dzarjan8111

Z056 czy Z058?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

Wiesz co, ja bym się poważnie zastanowił nad Fortschrittem E512. Dla przykładu mój (zdjęcie masz w galerii) kosztował mnie 13 tyś, do tego kupiliśmy pierdołki - 600zł, mechanik - 150zł to daje ci łączny koszt 13,750 zł, a kombajn gotowy do żniw. Jeszcze tutaj masz kabinę, której w bizonie nie było (chyba, że ktoś założył). Do tego Fortschritt będzie mniej palił jak Bizon, a cena ON niedługo sięgnie 6zł.. Jeżeli byłbyś bardziej zainteresowany to mógłbym coś dokładniej Ci powiedzieć o Fortschrittcie po żniwach :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Forszaj moze i nie jest taki glupi ale jak z awaryjnościa?.

 

ps: Może ropa nie przebije 5,50zł/l oby bo jak nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Awarie napewno jakieś ma, u mnie jeszcze ich nie miał bo w polu nie robił. Ale części nie są drogie i nie ma z nimi problemu, przynajmniej w mojej okolicy :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Wiesz co, ja bym się poważnie zastanowił nad Fortschrittem E512. Dla przykładu mój (zdjęcie masz w galerii) kosztował mnie 13 tyś, do tego kupiliśmy pierdołki - 600zł, mechanik - 150zł to daje ci łączny koszt 13,750 zł, a kombajn gotowy do żniw. Jeszcze tutaj masz kabinę, której w bizonie nie było (chyba, że ktoś założył). Do tego Fortschritt będzie mniej palił jak Bizon, a cena ON niedługo sięgnie 6zł.. Jeżeli byłbyś bardziej zainteresowany to mógłbym coś dokładniej Ci powiedzieć o Fortschrittcie po żniwach :D

 

 

przeciez bizony mialy orginalne kabiny za doplata!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

noto @xsc pisze ze mialy ale za doplata to wiadomo ze niekazdy doplacal zeby miec kabine jak niedoplacil to niemial kabiny proste :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

dobra niewazne, napisal ze w bizonach kabin niebylo a byly. Dodam ze kazdy rekord mial kabine!

 

 

 

 

ma ktos moze intr. obsl do bizona super w wersji elektronicznej?

 

 

 

sorry na OT:(


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No tak z rekordem się z Tobą zgodzę w 100%, ale mi chodziło o supry :D Przepraszam za nieścisłośc ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Pszepraszam Mam pytanie Słyszałem że Bizon ZO56 mają skrzynie (podzespoły) Rekorda chodzi mi w jakich rocznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1
Ja bym brał rekorda zbytnio nie różni się od bizona częściami, ale ma większy zbiornik, hydraulicznie otwieraną rurę, lepsza skrzynia biegów, kabiny zbytnio się nie różnią i to będzie pewnie tyle. Ale nie wiem czy znajdziesz dobrego rekorda za taka cenę.

 

Supry robione na eksport tez mialy wielkie rekordowskie zbiorniki np moj : bizon super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1
Pszepraszam Mam pytanie Słyszałem że Bizon ZO56 mają skrzynie (podzespoły) Rekorda chodzi mi w jakich rocznikach.

 

Skrzynie i cały przedni most Rekorda miały tylko Bizony Super 5056 przeznaczone na eksport, a wersje krajowe Z056 od początku do zakończenia prodykcji miały zwykły układ napędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad92    0

osobiście polecam kupić dość młodego bizon z056 w idealnym stanie z kabinka i sieczkarnią niż w gorszym stanie z058 ktoremu przed każdym sezonem bedziemu musieli zrobić ogromny remont i wkładać dużo pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a dlaczego wy piszecie tylko zeby kupic bizona ze sieczkarnia? bizon ktory nie mial nigdy zalozone sieczkarni jest o wiele mniej dobity niz ten ze sieczkarnia. jak juz chcesz sieczkarnie to kup ja osobno do kombajnu ktory jeszcze nie mial jej zalozone i napewno dluzej pochodzi. bizon Z-056 ma silnik taki ze nie zabardzo sie nadaje do sieczkarni no chyba ze sloma kruciutka. bo ja niechcial bym takiego kombajnu co kosil tylko pszenice i rzepak i ma sieczkarnie. co innego rekord. turbo robi swoje. a kabina?? hmm... ja bym sie nad tym zastanowil. w kabije fakt ze tak nie kurzy i ze mozna nawiew wlaczyc ale za to jaka widocznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja mam bizona Z056 teraz jest juz odremontowany ale na pocztku to byla tragedia wiec jezeli chcesz kupic biozna to moze byc Z056 ale wersje eksportowa sasiad takiego ma i przez 15 lat nawet w nim paska klinowego nie wymienil

P.S Dobrze sprawc stan tenchniczyny przed zakupiebniem nowego sprzetu

 

a tak wogole to ile masz ziemi bo nie iwme czy bedzie ci sie oplacac kupowqac bizona czy moze lepiej poczekac i kupic jakiegos classa dominatora albo bizona rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciak    0

Jak chcesz kupić dobrego Rekorda którego nie będziesz rozbierał co sezon to sprzedam Ci swojego jest już w giełdzie Może jest starszy ale za to w jakim stanie Fakt za tę cene (45tys) kupisz młodszego ale napewno do remontu i wizualnie zwłoki(sorki za wyrażenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

tak czy siak ... powiem wam że jakiego nie kupowalibyście Bizona i tak musicie włozyc w niego jezeli chcesz aby pochodził przez lata bez aweryjnie.

Wiedzą te osoby co jeżdzą po usługach. Natomiast za kwotę 40 tys. polecam Z056 , nie rekorda bo będziesz się z nim bujać zanim go naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0

ja proponuje nowszego z 2 powodów:

 

I.Nowe są wydajniejsze

II.Są co prawda droszsze ale mniej palą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja bym cię namawiał do zakupu fortschritta e-514MDW jest bardziej wydajny o wieele mniej pali kabina(widocznośc jest na cały heder i nie trzeba stać jak w bizonie) i hydrauliczna rura w standardzie, eleganckie hamulce, prostota w budowie (wieksza niz w bizonie) do tego masz w niektórych sieczkarnie na elektromagnes, i to wszystko uda ci się kupić nawet za 30-35 tys. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

za 40 tyś. kupisz Z056 w dobrym stanie

za 60 tyś kupisz reksia w dobrym staine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Według mnie tylko Super bedzie lepszy za te pieniądze bo Rekorda możesz dostać w niezbyt dobrym stanie za 40tyś. Rekord ma jedną wade czego nie ma Super silnik w Rekordach silniki szybciej siadały a w Superach lepiej chodziły i dłużej. A jeśli chodzi o konfort to bedzie podobny w obu kombajnach.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Za 40 k wolałbym supra tak od '90 roku :P Skrzynia rekorda , 4 biegi ( w młodszych ale nie wiem od ktorego roku dokładnie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

odbiegajac od tematu mam na sprzedarz nowy pas mlocarni do rekorda jesli ktos zainteresowany pisac gg 2275486.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba17    0

Witam, mam problem ze znalezieniem schematu instalacji elektrycznej do Bizona Zo56, może ktoś posiada taki byłbym wdzięczny.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj