Zaloguj się, aby obserwować  
Radek000111

Na pokosy czy z pnia???????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek000111    2

Kieruje to zapytanie bo nie wiem co mam robic.Rzepak jest strasznie polignięty,ale nie leży całkowicie na ziemi,ale prawie całym polem jest polożony, jak myślicie, co mam zrobic??? kosic z pnia czy lepiej na pokosy wykosic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak zawsze mloce rzepak z pnia. Jak bym go scial na pokosy to jest ze przyjdzie deszcz i caly rzepak przerosnie. Ja mysle zebys go zostawil i mlocil z pnia mimo ze lezy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

benek79    16

Ja nie mam stołu i tne na pokosy z tym przerosnieciem to przesada,jeszcze nigdy mi nie przerosł. Jak ci mocno lezy to płutnówka bedzie problem.Moj na szczescie sie nie pokład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Do zniw jeszcze chwila wiec moze sie polozyc nic nigdy nie wiadomo. Ja tam jestem zwolennikiem mlocenia rzepaku z pnia


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Ja tez bym wolał z pnia, ale boje sie że teraz gdy przyszły deszcze rzepak wyłozy sie jeszcze bardziej i będzie leżał prawie na ziemi,bo teraz unosi sie tak ze 30-40 cm nad zemią. Niektórzy mówią że jak rzepak jest tak nisko a ziemia paruje od deszczów to moze zbuczniec rzepak i tyle. Jeżlei ktoś jest w podobnej sytucaji to prosze o opinie co zamierza zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja młócę rzepak już 3 lata z pnia, w tym będzie nie inaczej, niezależnie czy reps stoi czy się już pokładł... Moje zdanie jest takie, jeśli rzepak już w miarę wyległ, to nie ma sensu go kosić bo później on będzie leżał na ziemi i będzie ciężko go podebrać (nie mówiąc o problemach z koszeniem i stratach), bo jeśli juz się kosi to rzepak to on powinien leżeć w miare wysoko na ścierniu ażeby elegancko podbieraczem go łyknąć do kombajnu. Ja proponuje Ci zostawienie rzepaku na pień i młócenie ze stołem... Pozdrawiam ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

No racja pokosówka tez by musiała nisko kosic jakby jeszcze bardziej sie wyłożył,a wtedy by gorzej przesychał.No i najważniejszy argument że ten co u nas zawsze młóci kupił w zeszłym roku kombajn NewHollanda i jest całkowicie przystosowany do młócenia z pnia.Dzięki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No to jak ma NH z dobrym stołem to nie mamy o czym wogóle juz mówić... Jedziesz z pnia!!! Tyle ;) Pozdrawiam, udanych żniw :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Z pokosów nie młóce podbieraczem tylko zakładam podnosniki i jade z kosy ,mniejsze straty.

W mojej okolicy zaczynaja kłasc rzepak na pokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W momecie kiedy stronki rzepaku robia sie koloru lekko brazowego(przewaznie ziarno rzepaku tez juz zmienia kolor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

u mnie spolka kosila kiedys na pokos rzepak ale to sie chyba nie sprawdzalo bo juz kilkiu lat kosza w pien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

odswieze ten temacik... Jezeli mam 10ha rzepaku to wale z pnia mimo wszystko (pokosowka to jest wydatek) a jezeli 3ha to na pokos ale ze wzgledow tylko takich iz z pokosu jest rzepak szybciej minimum 7dni a gdy jest mlucenie z pnia to wszyscy jada na hiphip hura a cena leci wtedy w dol , a do tego z pokosu jest zawsze suchszy (chodz w tym roku mialem 10t rzepaku o wilgotnosci 6.6% i mlucony z pnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Z tą ceną to jest różnie kolego. W tym roku akurat tak było, że z czasem spadała w dół. Raz pamiętam, że znowu leciała w górę co tydzień, a jak ktoś miał miejsce i przetrzymał to wzbogacił się nawet o 150-200zł na tonie jak sprzedawał jesienią. Ale wtedy pamiętam, że był mały plon wszędzie i to dlatego. Wiadomo- plon kształtuje cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Czy da się skosić 1,5 ha kombajnem bez stołu do rzepaku i innych narzędzi(jeśli są potrzebne)...?????Jakie ustawienia przy Z056...???

 

PILNIE...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez stołu można kosić tylko dużo się marnuje (widziałem gdzieś zdjęcia jak koszą bez stołu i kosy bocznej )a co do ustawień to niestety nie moge nic powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

A ustawienia...????

1.Obroty bebna młucącego

2.Ustawienia szczeliny klepiska

3.Sita

4.Wiatry

 

Można na standardowych sitach czy trzeba jakichś specjalnych..???

 

Jak ktoś kosi rzepak Z056 niech pisze na PW albo tu........


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

kosze zo56 rzepak co rok 12 ha mam przystawke za 3 tys z alegro a ustawienia to mlucarnia na 500 obr wiatr na zero sita gorne minimalnie otwarte a dolne przwie zamkniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Dobra dzięki

Właśnie wczoraj skosiłem i na takich ustawieniach....<_< <_<


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Sam nie mam rzepaku ale w mojej okolicy niikt nie kosi w pokosy, tylko kazdy jedzie z pnia... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Ja osobiście tne z pnia <_< , kilka lat temu pobliska spółka cieła rzepak na pokos ok 150ha , ale szybko z tego zrezygnowali bo były za duże starty podczas zbioru ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj