdzie są dane techniczne zresztą na wyszukiwarce wpisz nazwę powinieneś coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

T7510 ma 140 KM (Powerbooster 160). Jego cena to około 270-280 tys netto zł w zależności wyposażenia. Więc ceny w sumie się pokrywają z konkurencją. Pozostaje tylko wybór najlepszych warunków zakupu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orek12    1

.... jak myślicie, czy poczekać na nowego NH z serii T7000, czy może zdecydować się na sprawdzony model JD 6930 z nowym silnikiem power tech plus. Po porównaniu wstępnych ofert cenowo wyglądają podobnie .... chociaż według zapowiedzi jakie znalazłem w sieci nowe NH mogą być niczego sobie

 

 

....nie myślałem, że wybór ciągnika może się okazać, aż tak skomplikowany :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wybor ciagnika to bardzo skomplikowana sprawa ja na twoim miejscu poczekalbym na T7000 moze to byc ciekawa oferta a JD 6930 to najnowszy model i jeszcze nie jest to sprawdzona maszyna wiec roznie moze z nimi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

@timasz T7000 to nienajnowszy model NH :huh: , ale dobra :( ja wybrałem osobiście JD 6930... to ulepszona wersja 6920...


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jeśli chodzi o nowe modele to możesz także obejrzeć nowego mf 6485 lub 7485 ewentualnie ostatnio wyszła nowa valtra serii T. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

Ja polecam JD 6630 lub 6930 B) najlepsze Ciągniki ! Valtra też jest dobra a reszta to kompletne dno :) a jeśli ciągnik ma być łatwy w obsłudze to polecam JD !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Daro powiedzial co wiedzial ..eh czlowieku lepiej nie pisz nic jak masz tak pisac... Widze ze wiekszosc z was chwali to co ma ja ci Case nie polece troche drogi ... a na 200 ha to moze cos wiekszego niz 135 koni ja bym ze 170 radzil zeby jakis zapas byl jeszczew tamtym roku mialem 200 ha i 160 kM to tak na styk tylko ze ja w gorzystym terenie i gleby nie najlepsze a co do ciagnika to JAkiegos Mf wez albo Jd nie bierz NH bo te nowe serie sa wadliwe bardzo czesto no i pozostaje jeszcze valtra tylko ze valtra tez jest droga wybor nalezy do ciebie

 

a nie chcesz nic mocnieszego tak ze 190 km?? koni nigdy za wiele


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

ja wiem swoje a Ty swoje ! i nie tym tonem ! każdy ma inne zdanie na temat który ciągnik jest lepszy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ale nie mzozesz stwierdzac ze reszta to "dno " bo w reszccie synu to nie siedziales nawet"


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

no masz racje z tym dnem ! trochę za ostre słowa ale JD i to i tak najlepsza marka Ciągników według mnie i innych ! a co do tego to " bo w reszccie synu to nie siedziales nawet" to zostawiam bez komentarza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hehe a ja ci powiem ze Fendt jest lepsza marka a drugi po fendcie uwazam Case ... potem Valtre potem Jd i t jest moje zdanie ... a JD chwala posiadacze,,, tych maszyn


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Czesc

Znajomay ma do obrobienia jakies 200ha w duzych kawalkach i ma jakies 80tys. Problem polega na tym ze potrzebuje jakis ciagnik w tej cenie. A i jeszcze jaki plug do tego ciagnika bo to mial by byc ciagnik do ciezkich prac przedewszystkim plug i brona talerzowa. Wspomnial mi ze ma na oku zetora tego 180 koni z 2000r za jakies 100tys. ale czy nie znajdzie cos lepszego za ta kase?? Tyle ze zetora jest zawsze łatwiej i taniej naprawic niz cos zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

szczerze to niech sobie lepiej da spokoj z takim gospodarzeniem <_<

jesli juz uzywka to musialby przynajmniej 150 tys wywalic zeby kupic cos w miare, za 80 to kupi trupa w ktorego bedzie musial wlozyc kase i jeszcze czekac az sie awarie usunie, a zdarza sie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Chodzi o to ze trafilo mu sie powiekszenie gospodarstwaWydal kase na ziemie i nie chce sie zadluzac na razie bardziej i przez te 2 czy trzy lata to moze sie przemeczyc czyms gorszym a pozniej jak wyjdzie na plus to pomysli o czyms lepsiejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja proponuje Massey Fergusona 8160. Jego dostanie w dogodnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892
Chodzi o to ze trafilo mu sie powiekszenie gospodarstwaWydal kase na ziemie i nie chce sie zadluzac na razie bardziej i przez te 2 czy trzy lata to moze sie przemeczyc czyms gorszym a pozniej jak wyjdzie na plus to pomysli o czyms lepsiejszym.

 

Tym mnie zabiłeś <_<

 

Skoro ma to być ciągnik ''przejściowy'' to ja bym proponował jakiegoś Zetorka 16245, którego będzie łatwiej sprzedać, niż używkę z zachodu (jeden JD na allegro stał chyba z rok i już go nie widzę)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B39046

 

Zostało by jeszcze 15 tys. na pług i talerzówkę.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj