dzarjan8111

Z056 czy Z058?

Polecane posty

dzarjan8111    271

Proszę o opinie na temat porównań modeli podanych w temacie , ponieważ zastanawiam się nad kupnem jednego z nich w cenie do 40tys zł. Interesują mnie wszystkie aspekty porównań od wytrzymałości i wydajności po komfort i walory wizualne , od hederu do sieczkarni :) , od kabiny po opony :) . Zapraszam do dyskusji i dziękuję za opinie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

W tej cenie brałbym bez zastanawiania tylko Supra, bo Rekorda za tą kase to ciężko dostać no i w jakim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Do 40 tys, to raczej tylko Z056. W sąsiedniej wiosce kupili rekorda chyba za 35 tysięcy. Co z tego, że ładnie wygląda, jak codziennie jakieś łożysko się sypie. Za 40 tyś. to może kupisz Supra z 86 roku i może z sieczkarnią lub kabiną. Na twoim miejscu wybrałbym Fortschritta E-514 :) Ale skoro to ma być bizon to tylko Z056.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

tylko nie supra... juz lepiej rok poczekac i troche dozbierac a o zaletach rekorda pisalismy juz w jakims temacie


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

A ja ci radzę Z058 bo jak byś kupił supra to i tak bys musiał do niego dołożyć.

U nas gość kupił supra z 90r z sieczkarnią do malego remątu, a jak byś kupił rekorda za ta kasę to byś mial kabinkę, luks skrzynię,większy silnik.

Ale zrobisz jak będziesz uważał!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy100    0

my w tym roku kupili Bizona Rekorda za 42 tyś. z 89r.

remont za około 1,5 tyś. i się okaże czy dobrze zrobiliśmy

osobiście polecam Z058


odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka tak naprawde to do 40tys to ciezko bedzie ci kupic dobry kombajn juz nie mowa o rekordzie za rekorda to trzeba sypnac juz niezla sumkie. ja mam Z056 z 1990roku i dalem za niego 45tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

lepiej poczekaj jeszcze i kupisz sobie rekorda bedziesz mial nawet hydrauliczny wysyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
A inne kombajny wchodzą w grę, czy tylko bizon ?

only BIZON , a co do cen Z058 to na allegro wcale niestoją tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B38874 ---------->Z058

http://www.allegro.pl/item383627121_bizon_zo56_rok_1989.html---------->Z056

 

Z058 to dobrego nie kupisz :f lepiej Z056w bardzo dobrym stanie z kabiną niż później bez przerwy remontować:)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie ze jak ktos kupi supra to bedzie caly czas go remontowal a jak kupi rekorda to bedzie mu dobrze chodzil jak to prawie ten sam hooj wiec po co pisac glupoty. jeden koles napisal tak ze jak kupi rekorda to NAWET bedzie mial hydrauliczny wysyp no chlopaki jak ja bym mial kupywac kombajn tylko ze on ma hydrauliczny wysyp to ja bym go nie kupip bo co z tego hydraulicznego wysypu jak reszta podzespolow moze byc do d*py rekord ma tylko turbine i inno skrzynie biegow a reszta to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja napisalem ze rekord ma hydrauliczny wysyp jako dodatek ale nic nie pisalem ze super jest gorszy od rekorda wiec nierozuiem oco sie czepiasz a i jakbys niewiedzial to te ostatnie supry mialy takie same skrzynie jak w rekordzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja bym brał rekorda zbytnio nie różni się od bizona częściami, ale ma większy zbiornik, hydraulicznie otwieraną rurę, lepsza skrzynia biegów, kabiny zbytnio się nie różnią i to będzie pewnie tyle. Ale nie wiem czy znajdziesz dobrego rekorda za taka cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

grzesiek miales kiedy bizona z056?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B38874 ---------->Z058

http://www.allegro.pl/item383627121_bizon_zo56_rok_1989.html---------->Z056

 

Z058 to dobrego nie kupisz :f lepiej Z056w bardzo dobrym stanie z kabiną niż później bez przerwy remontować:)

no tak :) wybrałes dość kontrastowe przykłady ale np taki ---->http://www.allegro.pl/item379064165_kombajn_bizon_z0_58_rekord.html

albo taki ---->http://www.allegro.pl/item379474696_bizon_rekord_z0_58_z_sieczkarnia.html to tez chyba złe oferty nie są i wyglądają na zadbane ale oczywiscie to to tylko fotki na żywo wszystko by sie okazało . Ale chciałbym poruszyc inny aspekt , to znaczy jak bardzo róznią sie wydajnością pracy i spalaniem . Słyszałem też że starsze rekordy sie grzeją ? Jak sprawuje sie system chłodzący ? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Pierwszego kombajnu jaki podał @Gorzupiak to nawet nie chciałbym za 30tys. bo jego wygląd zewnętrzny odstrasza... Każdy ceni swój towar... Ostatnio oglądałem Bizona Z056 83r., kabina, sieczkarnia, rok temu wymieniona kompletna skrzynia biegów i 2 lata temu wymieniony silnik [założony po regeneracji na wymiane]... I facet nam za niego krzyknął 40 tysi... Jak do rocznika to trochę drogo, ale w jakim stanie był to fakt, że co niektóre z 90r. mogą się schować...

 

Do tematu: skoro masz 40 tysi do wydania to szukaj jakiegoś Z056 w bdb stanie z 87-90r., bo za Rekorda jednak trzeba więcej zapłacić... Za Rekorda z 87r. [pierwszy sezon 94r.] facet woła 50 tysi u mnie w okolicy... Także to już spora sumka... Pozdro...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ile rocznie nim kosisz? Np. nieprzszkadza Ci:

Brak hamulcow?

Skrzynia ktora przy dobrych czesciach moze sie sypac codziennie ?

Ciagle otwieranie rury z ktora niezle sie trzeba naszarpac?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile rocznie nim kosisz? Np. nieprzszkadza Ci:

Brak hamulcow?

Skrzynia ktora przy dobrych czesciach moze sie sypac codziennie ?

Ciagle otwieranie rury z ktora niezle sie trzeba naszarpac?

 

 

U siebie bedzie gdzies 20ha no i po zarobkach :)

A kto ci powiedzial ze ja nie mam hamolcow u mnie to nawet i reczny dziala :)

Ze skrzynia jeszcze nie mialem problemow :)

hehe to z ciebie musi byc kawał byka jak ty rury nie mozesz zapiac ani odpiac :)

A co to tej rury to po co ja ciagle mederowac ja to zajezdzam na pole i tylko raz rure zapinam i az na koniec ja skladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
U siebie bedzie gdzies 20ha no i po zarobkach :)

A kto ci powiedzial ze ja nie mam hamolcow u mnie to nawet i reczny dziala :)

Ze skrzynia jeszcze nie mialem problemow :)

hehe to z ciebie musi byc kawał byka jak ty rury nie mozesz zapiac ani odpiac :)

A co to tej rury to po co ja ciagle mederowac ja to zajezdzam na pole i tylko raz rure zapinam i az na koniec ja skladam

no ale chyba schodzimy na boczny tor :) prosił bym o porównania rekodów i 56 pod względem wydajnościowym itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

czy młocarnia , klepisko i przeniesienie napedu na heder jest takie samo w 58 i 56 ? jak chłodzony jest olej silnikowy w 58? i czy to chłodzenie zdaje egzamin? chodzi mi o rekordy do 90 r :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

heh, to malo kosisz

hamulce robie co rok no i pod koniec to tylko recznym hamuje a pozatemu jak tylko tyle kosisz to sie niedzwie ze niemasz problemow z skrzynia ja mam sporo gorek i skrzynie robie raz na 2-3 lata.

To Ci lekko ta rura chodzi u mnie trza sie troszke wysilic zeby ja otworzyc

 

 

 

sorry za OT :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja tam bez zastanowienia kupiłbym Supra, ponieważ za 40tys to można już kupić bardzo ładnego, natomisat Rekord za 40tys to chyba jakiś złom by był, pozatym Super jest bardziej ekonomiczy jeśli chodzi o paliwo...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj