pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

kto pomoże przy żniwach za łyżke zupy i pajde chleba ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a U nas leje już od 3 tygodni, z małymi 3 dniowymi przerwami, zboża poczerniały, obok mnie to jeszcze nawet rzepak stoi, bo deszcz odgonił RSP

 

i ciągle leje, tak więc nieciekawie, i dziś była burza i syreny wyły, pewnie w przeciszowie i okolicach znowu rzeka wylała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
kto pomoże przy żniwach za łyżke zupy i pajde chleba ?

 

ja chce! ja chce!

 

ale jedna przyczepa twojego zboza do mnie druga do ciebie i tak na zmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie masz tyle miejsca żeby wziaśc co drugą jak byś wział co piątą to by ci starczyło


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@qarek

 

chodzi o pomoc z użyciem swojej siły fizycznej?? ;)

 

teraz to za pieniadze się nikomu nie opłaca, lepiej pod sklepem doić jabola

 

co do zniw- to u mnie wczoraj nieźle dolało ale jak w nocy nic nie kapnie to jutro jeczmień jary idzie pod kosę :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Właśnie skończyłem rzepak , jutro ściągam stół do rzepaku i jadę w pszenicę .

Na 20 ha rzepaku , 26 razy zapchana młocarnia nie liczę przenośnika pochyłego masakra łodygi całe zielone jeszcze liście były na nich a wilgotność

rzepaku dzisiaj około 8% bo już się łupał . ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Dzisiaj położone jakieś 2,1ha pszenżyta w dwóch kawałkach, na jednym plon wyszedł prawie 5.5t/ha, na drugim troche ponad 4,5t/ha, ogólnie słabo, tylko słomy dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
Właśnie skończyłem rzepak , jutro ściągam stół do rzepaku i jadę w pszenicę .

Na 20 ha rzepaku , 26 razy zapchana młocarnia nie liczę przenośnika pochyłego masakra łodygi całe zielone jeszcze liście były na nich a wilgotność

rzepaku dzisiaj około 8% bo już się łupał . ;):)

tam juz może byc pas do wymiany. Tyle razy stanał to juz troche będzie zjechany

ja trzy razy beben i da razy na wytrząsaczach


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nareszcie dzisiaj wyruszamy kosić. Najpierw żyta trochę bo są klienci a później może owies u nas bo już żółty i inaczej opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

U nas żniwa to chyba jak przymarznie będą ;)

Masakra, dużo zbóż leży od wody, nic jeszcze nie dojżało i dobrze bo by skiełkowało w kłosach, najgorsze to to ze dalej zapowiadają deszcze..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
nie masz tyle miejsca żeby wziaśc co drugą jak byś wział co piątą to by ci starczyło

 

a mozna wiedzieć ile masz tego zboza? pewnie z 200ha.....


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie u nas też pada i jak już jakiś kombajn wyjedzie to znowu zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

U nas nawet kombajnem nie ma sensu wjeźdżać, słońca to ja nie widziałem ok 3 tygodni-mówie poważnie niestety, wczoraj sie rozpogodziło na wieczór gwiazdy świeciły a w nocy jak dolało to dziś nici z kopania melioracji w firmie-nawet koparka sie zakopała i ją zostawiliśmy do poniedziałku albo i dłuzej, jak obeschnie może wyjedzie sama..

 

sorki za cytowanie-przyzwyczajenie z innych for gdzie w trakcie pisania posta pojawiało sie kilka nowych..

Edytowano przez Hinco
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

u nas zboża wyległy, ciągle pada, nie wiem kiedy pójdzie wjechać, a do tego boje się aby zboża nie zaczęły porastać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

u nas tak samo wszystkie zboza leza ;) ale jedno co jest dobre to ,ze zapowiadaja dobra pogode :) teraz nie pada ale duzo chmur jest na niebie, mysle ,ze jak by nie badalo dzis i jutro to w poniedzialek mozna jechac rzepak sprobowac kosic......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

ja moze jutro pod wieczor wyjade dopiero rzepak zaczynac kosic a co tu mowic o zbozach masakra pada i pada dzisiaj dopiero wyszlo slonce i jest goraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

unas pogoda super teraz mam przerwe bo tata pojechał po części do claasa narazie mamy skoszone 17 ha rzepaku jeszcze 13 i po rzepaku


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

My dzisaj próbowaliśmy kawałek pszenicy ale wilgotność 14,2% także narazie poczekamy zobaczymy do kiedy. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jutro konczymy rzepak i od poniedziałku juz na całego ogien na dwa baty.... w sensie NH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mieszkam tak ze morze z kuchni widze i u nas zawsze jest tak pozniej.Na poczatek pszenzyto zyto i pszenica Mewa bo Tonacja musi jeszcze odstac zdo konca tygodnia tak jak jeczmien i owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

No u mnie wrescie zrobila sie fajna pogoda ;) jak dobrze pojdzie to moze jutro pojade sprobowac rzepak na w nastepnym tygodniu pszenice :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dziś pierwszy pogodny dzień,

sąsiadowi pszenżyto całkiem zrosło

mi zaczęła też pszenica porastać, ale tylko ta, którą wcześniej siałem i wcześniej dojrzała

jęczmień OK,

 

jak nie będzie lało to w poniedziałek zaczynam żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj