dzarjan8111

Z056 czy Z058?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolikNH    56

A co Twój post wnosi do tematu? Jest takie coś jak szukajka, prosze z niej skorzystać, a nie robić bałagan w temacie ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja bym wolał kupić 56 niż rekorda najlepiej bez sieczkarni,a zastanowiłbym sie jak ktoś już pisał nad 524 MDW.rekord wcale więcej nie wykosi niż 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

w rekordzie młocarni nie zabije, a jak pojedzie za szybko, to wyrzuci zboże do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

W Rekordzie zakarmia się młócarnia tak samo jak w Z056, bo jest taka sama, więc nie wiem co to za bajki...

I nic tu mocniejszy silnik nie pomoże bo co to jest 120KM do hederu 4,2m.

Zgadzam się z kimś kto powyżej pisał, że lepiej kupić bez szarpacza i zamontować samemu. To tak jak z ciągnikiem - lepiej kupić 'pusty' i Tura dołożyć samemu, bo wtedy będzie mniej wymęczony niż ten co chodził z Turem parę lat (czytaj: z szarpaczem).

Moim zdaniem lepszy jest Rekord (ze względu na przedni most i skrzynię), trzeba tylko uważać, bo te 'rozdmuchane' nadwozie jest zrobione z kiepskiej blachy i lubi pękać i się rozłazić, zwłaszcza jeśli chodzi o zbiornik zbożowy.

Ale jeśli ktoś mieszka na równinach i ma wąskie koła to i z 'Supera' będzie w miarę zadowolony, zwłaszcza, że za 40 'patyków' to Z056 będzie raczej młodszy i w jego przypadku łatwiej znaleźć egzemplarz od (często) pierwszego właściciela, nie 'zamordowany' przez lamusów z SKR-u, czy innej komórki dawnego sektora państwowego...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10
a ja bym cię namawiał do zakupu fortschritta e-514MDW jest bardziej wydajny o wieele mniej pali kabina(widocznośc jest na cały heder i nie trzeba stać jak w bizonie) i hydrauliczna rura w standardzie, eleganckie hamulce, prostota w budowie (wieksza niz w bizonie) do tego masz w niektórych sieczkarnie na elektromagnes, i to wszystko uda ci się kupić nawet za 30-35 tys. ;)

Popieram kolegę. Też miałem taki dylemat jak Ty 3 lata temu ale w końcu zdecydowałem się na Fortschritta e-514MDW.Puki co-nie żałuję na razie śmiga bezawaryjnie, z częściami nie ma problemu,spalanie w granicach 10l.na godzinę pracy,wydajność porównywalna do Rekorda,komfort pracy za to nieporównywalnie lepszy niż w polskich bizonkach.Naprawdę za te pieniądze lepiej kupić Fortschritta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Pod warunkiem, że ma się niedaleko do zachodniej granicy, ewentualnie do Czech...

Bo jak nie to każda wyprawa po części może doprowadzić do szału, a niestety dziś coraz trudniej o niezajechanego F-ritta, bo już ładnych parę lat jak nie ma DDR-u, i niestety epoka 'postępu' powoli przemija.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A co byście powiedzieli na rekorda za 50-55tyś?? Wiem że w temacie jest do 40 ale nie zakładałem nowego tematu <_< z góry dzięki za odp


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

ja za tą cenę to i bym supra nie kupował chyba że okazja by była


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

rekord za 50tys. nie jest już taki głupi. można nim jeszcze poszaleć na polu

BIZON REKORD ZO 58


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Ale jest różnica kupić rekorda za 50 tyś a supra za 45 tyś

 

-rekord za te kase bedzie sprawiał problemy a super za tą kase może w gablocie stać i chińczyki bedą mu pstrykać foty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

kupiłem swojego rekorda za 30tys.. co tak mało ??? 6 lat temu to była średnia cena :) gość mówił że był po remoncie silnika i to była prawda :) bo od tamtego czasu ustawiałem tylko zawory bo 6 cylinder nie miał kompresji. ( wszystko wypi...o zaworami w góre do komina) a tak to wszystko git w silniku tylko że olej turbina mi rzuca do cylindrów i przykapca (pobór oleju to 5l na ok 70 godzin pracy) . mam pytanie po ile chodzą takie Bizony Rekordy chyba 83r z sieczkarnią, kabiną?

 

bo z tego co czytam to bizony drożeją o 5tys na rok!!! :D a co roku są coraz starsze, więc powinno iść w drugą stronę :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruskolog    0
Proszę o opinie na temat porównań modeli podanych w temacie , ponieważ zastanawiam się nad kupnem jednego z nich w cenie do 40tys zł. Interesują mnie wszystkie aspekty porównań od wytrzymałości i wydajności po komfort i walory wizualne , od hederu do sieczkarni :) , od kabiny po opony :) . Zapraszam do dyskusji i dziękuję za opinie :) .

 

 

polecam 56 :) mój sąsiad go ma i bynajmniej nie narzeka. szybkość zużycia części w normie.

można poszukać takiego kombajnu tutaj:

xxx

 

Reklama!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Już po sezonie, ale się podczepię.

056(super) to maszyna na pola równe, bez większych wzniesień, młocarnia jest taka sama jak w rekordzie, przy dobrym ustawieniu czyści zboże jak po wialni, sam mam Supra z 87roku, kabina, sieczkarnia od 2-óch lat, w mojej okolicy(pogranicze woj Małopolskiego i świętokrzyskiego) skrzynia wytrzymuje rok, inne łożyska to jak wszędzie zależy jak i co, wytrzyma, a może wytrzymać 5 lat.

 

Gdybym miał zmieniać kombajn to bezdyskusyjnie Rekord, Skrzynia ma inne przełożenie, bodajże 1:3 (w suprze 1:2) prędkość ta sama, ale inna siła działa na mechanizm różnicowy i całą skrzynię, dzieki temu wytrzymuje o wile dłużej, hamulce są pewne a przy tym(górzystym) terenie który mam to najważniejsze, elewatory są dłuższe,(niewiele ale jednak), no trochę wygody bo rura rozkłada hydraulicznie.

Podsumowując. NA pola równe, lepszy zadbany super bo wystarczy spokojnie,

natomiast pod pola górzyste tylko i wyłącznie rekord bo skrzynia ma dłuższą żywotność i hamulce są o niebo lepsze.

To tyle ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloegazmo    0

Zdecydowanie Rekord. Choc byś musiał przed sezonem troche czasu poświecic i włożyc parę groszy. Ja kupiłem swojego pierwszego z 38 tys z 87 roku i chodził lepiej niż znajomego niebieski(nie wiem z którego roku)Z biegiem czasu dołożyłem mu klime. Ja zdecydowanie polecam ZO58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja mam oba te bizony, i trudno mi powiedzieć który lepszy, Z056 nie grzeje sie ale znowu nie ma nigdy chamulców i lubi sie zapach na wylocie słomy przy koszeniu rzepaku, no i miej pali, a skolei rekord (czerwony) ciągle sie grzeje i miej czasem skosi jak Z056, rekorda moza kupic za 30 tys zł a za 10tyś zł mozna naprawde porządny remont zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

no tak jedni chwalą supry inni zaś rekordy a czy moze ktoś dać porównanie spalania szybkosci koszenia i reszty aspektów żeby żniwa przebiegały szybko(słyszałem że rekordy się grzeją lecz wiele osób w tym temacie je chwali jak z tym jet tak do końca)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

To jeszcze ja Ci odpowiem. Wybierz Rekorda. A dlaczego?

1. mocniejszy silnik

2. inna skrzynia biegów, która nie sprawia tyle problemów co w suprze (ewentualnie możesz poszukać supra na podwoziu Rekorda- tak miały np. Supry eksportowe)

3. większy przerób, większy zbiornik, rura otwierana hydraulicznie i nie trzeba uważać na słupy na polu :blink:

 

A dlaczego nie Z056 super?

1. słabszy silnik, który przy sieczkarni czasem ma problemy

2. inna budowa skrzyni, co ma wpływ na urywanie się półosi i ciągłe problemy z trybami. Reperowanie skrzyni to na prawdę trudne zadanie, chyba że mechanik ma 150cm wzrostu i pojęcie co ma robić ;)

3. jak na małe gospodarstwo ok, ale mała wielkość zbiornika akurat mi utrudnia życie.

4. wiele innych drobniejszych minusów w porównaniu do Rekorda.

 

Jeśli chodzi o grzanie się, to obydwa mają z tym problem. Wystarczy poszukać tematów na forum jak temu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja też planuje w tym roku zakupić bizona za jakieś 35 tys. ale raczej postawię na dobrego supra nizeli na rekorda. Prawda że rekord jest lepszy ale za niego trzeba położyć trochę więcej. Ja moim zdaniem doradził bym ci supra.

Chociaż w sumie ten rekordzik nawet dobrze sie prezentuje: http://www.allegro.pl/item844939654_biizon_rekord_zo_58.html

P.S ma ktoś jakieś rady co do zakupu bizona? a może jakieś oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Też planuje kupić bizona z056 do 30 tyś. Myślałem o rekordzie ale za tyle są same złomy. Przystane przy z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Z058 bardziej się opłaca bo to są te pierwsze rekord w tej cenie rocznik przykładowo 1990 i supra też a komfort jest większy przynajmniej z rurą nie trzeba się siłowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

oj źle gadasz. Za 40 tys. nie kupisz rekorda z 1990.Mi udało sie kupic rekorda '88 za 37 tys w bardzo dobrym stanie i uwazam te to byla jedna z lepszych okazji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

kolego to że mało sie psuje to chodzi o to jak sie dba tak sie ma i chodzi rowniez o pochodzenie kombajnu. Ja tam wzialem rekorda za 37 i jestem zadowolony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

Stanowczo bym wolał z056 niż rekorda za 40tys to pewnie jakiś stary co wymaga wkładu dużego finasowego.


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj