Polecane posty

nunu85    498

to jest regulacja siłowa i pozycyjna podnosnika.

 

ja sie nigdy w to za bardzo nie wgłębiałem. W 385, w którym podnosnik był mocno wymęczony miałem ja całkowicie podniesioną do góry, bo jakims dziwnym trafem wtedy szybciej podnosił.

Z kolei w 1014 lezy całkowicie na podłodze i jest ok, wiec nic nie kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niech mi ktoś powie jakie potrzeba zębatki do kół 14.9-24 i 18.4-34... skrzynia 4 biegi chodzi mi o 3 tryby które należy umieścić między skrzynią biegów a tylnym mostem. Wiem że przełożenie ma wynosić 1.29 ale nic mi to nie mówi i potrzebuje wiedzieć jakie to mają być zębatki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Koledzy mój ojciec wyśnił sobie przedni napęd do c385, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach owego cuda, jak rozpoznać z wierzchu czy ma blokadę, dlaczego jedne napędy mają krótka przystawkę na wał a inne długą, czy napęd z 6 różni się tylko długością wału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Panowie, przeczytałem temat i już sam niewiem jak to z tymi kołami zębatymi w skrzyni. Czy jest możliwa konfiguracja w c385 przód 12,4r24 i tył 18,4r38. czy tylko tak jak bywało w  1224 czyli 14,9r24 i 18,4r38?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Kupiłem naped do 902 i mam pytanko moj ursus na asfalcie leci około 30 km na ha koła ma 18,4/34 a ursus 1224 ma te same koła i leci 25 km na ha czym sie to moze róznic i jakie mam dobrać tryby do kół 12,4-24 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Powiedźcie mi jak mam dobrać koła napędzające przedni napęd w tylnym moście przy obręczach kół z tyłu o rozmiarze 18.4/34 a przód 480/70 R24. Miałem kiedyś książkę ale gdzieś się zapodziała i nie mam skąd się dowiedzieć...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0
panowie jakie tryby założyć do mostu przy kołach 18.4 34 i przód 12.4 24, mam instrukcje serwisową ( ta z odnisnikami niestety) i tam nie ma takiego zestawienia opon jak moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat
panowie jakie tryby założyć do mostu przy kołach 18.4 34 i przód 12.4 24, mam instrukcje serwisową ( ta z odnisnikami niestety) i tam nie ma takiego zestawienia opon jak moje
 

To jest typowe zestawienie opon do tego typu ciągnika.

Tryby dla kół 12,4-24/18,4-34

1.  Koło napędzające - 0083.185.061

11. Koło pośrednie -  0083.185.062

27. Koło napędzane - 0086.184.003

 

 

 

 

Przystawka przedniego napędu.jpg

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1157    0

Słuchajcie brat sobie wyśnił tura do c385 bez napędu mówiłem mu że w mokrym będzie wpadał uparł się noi ma. Nie chce kupywać innego bo ma sentyment do niego chce założyć napęd ma może ktoś wtyki do kogoś kto ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Witam

Podepnę się tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Orientujecie się czy ktoś dorabia tuleje i sworzeń do wału od przedniego napędu?

Chodzi o elementy jak na zdjęciu.

wal.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymczak
      Witam.
      Proszę o pomoc w następującej sprawie. Mam problem z przednim napędem przy ciągniku SAME SILVER 110 2006r. Nie mogę wyłączyć przedniego napędu. Podobne tematy były już zakładane o Deutzach, ale nie mam pewności, że działanie układu jest takie samo. Opiszę po kolei "historię" awarii. Podczas jazdy bez przedniego napędu zaczęła mrugać kontrolka na włączniku (który nie był wciśnięty). Do tego co chwilę było słychać charakterystyczny dźwięk rozłączania przedniego napędu (takie trzaśnięcie). Po powrocie do domu kontrolka świeciła już światłem ciągłym, a przedni napęd od tego czasu jest już ciągle uruchomiony. Sam włącznik sprawdziłem przy pomocy probówki i prostownika i moim zdaniem działa prawidłowo. Podejrzane jest tylko napięcie na pinach dochodzących do włącznika (1 pin ma około 12V a pozostałe 0,5-1,5V). Według mojej wiedzy cewka/elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przedniego napędu jest z lewej strony ciągnika koło filtrów hydraulicznych. Ten układ działa w tej chwili w sposób następujący:
      1. przy odpalonym ciągniku tłoczek jest schowany
      2. podczas gaszenia ciągnika tłoczek wychodzi z cylindra
      3. przy ponownym uruchomieniu samego zapłonu (przekręceniu kluczyka) tłoczek znowu się chowa
      4. odpalenie ciągnika nie powoduje żadnej reakcji dopiero ponowne jego zgaszenie powoduje ruch tłoczka
      Zachowanie tej cewki/elektrozaworu jest takie samo bez znaczenia czy włącznik jest wciśnięty czy też nie. Domyślam się, że żeby przedni napęd został rozłączony tłoczek musi wyjść z cylindra. A skoro u mnie przy odpalonym ciągniku tak nie jest, jest to pewnie przyczyna nieprawidłowości w działaniu. Nie wiem oczywiście czy dobrze myślę, jeśli jestem w błędzie proszę o podpowiedź. Jakie są przyczyny takiej usterki? Czy ktoś miał coś podobnego?  Z góry dziękuję za odpowiedź:)
    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję przedni napęd lub układ planetarny przedniego napędu ewentualnie krótszą pochwę napędu (lewą) jak się nie znajdzie to chociaż 3x satelity i rozdzielacz hydrauliczny na 3 sekcje, najlepiej warmińsko-mazurskie, ewentualnie poza jak się nie znajdzie. W razie pytań proszę o pisanie pod tym postem lub pv. Pozdrawiam. 
      ps. co do rozdzielacza to mam pytanie, otóż czy w garażowych warunkach da radę samemu wymienić uszczelniacze? Ponieważ mam 2 sekcyjny i cieknie i został zakupiony 3 sekcyjny i tak samo się z niego cieknie. Nie z każdej sekcji, ale cieknie, Chciałem do 2 dołożyć 3 z 2 rozdzielacza, ale jest inny typ i nie pasuje. 
    • Przez AgroRol323
      Witam
      Pytanie z ciekawości. Robił ktoś sama 4x4 z innymi kołami z przodu a innymi z tyłu? Miałem pomysł na przedni most od uaza, a tylny od stara. Wie ktoś czy w ogóle da się to połączyć i jak to połączyć?
      Z góry dzięki
    • Przez ceston
      Witam ostatnio podczas jazdy wyskoczył mi napęd tak że się wcale nie włącza. Postanowiłem rozebrać skrzynkę rozdzielcza od napędu i poszukać tam usterki po zdjęciu okazało się że tam jest wszystko w porządku ale zauważyłem że wałek kardana mogę kręcić ręką a koła stoją w miejscu złożyłem skrzynkę nie podlaczajac do niej walka i faktycznie koła jadą wałek stoi. Podniosłem przód do góry i kręcąc kołem chciałem zobaczyć czy drugie będzie się kręcilo w drugą strone. Niestety zero reakcji kręcę kołem a drugie stoi. Os jest Krzyżakowa nie stozkowa. Macie pomysły co mogło pójść.
    • Przez wenicjusz
      Witam
      Czy ktoś spotkał się wcześniej z wersją C-385 lub Zetora 8011 z dodatkowymi bębnowymi hamulcami?
      To ponoć wersja transportowa, a na pewno exportowa.
      Zwolnica ma te same wymiary , przełożenie tylko jest na niej nadlewka do której przykręcone są hamulce dodatkowe.
      Proszę o info jak ktoś jakieś ma



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj