pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

od poniedziałku jak będzie pogoda wjeżdżam w pszenżyto ozime a później jęczmień jary i pszenżyto jare i pszenica jara wiec myślę ze jeszcze półtora tygodnia i będzie po koszeniu o ile nie będzie gradu albo nagłego deszczu to wtedy samo sie wymłóci i biedzie bieda oby tak nie było

 

P.S. ŻYCZĘ WSZYSTKIM UDANYCH ŻNIW POZDRO mtz 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Wczoraj jak jechaliśmy po kombajn, to koleś kosił już pszenżyto, żniwa tuż tuż. U nas dzisiaj troche popadało i przynajmniej kukua odżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja w zeszlym roku i po inne lata tez sprzedawalem rzepak bo mialem umowe a w tym roku nie zawieralem umowy i rzepak bede sypal na hale i po zimie bede sprzedawal. A pszenice to sypie do BINow i oczekuje na dobra cene.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja częsc bede magazynowal a mniejsza częsc pujdze od razu na sprzedaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

A jaka jest na dzień dzisiejszy cena u Was w elewatorach/młynach?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja rzepak szprzedaje z pola a pszenice magazynuje w halii i sprzedaje zima lub wiosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Każdy wie że magazynując zawsze można zarobić. Tendencja jest taka że płody rolne są najdroższe w okresie grudzień - luty. I trza umieć trafić w taki moment aby sprzedać jak najdrożej. Bywają sporadyczne przypadki że cena zbóż w żniwa jest droższa niż w styczniu, ale to na prawdę rzadko. Ja magazynuje 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
Ja wszystko, od razu sprzedaje, ponieważ niemam gdzie magazynować ;)

a nie masz gdzie przechowac zboża usługowo?

Ja w tym roku planuje jakies 100ton rzucic na pewien skład - po prostu wydzierżawiam sobie 2 boksy w magazynie i tyle, bede chcial to wtedy sprzedam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja wszystko, od razu sprzedaje, ponieważ niemam gdzie magazynować ;)

Nie wiem ile tego masz ale obecnie to opłaciłoby Ci sie silosy zbozowe postawic, Ja mam dwie sztuki, zmijką zasypuje je, potem wyładowuje z nich zboze tez za pomocą zmijki, duzo sie człowiek nie narobi, do zboza nie mają dostepu ptaki itd, a załadunek i wyładunek nie trwa długo :(

 

Ja oczywiscie tez magazynuje :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no pewnie ze lepiej kupi ze 2 biny i czekac na lepsza cena

 

 

 

 

 

ze sie tak zapytam ile moze kosztowac bin kolo 20 ton ?????????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

oj to 10 tonowy byl by dla mnie idealny:)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas zawsze wszystko zostaje na pasze dla świń i tak zawsze zabarkuje w zimie ok w styczniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U mnie jest gdzie magazynowac i w tym roku raczej sprzedam bo swin to nie oplaci sie chowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Właśnie dowiedziałem się o cenach za które będzie kupować jedna firma u mnie

Rzepak ----- 1450 zł brutto

Jęczmień ozimy ------580zł brutto

pszenica ------ 650 zł brutto

 

czyli rewelacji nie ma , zobaczymy jak odpowiedzą pozostałe firmy , bo do żniw jeszcze trochę czasu zostało :rolleyes

 

przepraszam już dołożyłem to zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

U nas dzis wyjechaly pierwsze kombajny na jeczmien ozimy !!! ja nie mam wiec stoje. rzepak bede kosil mysle za 2 tyg.....moze predzej .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
właśnie dowiedziałem się o cenach za które będzie kupować jedna firma u mnie

Rzepak ----- 145 zł brutto

Jęczmień ozimy ------580zł brutto

pszenica ------ 650 zł brutto

 

czyli rewelacji nie ma , zobaczymy jak odpowiedzą pozostałe firmy , bo do żniw jeszcze trochę czasu zostało ;)

Tylko to jest jeszcze tak piate przez dziesiąte żeby jak najmniej zaplacić jak bedzie to zobaczymy po zniwach jakie bedą plony i wtedy cena sie zacznie ksztaltować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Moj wujek cos mowil ze moze bedzie skladowal u sasiada na takiej hali ale jak bedzie to sie zobaczy

 

Rzepak sprzedajemy od razu po skoszeniu bo siejemy tylko ok 5-6ha i jak mielibysmy skladowac to przy zaladunku duzo rzepaku zostanie na odpady

Pszenice najczesniej skladujemy

Jeczmien skladujemy

 

Po prostu skladujemy bo nie ma gdzie tego trzymac a rozladowywac dmuchawa i pozniej zaladowac 4 przyczepy wiadrami to trzeba sie namachać... Przydalby sie BIN ale nie ma nawet gdzie postawic ;/


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

slyszeliscie jakie ceny sa na jeczmien?

prosto z pola, byle tylko byl suchy i daja 750zl ;)

ciekawe po ile bedzie w grudniu albo marcu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

dobrze ponad tysiąc bedzie jak teraz prawie 750 dają bo nie sądze żeby spadała ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

u nas rzepak po 1540 zł brutto przy 9 proc wilgotności zanieczyszczenia do 2 proc niemiecka spółka AGROLAND ;)

Ale na żniwa to jeszcze by się trochę pogody przydało bo teraz to codzień pada :angry:

 

Z wielkiej litery zaczynamy zdanie a nie całe. Moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
właśnie dowiedziałem się o cenach za które będzie kupować jedna firma u mnie

Rzepak ----- 145 zł brutto

 

Połknąłeś jedno 0, chyba, że podawałeś wszystkie ceny w kwintalach... Wtedy to pogratulować - 6500 zł za pszenicę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj