Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszP

Zetor 5340 , jaka talerzówka ??

Polecane posty

MateuszP    0

Mam zetora 5340 , i nie mam pojęcia z jaka talerzówką najlepiej by współpracował ?? czekam na wasze propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

ja przy tym zetorze mam 2,7 ale w 3,15 dał by rade


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Lepiej 2,8m i szybciej jeździć to będzie lepszy efekt pracy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja do zetora 5340 przypinam 2,7 bez wału i idzie dobrze troszkę gorzej na górach ale na 1 wyciąga.Niestety nie mogę wstawić fotek moich maszyn bo nie mam sprzętu ale w wakacje pomyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

Ja mam CUT-a 3,20 bez wału. Kuzyn ciągał 75 konną proximą i ładnie szło... myślę że 2,8 do 5340 spokojnie wystarczy,z 3,0 mogły by być problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z unijną powieni sobie radzić z 2,8m bo jest 4x4 a do unijnej niewskazana jest duża szybkość bo bardzo rozrzuca na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

bo ja np. mam takiego samego zetora i z 2m akpila to zeby był efekt to musze przynajmniej 3 szosową śmigać ;) a mój rekord to 4 szosowa :Dale to już ładnie i szybko szła robota :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

różnica pomiędzy tym jak zrobi cut l uni grudziądz,a jakaś mała talerzówka jest ogromna, kumpel ma coś tam takiego małego do c 360 to robota po cut l wygląda jak podorywka nawet przy prędkościach 7-8km/ha a po małej talerzóce jak kumple poprzeczki robi niższym biegiem to tylko przekrojona talerzami ziemia i nic nie ruszone

a i najwazniejsze cut l jest w X i nic nie ściąga dlatego moim zdaniem była by bardzo odpowiednia do zetora, niż akpil czy inna Vka w tej szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Ja 5340 pracowałem z CUTem 2,8 na większych talerzach było na niej położone jeszcze ze sto kg, pracowałem tak prawie cały dzień ale powiem że była trochę ciężka. Na sciernisku po pszenicy to dawał radę na drudim biegu, ale jak wjechałem w ściernisko po gryce (bardzo miękko) to musiałem zmniejszyć kąt natarcia talerzy aby dało się tą 2 jechać ale robota była zrobiona naprawdę dobrze.

Przypinałem tez raz CUTa 2,8 na mniejszych tależach z wałem ;) podnieść podniósł ale jechac to się z nią nie dało, jakby zawiesić jeszcze ze 100-200kg na przód to może by jakoś dał radę. Wójek pracuje nią z Proximą 7441 z ładowaczem, bez ładowaca tez jej nie podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak jak Ferdek pisał, jeśli talerzówka, to ciężka. Niech będzie węższa, ale ciężka bo akpile są za lekkie i tylko lekko i za płytko zrywają ziemie. Widziałem role po CUTcie i naprawdę mi się to podobało. Ja swoim Bometem (który jest cięższy od akpila) muszę żeby tak zrobić to dwa razy przelecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja myśle ze bez wałów to 3m pojdzie, A z jakimiś porządnymi wałami to nawet 2,5m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj