Skocz do zawartości
pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
pablo21    26

Żniwa 2008 w moim rejonie sie zaczeły. I nawet przypadkowo bylem przy inauguracji ponoć ziarno suche a padalo ostatnio w piątek. Sypie nieżle powiem dokładnie ok wtorku środy jak wykosze coś u siebie.

Bamboocha    7

ja zaczełem żniwa wczoraj skosiłem 1 ha (claas consul- swój ;)) w tym tygodniu reszta... a plon pszenżyta 5,5-6t/ha na IV klasie ziemi. Uważam za dobry a nawet bardzo żebym miał co roku tylko takie plony to super by było.

lysyrolnik    14

Jutro zaczynam żniwa, sprzęt gruntownie przygotowany i gotowy do akcji ;) zobaczymy jak bedzie w tym roku sypało :)

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiekQ    0

no ja tez jutro zaczynam jak bog do to rzepak w tym tygodniu polozymy i moze jakies zboza zaczniemy

szczewko    31

My dzisiaj skonczylismy rzepak.Srednia wydajnosc z 12 ha to 3.5 tony przy czym na dzisiejszym polu gdzie dawałem podkład z pieczarek Californium dał ponad 4 tony bez specjalnego nawozenia....

W pszenice jedziemy jutro ale na usługi ;) We wtorek kosimy nasza pszenice,pszenzyto i zyto.Jeczmienie i owies dojda dopiero pod koniec tygodnia w okolicach nastepnej niedzieli.

garek    67

ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My dzisiaj zaczynamy "Żniwa 2008" ;) Pewnie wykosimy wszystkie żyta i pszenżyta. Właśnie sformatowałem kartę pamięci w aparacie :)

Cihu    123
ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam

My pszenice opykaliśmy w sobotę. I zaręczam ze jest sucha! A jak jest ok to nie ma na co czekac! Tereny obięte suszą a plon z pszenicy to około 6 ton/ha moze nawet troche więcej. za to jęczmien jary niecale 3 tony ale na bardzo słabej ziemi.

co ciekawe pszenżyto nadal nie do koszenia. Późna odmiana.

stasiex    23

Dzisiaj mieliśmy kosić pszenicę (w prawdzie tylko 0,5 ha), ale nagle się okazało, że wszystkie przyczepy są niesprawne... jedna w remoncie, druga ma dziurawe burty, a trzecia (w najlepszym stanie) straciła przednie koło ;) Wczoraj zdecydowana większość rolników z mojej dzielnicy wyruszyła w pole. Sądząc po zawartości przyczep chyba nie jest źle.

mtz_820    0

my wczoraj wykosilismy ok 2ha jeczmienia jarego dzisiaj jedziemy ok 20km (wierzbica) kosic 5ha jeczmienia jutro tam skonczymy bo wyruszamy dopiero po 15 pozniej owsy (ok 3ha) i na koniec pszenica (8-9ha)

Gość wolf19   
Gość wolf19

ja skosiłem dzisiaj 2.5 ha pszenicy ozimej, okolo 6,5 t/ha. ;)

beny862    0

u mnie za 2-3 dni żniwa pełą parą.Chodzi już nie którzy koszą przesnice ozime,rzepaków już koniec praktycznie.

Igor03    2

Ja wczoraj kosilem rzepak do godziny 23 ;) sriednia z ha to gdzies 4 tony spodziewalem sie wiecej ,ale nie jest zle :) !! jutro zaczynam pszenice koscic :)

oFsik    30

Ja dzisiaj zacząłem kosić na usługach ale właśnie wróciłem bo deszcz nas przegonił.

W niedziele rano wykosiliśmy niecałe 1,5 ha i musieliśmy ściągać kombajn. Gdy wyjęliśmy skrzynie okazało się że łożysko wydarło wałek na którym chodzi wariator. Obudowa łożyska rozpadła się na kawałki. Trzeba było wałek naspadać i dotoczyć. Gdy dzisiaj rano wyjechaliśmy na pole po 6 godzinach koszenia znowu to samo po rozebraniu okazało się kołki w łożyskach się starły. To było chińskie łożysko dzisiaj kupiliśmy jakieś droższe. Może pochodzi dłużej.

garek    67

znowu utłukłem 16 hektarów pszenic. Na takiej fest górze a wyszło około 7 ton z hektara i pewnie jeszczez trzysta kilo zostało z tyłu.

MarcinPykuS    62

Dziś kosiliśmy pszenice, jutro pójdzie jęczmień... :)

Plon jaki uzyskaliśmy według mnie znakomity... ;)

Oczywiście jak na to nawożenie (poszło gdzieś ~120kg nawozu), wapna to pole chyba nigdy nie widziało (w tym roku na jesień postaram się żeby było), a i w miejscach gdzie dawniej była łąka prawie nic nie było, z powodu drutowca (chyba tak się to nazywa) i na jesień przed siewem będzie trzeba pryskać... :)

Plon trochę ponad 4 tony... :)

zetor    3

ja dziś stwierdziłem ze w sąsiedniej wsi żniwa ruszyły 5 kombajnów chcodzi na usługach,rzepak poległ pod dwoma kombajnami, głownie dzis kosili pszenzyto ;)

twardy12    1

U mnie w okolicy dzisiaj pod kosę szedł jeszcze rzepak, no i zaczęło się koszenie żyta i pszenżyta, gdzieniegdzie ruszona pszenica. Jeszcze z tydzień i żniwa całkiem się rozpoczną. ;) Pozdrawiam

Mateusz16    8

Mojemu koledze spaliło się dzisiaj 2 ha żyta, które spalił kombajn koszący na innym polu, ponieważ cofał i iskra poszła w żyto, 3 min. i było po sprawie ;) Gdy później z nim rozmawiałem powiedział że dzisiaj miał to jeszcze ściąć :)

GSX    0

Witam

u mnie wczoraj miał paść ofiarą jęczmień 1,5ha kolega wiechał na pierwszy kawałek i napęd od kosy (zaraz za targańcem) się urwał rzepak już się rozkłada na polu jednak ten jęczmien minie martwi gdzyż usłgo dawca zakłada dziśaj stuł do rzepaku i teraz pozostaje gra z nerwami

vdan    5

Wczoraj kosiliśmy pszenżyto.

Niestety nie wygląda to za ciekawie. Z 4 ha- 17t.

najgorszy mamy jeczmień - tam pewnei wyjdzie z 3,5t z ha, niestety;(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?