pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

garek    155

teraz powinna byc pogoda to pokapuje. Jak miało pokapywać to paliło o du... taki interes


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Warsztat pracy pod gołym niebem :) Taka nasza praca :angry:

 

Nie cytujemy poprzedniego posta - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie w okolicach Gliwic ostatnio padało przez 2 tyg, plony zapowiadają się obiecująco, jak nie będzie gradobicia. Jęczmienie ozime sypały na poziomie 6t z ha. Myślę, że żniwa zaczną się pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tylko kto kupi to zboze jak nikt swin nie trzyma?

Jest wyjście awaryjne

1-gorzelnia

2-młyn :)

Edit

Zapomniałem 3-elewator Sieradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

my z ciekawości dzisiaj pojechaliśmy zobaczyć żyto (leży ok 15ha) i miało 17% wilgotności, pszenżyto 17,5%


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja dzisiaj byłe na usługach kosić jęzmień jary i żyto B) Jeszcze za suche niebyło i niechciało sie wymłócić, ale jakby z 2 dni słonca i żniwa się u nas zaczną pełną para :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie to jeszcze bite 2 tyg bo jeszcze wszystko zielonkawe a po co kosic zielone i nie wiadmomo co z tym potem robic...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

dzisiaj widzialem jak ciagniki jechaly z rzepakiem to poszedlem z laska zobaczyc czy jest kolejka i patrze a tu na wage wbija tir ze zbozem... nie wiem gdzie kosili i co ale skupuja sboze i rzepak


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Dzisiaj wyjechaliśmy kosić groch, przejechaliśmy 100m i Bizonkowi się nie chciało (ostojnik od ropy chwytał powietrze) kiedy go naprawiliśmy zaczęło padać :angry: . Sąsiad młócił dziś żyto ale Bizonek który był u niego na usługach też nie miał ochoty na młócenie. Do Gołańczy do elewatora zaczynają wozić rzepak, ale jest jeszcze mokry (13-18% wilgotności)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kosiłęm dzisiaj rzepak 7 hektarów wilgotnośc 10,5 i niestety znowu pada


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

dzis w AGROBIZNESIE mowili ze juz rzepak z ukrainy do nas importuja bo w polsce pogoda nie sprzyja zbiorom :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas popaduje troszke i przewiduje rzepaki na za tydzien około a reszta za 2 tygodnie najpredzej.Jestem z okolic Koszalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
dzis w AGROBIZNESIE mowili ze juz rzepak z ukrainy do nas importuja bo w polsce pogoda nie sprzyja zbiorom :)

 

 

 

dla mnie ten program nie jest wogóle miarodajny a informacje które w nim przekazują często nie mająpokrycia. I praktycznie w każdym programie jest jakaś wtopa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

wiesz ja go nie ogladam tylko jakos przez przypadek jak lecialem po kanalach bylo o tym mowa i na chwile ogladlem hehe :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
dla mnie ten program nie jest wogóle miarodajny a informacje które w nim przekazują często nie mająpokrycia. I praktycznie w każdym programie jest jakaś wtopa

 

Ja wogóle nie oglądam tego programu, tarktuje go mianem "programu dezinformacyjnego..." Program czysto robiony pod mieszczuchów... Wróćmy do tematu... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Jęczmień zimowy skosiliśmy ok 2 tygodnie temu. 4ha wydajność 7 t/ha :)

Rzepak wczoraj i przedwczoraj był koszony też 4 ha. Wydajność - lepiej nie wspominać bo nie ma o czym :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

my tu gadu gadu a KUR....y obniżyli cene rzepaku po tym programie. wszystko sterowane odgórnie. Ciekawe ile redaktorek wziąl żeby to pokazać w telewizji


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

To wszystko propaganda,"jeb.nie psa w łancuch".Najlepiej by było jakby wszyscy mieli silosy albo mieli gdzie przechowywac zboze.Jakby w zniwa nikt zboza do młynow nie oddał to by sie szybko nauczyli.Raz drugi raz taki numer zrobic i od razu by sie obudzili wszyscy ze cos jest nie tak i zaczeli sie liczyc troche z rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas dzisiaj zaczęli młócić jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Jeczmien jary to troche szybko ja tez mam i jeszcze troche mu brakuje ale mam nadzieje ze w poniedzialek juz da rade kosic.

 

To wszystko propaganda,"jeb.nie psa w łancuch".Najlepiej by było jakby wszyscy mieli silosy albo mieli gdzie przechowywac zboze.Jakby w zniwa nikt zboza do młynow nie oddał to by sie szybko nauczyli.Raz drugi raz taki numer zrobic i od razu by sie obudzili wszyscy ze cos jest nie tak i zaczeli sie liczyc troche z rolnikami.

 

Nigdy do tego nie dojdzie wiem ze tak by bylo najlepiej ale niestety rolnik jest zawsze na koncu jak mawia moj tata.

 

my tu gadu gadu a KUR....y obniżyli cene rzepaku po tym programie. wszystko sterowane odgórnie. Ciekawe ile redaktorek wziąl żeby to pokazać w telewizji

 

Ceny dlatego obnizyli bo sa dobre plony jezeli chodzi o rzepak przynajmniej w mojej okolicy juz od kilku dni ciagniki mi przed chata smigaja z rzepakiem powoli mnie to wkurza bo ja jeszcze musze czekac no ale trudno.

 

 

Nie piszemy posta pod postem...

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Szybko młócisz jęczmień jary, my gdzieś za 2 tyg do niego wjedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja wszystko magazynuje na strychach niestety to nie jest najlepsze miejsce - wołek i inne cholerstwo no ale trudno no ale oprocz tego mam BIN'a 25 ton wiec luzik zawsze jest pelen jeczmienia jarego a pozniej w zaleznosci jakies jest jakosci sprzedaje w tamtym roku np sprzedalem sasiadowi bo jemu nie sypnal i chcial kupic wiec fajnie koles prztyjechal sma zaladowal zero problemui oczywiscie za bardzo dobra cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jest za szybko bo jest już dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja już w poniedziałek kolesiowy jęczmień jary siekłem i był w porządku, bo się elegancko wymłócić i niezostały żadne ości w nim :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj