pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja magazynuje do pewnego momentu gdy cena jest zaje.....wtedy sprzedaje teraz sprzedaje wszystko bo zrezygnowałem ze świnek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zapasy na swiecie maleja to beda kupowac zboza ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Już mówiłem gdzieś że obecnie zapasy zbóż w światowych magazynach są najmniejsze od 30 czy 20 lat. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No wlasnie to cena bedzie szla w gore i beda kupowac zboza. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja będę trzymał pewnie do wiosny i najprawdopodobniej sprzedam do elewatora chyba że wcześniej będzie trzeba kasy albo cena będzie dobra.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Ale co centrala bedzie kupowac? O ile sie nie myle to z nimi trzeba miec jakis kontrakt

Chodzi mi o poszczegolne elewatory zbozowe. A z takimi elewatorami nie trzeba miec kontraktu bynajmiej tak jest w mojej okolicy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniak    0

Ja chyba jak większość z Was część sprzedaję po żniwach ale większość magazynuję.

 

A jak jest u Was z parzenicą teraz? U mnie ostatnio była bardzo ulewna burza i na wsi jakieś 50% zboża całkowicie leży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniak    0

U mnie sąsiad też już wjechał w ozime pszenżyto, ale to chyba dlatego że nie miał co dla świń dawać ;)

 

A mnie w tym roku osobiście najbardziej cena rzepaku interesuje i jak widać nie będzie taka zła. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
u nas rzepak po 1540 zł brutto przy 9 proc wilgotności zanieczyszczenia do 2 proc niemiecka spółka AGROLAND ;)

ALE NA ŻNIWA TO JESZCZE BY SIĘ TROCHE POGODY PRZYDAŁO bo teraz to codzień pada :angry:

 

Nie pisz całych wyrazów wielkimi literami !


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

My już w poniedziałek ruszmy do akcji jak nie będzie padać kosić żyto, bo ludzie dzwonią, bo jak każdy niemają co dać świniom dać do jedzenia ;)

Edytowano przez krolikNH
Błędy ortograficzne i gramatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Umnie żniwa może będą za jakieś 3 tygodnie bo jeszcze wszystko zielone.Gdzie niegdzie żyto zaczyna robić się żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja mialem w poniedzialek startowac w pole ale sie wszystko opóźni przez deszcze

znowu zielsko na polu porosnie.....niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
My mlocilismy. Jestesmy zadowoleni bo prawie dokladnie 7,5 tony.

 

Haha. Chyba podajesz wage ziarna razem z waga zebranej słomy! Ważone czy "na oko"? Bo "na oko" to chłop w szpitalu umarł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jęczmienie wiosenne są juz dobre a kombajny jaszcze śpią ;) a reszta to tak ok. 1 , 1.5 tygodnia i można młócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

My dzisiaj skończyliśmy kosić jęczmień ozimy. Z 4.8 ha namłuciliśmy 3 przyczepy autosan D47 z nadstawkami 25 cm i 3 przyczepy autosan D47 z nadstawkami 30 cm. Plon szacujemy na 6 t/ha ( na oko ). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no to jak 6 t/ha to masz sie z czego cieszyc bo jak u mnie sie wyciagnie 3,5 to mozna skakac to sufitu z radosci niestety to sa wlasnie uroki bardzo slabej gleby przewaga 5 i 6 klasy wiec .........

 

a powracajac do zniw to ja rczej szybko nie zaczne ciegle pada i zobze nie ma kiedy dojrzec wiec bida tylko zielsko mi porosnie i bedzie sloma zasyfiona

 

Na przyszłość- edytuj swoje posty- Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Żniwa 2008 rozpoczęte choć Bizonik nie miał najmniejszej ochoty wyjeżdżać w pole. Już na samym początku naderwał się gwint w śrubie od regulacji obrotów bębna a potem zapchał się podajnik kłosowy (tu wina środka który nie zadziałał i mieliśmy troche brudne pole). Ogólnie wynik niezły ok 5 t/ha z ziemi klasy 4, 5, 6.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w okolicy to myśle że 2 tyg i spokojnie ludzie kosić będą.Plony będą raczej bardzo słabe.gleba V klasa no i susza.wczoraj dopiero porządny deszcz popadał.Przynajmniej kartofle i trawy się uratują.na kukurydze już za późno bo jest do pasa i kwitnie czyli więcej niż metr nie urośnie ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

My już dzisaj mieliśmy zaczynać żyta kosić, ale tak w nocy popadało, że przynajmnie przez 3 dni kombajnem niewyjedziemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Byłem dzis na polu i jakby było tydzień ładnej pogody to w nastepnym juz mozna ciąć żyto ale u mnie nadaja do niedzieli dzeszcz więc nie wiadomo jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj