Skocz do zawartości
pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa

Cihu    123

no własnie czy ktos zna jakies odmiany które dorównywały by własciwosciom paszowym jeczmienia jarego? bo wiem ze jeczmien zimowy ma bardzo słabe wartosci zywieniowe, a jakby nie bylo u mnie jeczmien ma za zadanie poprawic jakosc paszy (zaraz obok pszenicy).

zonk    2

Trosze dziwnie mi patrzec na wasze plony bo u nas jeczmien dal 3tony z hektara i nic wiecej, susza juz zbiera swoje zniwo...dodam tylko ze klasa ziemi 3b

Wiadomość z agroFakt.pl

1012    42

u mnie około 6t/ha myślałem że będzie gorzej bo taka susza

Kizo    5

U mnie w okolicy jak by ktoś miał jęczmień ozimy to jak dotąd by miał problem go skosić bo prawie co dzień pada.

Kamyk514    0

U mnie tak samo deszcz pada prawie codziennie od środy mieliśmy kosić jęczmień ale w dzień świeci lekkie słońce a przez całą noc deszcz :P

morowa91    6

U nasz susza zrobiła swoje i żyto już na początku przyszłego tygodnia może będziemy juz zaczynać kosić :P

Matey    431

Mam nadzieję, że w tym tygodniu wjedziemy w rzepak :P

mtz_820    0

u nas zniwa juz sie zaczely na dobre jeczmienie ozime ruszyly pelna para lecz nie obylo sie bez wypadkow mianowicie spalilo sie 40ha zboza balotow i scierni i dwa kombajny w jeden dzien...

mysle ze pierwsze rzepaki rusza pod koniec tygodnia

quercus    6

No to jak nie potrzebujecie deszczów przepchnijcie je do mnie. :P U mnie żniwa nie prędko a deszczyk narazie się każdy przyda. :D Ozime jeszcze zielone na pól.

MiRol    18

No ja też myslę że pod koniec tego tygodnia rzepak będzie gotowy.

UrsusCzesio    304

Ja planuje żyta i pszenżyta na połowe lipca tak 16 zaraz po odpuście dmuchawe zataiwamy forszaj przyjeżdza i młóci, czyli w tym roku u mnie bedzie jak w zeszłym roku tylko że wtedy były 17 lipca a znajomy już 12 kosił na sprzedaż zyto i tylko 10%wilgotności miało więc dojrzałem musiało byc bo jak by nie bylo ty by się zrobił gnój te miękkieziarka by sie rozpaćkały i by miał wtedy ale to zależy jescze kiedy kumpel kombajn posklada

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To i ja cos napisze do tego tematu. U mnie do zniw jeszcze troche czasu jest. Rzepak planuje po 20 kosic a moze i pozniej troche. Deszczu u nas na podlasiu pada w cholere i u nas tej suszy nie widac w ogole. Zboza inne dopiero zoltna na polach wiec po 5 sierpnia pewnie bedziemy kosic.

pablo21    26

U mnie jednak czas do żniw się jeszcze troche przedluzy bo co kilka dni popaduje i zboża ozime są na pół zielone a jare calkiem zieloniutkie. Ciekawe jaki będzie u mnie plon.

Gość wolf19   
Gość wolf19

u mnie na lubelszczyznie to jeczmien ozimy pod koniec tygodnia bedziemy kosic a jare to pod koniec lipca.

zuczek015    2

Ja dzisiaj pryskałem rzepaki roundupem to może za dwa tygodnie wjadę chyba że wcześniej do pszenicy pojadę bo przez te dwa tygodnie upałów zaczęła mocno usychać tylko na dołkach i pod drzewami jest jeszcze trochę zielona :P

http://www.agrofoto.pl/forum/Pilmet-2000l-image75795.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Rzepak-image75794.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Rzepak-image75793.html

pozdrawiam :D:)

Edytowano przez Olik

kacper    1

my będziemy kosic ok 20lipca a jęczmień zimowy kosilismy 25 czerwca (woj dolnośląskie)

benek79    13

U mnie jeszcze jakies 14 dni i moze cos tam skosze a rzepak na pokosach w tym tygodniu bedzie dobry. Dzis zaczeło troszke padac.

U mnie w tej chwili tak leje że lepiej nie wyrokować kiedy zaczną się żniwa bo leje co kilka dni. Ale gdy popada i słońce przypraży to żyto raz dwa zbieleje.

Przeszła niezła ulewa ale kałuże są małe. U jednego gościa pryskaliśmy ziemniaki od stonki a za 20 minut deszcz poszedł i wszystko spłukał.

Teraz my czekamy tylko na pierwszego klienta. Kombajn sprawdzony, prasa też tylko przyczepę uszczelnić i spichlerze poczyścić.

bartus16    8

ej adam a u mnie nawet ani kropelki nie spadlo :P a ile bedziecie brac w tym roku za koszenie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?