dzarjan8111

Z056 czy Z058?

Polecane posty

Bartek72511    81

to zależy od okazji bo patrząc teraz to z rekordów to nie wiele co jest do 40 tysięcy ale mi akurat się udało kupić porządnego więc to też zależy od okazji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

według mnie to za te pieniądze nie kupisz dobrego Z058 po 93-4r.ze zmienionym układem chłodzenia,no chyba ,że okazja albo lub od komornika.Więc polecam Z056 na wąskich balonach ponieważ jak Ci walnie opona w sezonie to nie musisz kupywac nowej tylko zmienisz od np. c 385 i kosisz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

A nie zastanawiałeś się może nad nad Gigantem?? Ja mam i jestem z niego w 100% zadowolony. Widziałem że jest teraz na allegro jeden z 87 roku za 38tyś w dobrym stanie, ale zrób jak uważasz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja proponuje tego i tego zależy który się bardziej tobie podoba tylko rekord to musiał byś przerabiać chłodnice chyba że jest z 96roku i młodszy ale takiego to nie znajdziesz za 45tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Mam do was Pytanie Czy Rekord jest bardziej wydajniejszy od Supra? Najbardziej chodzi mi o szybkość koszenia... Bo sąsiad Ma Rekorda( Z tych nowszych) i jeździ nim bardzo wolno w byle jakim zbożu, i pierwszy lepszy Super jeździ szybciej niż on Tym Rekordem... Czy on po prostu nie ma pojęcia o jeździe nim i to dlatego? A Tak przy okazji czy Supry też się tak grzeją jak Rekordy z tą małą Chłodnicą?


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Super praktycznie się nie grzeje.Co do szybkości koszenia to każdy kosi jak chcę,jeden wolno drugi szybko.Rekord od supra różni się tylko wytrząsaczami ma je o 40 cm dłuższe.Więc to nie bardzo wpływa na szybkość koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

a Rekordy Czasem nie mają większej Powierzchni Sit od Supra? I czy Rekordy bardzo się grzeją z przedmuchaną chłodnicą w upalny dzień czy trzeba co parę wykoszonych Ha robić przerwy by silnik ostygł?


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Nie, sita sa niestety takie same. Duzy plus wzgledem supra to wiekszy zbiornik ziarna, nie trzeba tak czesto przyczepy szukac ;)

Co do przegrzewania opowiem Ci nasze perypetie: pierwotnie byl bęben ten obrotowy. Codziennie wstawanie rano i wydmuchiwanie chlodnicy dziurka po dziurce. Na polu po niedlugiej jeździe temperatura w gore, bęben w gore - chlodnica znow zabita, czyszczenie z grubsza i tak co kawałek. Nie pomagalo uszczelnianie krawedzi bębna gąbką.

W koncu wypierniczylismy bęben i zrobilismy stałą siate jak w suprach i odtąd jest święty spokoj z chlodnica, czysciutka jak łza.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Czyli ten cały bęben od chłodnicy to po prostu nie wypał ale widać jest na to sposób... I jak by mógł mi ktoś wypisać różnicy obydwu, plusy i minusy obydwu modeli, Będę bardzo wdzięczny ;) To Bęben nie jest szczelny i wpuszcza plewy itd. przez nieszczelność? :D


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Wg mnie tak, bo siatka jest dosc drobna ale miedzy bebnem a ramka jest szczelina na prawie palec niczym nie obetkana. Wyrzucilismy całą tą blachę boczną i zamiast niej jest wstawiona siata gotowa z jakiejś sieczkarni (nawet pasowala rozmiarami!) i jest zrobiona jako uchylna (miala zawiasy oraz zatrzaski i je wykorzystalismy).

Tak btw, patrze na ceny i jakich pisza tu inni i widze ze ten nasz to byla okazja chyba nielada. w 2001 roku kupiony za 36 tys. Ogolnie w dobrym stanie byl ale przezornie rozebralismy mlocarnie doszczętnie i byla cala wyczyszczona, zamalowana i male naprawy byly porobione.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Widać że dobry stan wizualnie nowa kabinka itp.Mechanicznie pewnie też ale lepiej sprawdzić.Jak będzie wszystko ok możesz brać go chyba że lepszą ofertę znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banpio    0

ja bym osobiscie kupił 56 i takiego mam

kupić go za 30 tys.i dołożyć te 10tys i będzie jak nowy

polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Wygląda godnie. Myślę że warto pojechać obejrzeć. Szkoda tylko że kabina nieoryginalna.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

JA tam radzę szukać rekorda, my naszego kupiliśmy rok temu i daliśmy 37 tysięcy. Przez sezon wymieniliśmy tylko kilka pasków i łożysko na młocarni a tak to idzie lepiej od supra i to znacznie;) Zdjęcia rekorda w galerii jak coś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem supra zo56 i polecam Ci go bo wydaje mi sei że jest mniej awaryjny od rekorda . oczywiście tak mi sie wydaje. jest u nas sporo rekordów i słysze że ciągle sie coś psuje w czasie żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przy tak starych kombajnach raczej ciężko mówic o awaryjnosci, raczej o tym że własciciel zdązyl/niezdazyl przygotowac kombajn do zniw ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mojego sąsiada w rekordzie każdego roku leci łożysko na maszynie ok kilku lat. Przyczyne spostrzegł dopiero w tym roku. Podczas zmiany kalamitki nie zauważył, że nie ma dziurki przez którą ma smar przechodzić. A maszyna jest tak beznadziejnie umiejscowiona i taki trudny dostęp do niej, że nic nie widać. My też jak mieliśmy bizona to maszyne smarowaliśmy na wyczucie, bo smar nigdzie nie wychodził. Ale łożysko służyło 15 lat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Czyli co panowie mitem jest że zo58 jest wydajniejszy od zo56?  Osobiście mam zo56 z 84 roku, kosi nie mało bo teraz jest swojego 80ha do tego wpada zawsze jakaś usługa, ziemi też prawdopodobnie przybędzie i rozważam zakup pomocnika dla zo56 nie w tym sezonie ale w przyszłym i tak szukam informacji "rzetelnych" myślałem najpierw nad fortschrittem-mdw E514 czy 525 dobre kombajny-traktory (sam mam ciągnik) dopóki nie trzeba kupić do nich części :P:D.  Taki e 525 juz ma rure wysoko i wysypie na patelnie. co dla mnie jest b. duzym plusem. Ale znowu mając bizona w domu raczej rozważam kupno drugiego tzn zo58 bo co jak co większość częsci pasuje tak samo tu czy tu. i plus dla rekorda że wyżej ma wysyp rury tez sięgnę nim na patelnie, zo56 niestety tego nie darady zrobić. Tylko znowu wiem że rekordziki lubią często nawalać:( Ale wolałbym by ktoś sie wypowiedział który użytkuje-użytkował te kombajny czym sie kierować wedle was.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

58 wykosisz minimalnie więcej niż 56 ai żadnego komfortu nie będzie.

Jak już to tylko 525 bo ukosisz tyle co 56 i 58 razem wzietę.a jeden kierowca i połowę paliwa.Do tego komfort nie porównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj