pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151

no własnie czy ktos zna jakies odmiany które dorównywały by własciwosciom paszowym jeczmienia jarego? bo wiem ze jeczmien zimowy ma bardzo słabe wartosci zywieniowe, a jakby nie bylo u mnie jeczmien ma za zadanie poprawic jakosc paszy (zaraz obok pszenicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

Trosze dziwnie mi patrzec na wasze plony bo u nas jeczmien dal 3tony z hektara i nic wiecej, susza juz zbiera swoje zniwo...dodam tylko ze klasa ziemi 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

u mnie około 6t/ha myślałem że będzie gorzej bo taka susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

U mnie w okolicy jak by ktoś miał jęczmień ozimy to jak dotąd by miał problem go skosić bo prawie co dzień pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie tak samo deszcz pada prawie codziennie od środy mieliśmy kosić jęczmień ale w dzień świeci lekkie słońce a przez całą noc deszcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nasz susza zrobiła swoje i żyto już na początku przyszłego tygodnia może będziemy juz zaczynać kosić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

umni na zmiane ale ja już skosiłem 12ha jęcmienia dało średnio 5,5-6ton 3 klasa


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mam nadzieję, że w tym tygodniu wjedziemy w rzepak :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u nas zniwa juz sie zaczely na dobre jeczmienie ozime ruszyly pelna para lecz nie obylo sie bez wypadkow mianowicie spalilo sie 40ha zboza balotow i scierni i dwa kombajny w jeden dzien...

mysle ze pierwsze rzepaki rusza pod koniec tygodnia


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to jak nie potrzebujecie deszczów przepchnijcie je do mnie. :P U mnie żniwa nie prędko a deszczyk narazie się każdy przyda. :D Ozime jeszcze zielone na pól.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja planuje żyta i pszenżyta na połowe lipca tak 16 zaraz po odpuście dmuchawe zataiwamy forszaj przyjeżdza i młóci, czyli w tym roku u mnie bedzie jak w zeszłym roku tylko że wtedy były 17 lipca a znajomy już 12 kosił na sprzedaż zyto i tylko 10%wilgotności miało więc dojrzałem musiało byc bo jak by nie bylo ty by się zrobił gnój te miękkieziarka by sie rozpaćkały i by miał wtedy ale to zależy jescze kiedy kumpel kombajn posklada


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To i ja cos napisze do tego tematu. U mnie do zniw jeszcze troche czasu jest. Rzepak planuje po 20 kosic a moze i pozniej troche. Deszczu u nas na podlasiu pada w cholere i u nas tej suszy nie widac w ogole. Zboza inne dopiero zoltna na polach wiec po 5 sierpnia pewnie bedziemy kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzam pryskac rzepak w tym tyg a gdzies 16 lipca kosic:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie jednak czas do żniw się jeszcze troche przedluzy bo co kilka dni popaduje i zboża ozime są na pół zielone a jare calkiem zieloniutkie. Ciekawe jaki będzie u mnie plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

u mnie na lubelszczyznie to jeczmien ozimy pod koniec tygodnia bedziemy kosic a jare to pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Ja dzisiaj pryskałem rzepaki roundupem to może za dwa tygodnie wjadę chyba że wcześniej do pszenicy pojadę bo przez te dwa tygodnie upałów zaczęła mocno usychać tylko na dołkach i pod drzewami jest jeszcze trochę zielona :P

http://www.agrofoto.pl/forum/Pilmet-2000l-image75795.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Rzepak-image75794.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Rzepak-image75793.html

 

pozdrawiam :D:)

Edytowano przez Olik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper    1

my będziemy kosic ok 20lipca a jęczmień zimowy kosilismy 25 czerwca (woj dolnośląskie)


URSUS-moc i potęga
Ursus c 4011 i 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

U mnie jeszcze jakies 14 dni i moze cos tam skosze a rzepak na pokosach w tym tygodniu bedzie dobry. Dzis zaczeło troszke padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili tak leje że lepiej nie wyrokować kiedy zaczną się żniwa bo leje co kilka dni. Ale gdy popada i słońce przypraży to żyto raz dwa zbieleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a u mnie nic a to tylko 10 km roznicy :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszła niezła ulewa ale kałuże są małe. U jednego gościa pryskaliśmy ziemniaki od stonki a za 20 minut deszcz poszedł i wszystko spłukał.

Teraz my czekamy tylko na pierwszego klienta. Kombajn sprawdzony, prasa też tylko przyczepę uszczelnić i spichlerze poczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ej adam a u mnie nawet ani kropelki nie spadlo :P a ile bedziecie brac w tym roku za koszenie?


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj