Mateusz16

John Deere 6530comfort czy Deutz-fahr M 600

Polecane posty

Mateusz16    9

Który według was byłby lepszy na 60ha :)

Planuję zakup nowego ciągnika i maszyn do niego, na PROW 2008-2012. Początkowo miał być to John Deere ale moje oko bardziej cieszy Deutz-fahr. Teraz ma dylemat który wybrać, myślę że mi pomożecie :)

 

Aha, zapomniałem napisać, że ciągnik będzie pracował z pługiem 4 obracanym, agregatem uprawowym 4,2m i ścierniskowym 3m i we wszystkim w czym się da, w przyszłości także w rozsiewaczu i kosiarce :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Witaj

Ja wybierałem pomiedzy john deer a deutzem a dokładniej John deer 6930 comfort a Deutz-fahr Agrotron 150. Wybrałem deutza ponieawaz miał lepsze wyposazenie posiada radar, system ASM wielofunkcyjny podłokietnik, komplet obciazników oraz serwis jest o wiele tanszy od john deera. umnie deutza ciaga pług 4 skibowym kverlenanada z packomatem i radzi saobie bardzo dobrze a mam dośc cięzkie ziemie. Pocztaj ten temat http://www.agrofoto.pl/forum/DF-Agrotron-1...6930-t7233.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Wiem, że deutz ma lepsze i fajniejsze wyposarzenie ale jednak jest tańszy od john deere-a, przecież musi to czymś świadczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

To chyba zalezy od dealera w moim przypadku bylo odwrotnie john deer był tańszy. Ja jak bym miał brac john deer to tylko w wersji Prenium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja już sam nie wiem. Trochę boję się tej całej elektroniki w deutz-sie, bo gdy zacznie się to wszysko psuć to będzie cienko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a co w jd masz mniej elektroniki niz w deutzie watpie a jak cos ma sie zepsuc to i tak sie zepsuje obojetnie czy to deutz czy jd ja nie widze zadnego nowoczesnego ciagnika powyzej 100 km ktory posiadalby minimum elektroniki poprostu takie sa wymogi naszych czasow czyli skomplikowane maszyny ktore musza byc obslugiwane przez ciagniki wyposazone w rozne systemy ktore kilka lat temu byly egzotyka od tego nie ma ucieczki a co do wyboru ciagnika to mysle ze oba maja bardzo podobne parametry i wybur zalezy od indywidualnych upodoban mysle ze na kozysc df przemawialby tanszy serwis i moze tez mniejsze zuzycie paliwa a to istotne jesli ma byc to ciagnik do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Teraz to juz prawie niema nowych ciagnikw bez elektroniki im berdziej bogata wersja tym jej wiecej. a w tej wersij deutza to tak wcale duzo niema elektroniki. Ale niezalzenie jaki wybierzesz to zaden ciągnik nie jest bezawaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

elektronika jest po to zeby ci ułatwic prace, pozatym deutze czy JD to nie są awaryjne ciągniki wiec bardziej bym sie obawiał że padnie jakas część mechaniczna (czego ci nie życze :) ) niż elektornika. a jeśli nie chcesz elektroniki to chyba tylko ursus hehe.Do tego ilosć elektroniki w DF i JD niewiele sie rózni :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm ostatnio pozgranialem oferty i roznica miedzy DF a JD tak samo wyposazone - roznica 3000 euro netto na korzysc DF, ale mysle ze warto doplacic do johna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Heh... A powiedz jeszcze dlaczego. Jasne kupisz takiego Fotona który nie ma elektroniki, ale co z tego jak będzie sie psuło co innego


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

No ciągnik ma być przecież z elektroniką, a kto powiedział że ma być bez. Myślę że wybieram ciągnik dobrych marek które nie będą się psuć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale ja już nie raz wylałem jakąś ciecz na podzespoły elektroniczne w kabinie ciągnika zarówno w DF jak i MC i jakoś nic się nie stało. A ile to już razy ciągnik stał pootwierany w czasie burzy. Myślę, że elektronika w nowoczesnych ciągnikach za które trzeba zapłacić wielkie pieniądze jest odpowiednio zabezpieczona. Przecież to ciągnik a nie samochód osobowy w którym nawet kurz może byc szkodliwy dla elementów elektroniki. Takie moje zdanie jeśli się ktoś nie zgadza to prosze pisać podanie, a ja je rozpatrzę ;)

 

EDIT:

 

Panie @cyborg czyli jak już wybrałeś ciągnik a mianowicie Df czyli ten temat http://www.agrofoto.pl/forum/DF-Agrotron-1...6930-t7233.html jest już nie aktualny i mozna go zamknąć?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0
Panie @cyborg czyli jak już wybrałeś ciągnik a mianowicie Df czyli ten temat http://www.agrofoto.pl/forum/DF-Agrotron-1...6930-t7233.html jest już nie aktualny i mozna go zamknąć?

 

Tak wybralem mozna zamknać temat

 

Takie małe spostrzeżenie. Ostatniego postu nie cytujemy, a że jesteś tu "nowy" (może nie nowy tylko masz małe doświadczenie w pisaniu na forum) więc tym razem tylko pouczam Cię ;) -mod

Edytowano przez Olik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj