dzarjan8111

Z056 czy Z058?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz345    0

Mojego taty znajomy kupił 2 lata temu bizona Z056 z kabiną i dołożył 5 tysięcy i zarobkuje nim. Awarii ma mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Posiadam Z056 rocznik 1987 z sieczkarnią przeszedł on kapitalny remont prócz silnika !! w roku 1998 bodajże (sami go wykonaliśmy żmudna lecz opłacalna robota) i od tego czasu nic prócz paru lipnych łożysk sie nie popsuło !!! wysiadał też wałek podający "moc" na hederze od kombajny (chyba jest to wada fabryczna siada co roku) poza tym lać, smarować i można kosić :) :) ma on zrobione 2000 mtg już ! bo go kupiliśmy od PGR gdzie młócił całą dobę z tego co wiem ... ( no może 18h /24) sieczkarnia została dołożona po zakupie przez nas w 1998 roku teraz niedługo będzie trzeba dać kapitalny silnika ... od nowego on chodzi na tej maszynie bez żadnych !! ingerencji ...(koszt 10-12 tysięcy wiec na razie poczekamy) tak ogólnie kombajn oceniam jako dobry :) i można go z czystym sercem polecić :)

 

pracuje on na 40ha naszego pola + sąsiedzie co daje jakieś 60-70 ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
czy młocarnia , klepisko i przeniesienie napedu na heder jest takie samo w 58 i 56 ? jak chłodzony jest olej silnikowy w 58? i czy to chłodzenie zdaje egzamin? chodzi mi o rekordy do 90 r :):)

moze ktos odpowiedziec? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Posiadam Z056 rocznik 1987 z sieczkarnią przeszedł on kapitalny remont prócz silnika !! w roku 1998 bodajże (sami go wykonaliśmy żmudna lecz opłacalna robota) i od tego czasu nic prócz paru lipnych łożysk sie nie popsuło !!! wysiadał też wałek podający "moc" na hederze od kombajny (chyba jest to wada fabryczna siada co roku) poza tym lać, smarować i można kosić :) :) ma on zrobione 2000 mtg już ! bo go kupiliśmy od PGR gdzie młócił całą dobę z tego co wiem ... ( no może 18h /24) sieczkarnia została dołożona po zakupie przez nas w 1998 roku teraz niedługo będzie trzeba dać kapitalny silnika ... od nowego on chodzi na tej maszynie bez żadnych !! ingerencji ...(koszt 10-12 tysięcy wiec na razie poczekamy) tak ogólnie kombajn oceniam jako dobry :) i można go z czystym sercem polecić :)

 

pracuje on na 40ha naszego pola + sąsiedzie co daje jakieś 60-70 ha ...

 

 

 

ten walek da sie przerobic w latwy sposob w zniwa moge zrobic foty


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wiec wszystko co wymieniles jest takie samo inne jest podloga i wytrzasacze chlodzenie oleju jest ok tylko jest problem z gotowaniem sie wody

 

 

 

jeszcze raz napisze byl juz temat o roznicach miedzy suprem a rekordem


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Pierwszego kombajnu jaki podał @Gorzupiak to nawet nie chciałbym za 30tys. bo jego wygląd zewnętrzny odstrasza... Każdy ceni swój towar... Ostatnio oglądałem Bizona Z056 83r., kabina, sieczkarnia, rok temu wymieniona kompletna skrzynia biegów i 2 lata temu wymieniony silnik [założony po regeneracji na wymiane]... I facet nam za niego krzyknął 40 tysi... Jak do rocznika to trochę drogo, ale w jakim stanie był to fakt, że co niektóre z 90r. mogą się schować...

 

Do tematu: skoro masz 40 tysi do wydania to szukaj jakiegoś Z056 w bdb stanie z 87-90r., bo za Rekorda jednak trzeba więcej zapłacić... Za Rekorda z 87r. [pierwszy sezon 94r.] facet woła 50 tysi u mnie w okolicy... Także to już spora sumka... Pozdro...

 

 

Właśnie podałem ten pierwszy ZO58 i mówie że Rekorda dobrego nie kupisz ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Chyba zaczekam z kupnem nowego bizona do następnych żniw ;) a poza tym mam pytanie dlaczego bizon Z056 przy dobrze nie rozgrzanym silniku ciężko wchodzi na obroty ( zeby uzyskac 2200 obr. trzeba dużo więcej gazu niż przy rozgrzanym silniku) ? czy tak mają wszystkie 56 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja tak niemam moze kat wtrysku zle ustawiony:/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jak jest wszystko zalaczone to troszke wolniej niz jak chodzi sobie na luzie ale to normalne bo silnik wtedy jest obciazony


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
doluZ kasy i kupuj dominatora a nie pchaj sie Za 40 tys. w Z056

 

 

 

ja bym ta Zrobil ;)

bizon to bizon znana konstrukcja i łatwość naprawy , i chyba duuuuuuużo tańsze części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zaczekam z kupnem nowego bizona do następnych żniw ;) a poza tym mam pytanie dlaczego bizon Z056 przy dobrze nie rozgrzanym silniku ciężko wchodzi na obroty ( zeby uzyskac 2200 obr. trzeba dużo więcej gazu niż przy rozgrzanym silniku) ? czy tak mają wszystkie 56 ?

 

 

Chlopie co ty tam gadasz ze przy nie dobrze rozgrzanym silniku ciezko wchodzi na obroty nie sluchaj glupot jakich ci tam jakis czubek naopowiadal ja wie mjak u siebie jak sie da gazu to odrazu wchodzi na obroty a jak sie daje gazu wtedy to jest cudny glos wprost cudny i jak chodzi na malych obrotach tez jest sudny glos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

niesłucham głupot których mi ktos naopowiadał :) mam bizona Z056 i sie pytam dlaczego tak sie umnie zaczeło dziać :)::)::);):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wedlug mnie kat wtrysku zle ustawiony...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Malowany był bo sieczkarnia ma identyczny kolor co kombajn a z zdjęcia nic więcej nie można o nim powiedzieć.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No kombajn prezentuje się elegancko tylko ciekawe jak tam mechanicznie jest sprawny... Bo nie jest pogięty ani jakiś tam zniszczony... Tylko ciekawy jestem czy był malowany, bo podejrzanie farba czerwona jest praktycznie nienaruszona przy łańcuchach i na brzegach przy podajniku pochyłym... I teraz albo był malowany albo bardzo mało eksploatowany co jest mniej prawdopodobne...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

bs-y ogolnie sa tanie bo zabardzo niema na nie chetnych. Ten z056 z ostatniego linku jest uzytkownika af:P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

no niewiem czy tak BS są tanie, ten z linki to widać, że zchadrany i kilka set hektarów zczaskła. :D

a jeśli chodzi o temat to ja bym brał porządnego ZO56, a nie jakiegoś roziepszonego rekorda, żeby zaś się z nim może w żniwa męczyć, jak najbardziej potrzebny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj