pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Będziemy tyle prac co rekordem Grzesiek bo prawie ta sama wydajność i zawsze się umawiamy na tą sama cenę. Jak będę wiedział to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Po dzisiejszej inspekcji prosa stwierdziałem, że w tym roku będzie o 4,5 ha mniej do skoszenia... :angry:

Czyli po raz kolejny za kombajn będzie robił Orkan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nie. Susza...

 

Powschodziło pięknie, popadało, dostało nawóz i przyszła susza. Nie sięga nawet kolan, a na połowie pola przyszło ponowne zachwaszczenie dziką gorczycą. Gdyby je zebrać, to w żaden sposób nie oddczyściłoby się prosa od gorczycy (wielkość i masa ziaren taka sama).

 

Może jeszcze coś wyjdzie, ale max z 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja, to niektórych użytkowników wogóle nie rozumiem, narzekają, że pada ?? :P

Cieszcie się, bo chyba nie słyszeliście że 65% gruntów ornych w Polsce jest dotkniętych klęską suszy !!!!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Powiem tak oziminy są super coraz popada albo i częściej ale zboża jare to tragedia ludzie kilka razy odsiewali bo powymywało tak padało następnie przyszły upały i momentalnie ziemię zasklepiło więc to co było odsiane to nie wzeszło a jak już powschodziło to wrony wydziobały no i znowu przyszła pora na deszcze i zimne noce (pod koniec czerwca był nawet jednego dnia lekki przymrozek). Co do kukurydzy to lepiej nie mówić ziemia na zasiewy była mokra zimna więc były słabe wschody przez co jest teraz wyjątkowo nie równa są takie pola że na jednym brzegu jest w chłopa a w drugim w kolano albo i nie. O zachwaszczeniu w kukurydzy nie wspomnę rośliny nie zakrywają pola więc chwasty szaleją na całego przez co koszty idą w górę bo jak wiadomo dobra kukurydza to czysta kukurydza więc trzeba ponownie pryskać. Taka jest po krótce sytuacja w moich okolicach na podlasiu. Suszy na pewno nie ma niestety zbóż jarych również nie ma a takie przeważają u mnie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Jak bym czytał opis naszych pól.... Mazowieckie (blisko podlaskiego) :P Ale miejscami owies jary jest piękny (u sąsiada, my nie siejemy), a jęczmień jary to szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja, to niektórych użytkowników wogóle nie rozumiem, narzekają, że pada ?? :P

Cieszcie się, bo chyba nie słyszeliście że 65% gruntów ornych w Polsce jest dotkniętych klęską suszy !!!!

 

W łódzkim nie pamiętam kiedy ostatnio padało no dziś pokropiło jak by ksiądz kropidłem.

 

U nas już zaczeli kosić ozimy my ruszamy za 2 tygodnie. Tera 2 pokos trawy jedziemy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

moj kumpel jedzie w poniedzialek kosic pszenzyto na piaskach a pozniej bedzie kosil reszte u nas to nawet rzepakow nikt nie ruszyl....


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiecie co niby codziennie popaduje jak już mówilem ale owies juz zaczyna łapać zółty kolorek i pewnie za 2 tygodnie żniwa( na piachach wcześniej ale ja nie mam takich kawalkow.) Nie spodziewalem się że tak szybko zacznie dochodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
My chyba wyruszamy w następna sobotę kosić żyto na piaskach.

@bartus16 podobno u was już pszenżyto kosili

ktos tam kosil ale nie wiem kto nawet a jeczmien to kosili juz w poniedzialek ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owsy już łapią żółte pasy a od dołu już liście pousychały ale nie widać aby ich popaliło. Nie będzie tak że kiedyś musiałem prasować C-330 na 4 i jeszcze było za wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Jak to jest u Was-czy zboże po skoszeniu sprzedajecie od razu czy magazynujecie i czekacie na lepszą cenę?

W jakich cenach jest u Was skupowane zboże?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak ktoś ma gdzie trzymać to może przeczekać do lepszych cen, ale nie każdy ma dość dużo miejsca na trzymanie zboża ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja wszystko trzymam do wiosny a potem dopiero sprzedaje i mam dosc miejsca na jego przechowanie :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Roznie z tym bywa. Czasem czekałem do wiosny i straciłem czasem zyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No u mnie jest miejsce na przechowanie, ale i tak jakąś cześć zbiorów się sprzeda zaraz po żniwach.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

eja ty @quercus ile masz ha ??/ ze sie tak zapytam


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie dużo bo 10 (6,5 orne reszta łąki :P ). Ale są u mnie we wiosce co maja po 30 i tak samo robią.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ja sprzedaje tylko tyle ile musze - czytaj ile kasy potrzeba, najczesciej tylko rzepak, reszta siedzi w magazynie, zawsze na wiosne jest ciut albo nie tylko ciut drozej na wiosne, najlepszy przykład w tym roku - w zniwa pszenica po 550, pozniej po 620 a w ostatnia dostawe - marzec czy kwiecien sprzedalismy po 945 ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj w Poznaniu porządnie popadało, więc może nie będzie tak źle... w końcu żniwa we wrześniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zazwyczaj przyczepy z pola "lądują" pod wiatami i jak najszybciej odwozimy do elewatorów. Co nie wejdzie na przyczepy magazynujemy i sukcesywnie wywozimy. W przypadku prosa trzeba czyścić i workować, więc siłą rzeczy leży w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj