pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Arturos21    6

u nas kosili znajomi jeczmien wczoraj to z 80 arów 3,5 zbiornika a jeczmien to 2 rzedowy vanessaja moze dzis lub jutro wyjade bin juz wyczyszczony i wypyskany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ja kosiłem przedwczoraj no i od razu zwinełem słomę szło to okropnie, ale plon nie najgorszy z 2 ha ok. 9 ton jęczmienia, a słomy chyba 25 balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jutro wyruszamy w jęczmień ozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zważone, czy na przyczepy ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

koło nas w spółce też już koszą jęczmień ozimy jak sypie tego nie wiem , ale dzisiaj spaliło się im z 5ha ścierniska i jęczmienia , zapaliło się od kombajnu

bo chodzili koło niego i sprawdzali dobrze że się nie spalił tak jak jego poprzednik na tym samym polu cztery lato temu

Rok temu w naszej okolicy była po prostu masakra z pożarami zbóż największe spalone pole to 23ha pszenicy

OBY to był ostatni pożar czego Wam i sobie życzę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsus    0

Myślę , że pszenice tak od 18 - 20 zacznę kosić .

Mam nadzieje , że coś popada , przez parę dni , bo narazie to sucho ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wszedzie sucho. Na jutro albo dzis w nocy w moim terenie zapowiadaja burze to moze troche deszczu spadnie


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

ja tez jęczmień ozimy i posiadam go ok 1 ha i będę może młócił w poniedziałek a jak sie da to wcześniej ale sie okarze


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja obecnie czekam za rzepak. Moze bedzie dojrzaly juz pod koniec nastepnego tygodnia lub za dwa tygodnie. :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Wczoraj u nas znajomy wymłócił 7ha. jęczmienia, a dzisiaj sąsiad rzepak z pokosu zaczął młócić.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

A u mnie na miechowszczyznie to gdzie tam do żniw.Jeszcze minimum 2-3 tygodnie.W kłosach jeszcze mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja własnie dziś zacząłem żniwa, omłóciłem jęczmień ozimy, nie spodziewałem się aż tak dobrego plonu, mianowicie ok 6t z hektara... :P Ale cieszę się bardzo, bo nic na to nie wskazywało... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

No ja tez dzisiaj zaczalem, pod kose poszedl jeczmien ozimy i rowniez plon niespodziewanie wysoki, ok 5-5,5 t z ha. Ziarno bardzo liche przez susze, strasznie drobniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ważyłes je?Pytam ,bo jeśli bardzo drobniutkie ,a zakladam że w wypadku braku suszy ziaren nie było by mniej,plon przekraczal by 10 ton/ha.Pomijam ziarna które kombajn nie był w stanie zebrac ze wzg. na kompletny brak wypełnienia.Wiwm coś o tym bo skosiłem ok.7,5ha i resory przyczepy na która wchodzi ok 6 ton nawet nie dotykały odboji.Przy 6 t gumy są spłaszczone a resory proste.Sugeruje to wyjątkowo małą wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja też dzisiaj zaczołem żniwa skośliśmy 0,7 ha i było ok 4 ton jęczmienia ozimego,jutro planujemy kosic reszte 2 ha bo podają burze na weekend a u nas to zboże już powinno być dawno wymłucone :P ale nie było czasu wcześniej :angry:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
A ważyłes je?Pytam ,bo jeśli bardzo drobniutkie ,a zakladam że w wypadku braku suszy ziaren nie było by mniej,plon przekraczal by 10 ton/ha.Pomijam ziarna które kombajn nie był w stanie zebrac ze wzg. na kompletny brak wypełnienia.Wiwm coś o tym bo skosiłem ok.7,5ha i resory przyczepy na która wchodzi ok 6 ton nawet nie dotykały odboji.Przy 6 t gumy są spłaszczone a resory proste.Sugeruje to wyjątkowo małą wage.

 

Nie ważone, dlatego celowo napisałem, że około 6 ton... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

u mnie jeszcze trochę potrwa niż żniwa startną, chocjaż rzepaki już dochodzą i jęczmienie - ale na południu polski zawsze wszystko później.

Jest sucho, ale na szczęście czasmi trochu popadało przy okazji burz....

Ja zamierzam późno zacząć, bo mam w tym roku same jare ....


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Hehe moje tez nie wazone.......powiem tak. Areal to 2.23 dokladnie, okolo 50 arow slabego zboza, i z tego bylo dokladnie 4,5 pełne zborniki w rekordzie, jeden taki konkretny ze klapy otworte i zboze rozgarniane po bokach i usypane w kupke zeby dojechac do konca łanu (i tak sie nie udalo :P) Wagowo kurcze moze byc i mniej troche :/

gdyby nie ta susza, zeby dostalo 3-4 tygodnie temu porzadnego deszczu to podejrzewam ze ojciec by nie nadazal odbierac zboza ode mnie :D bo ilosc ziaren naprawde super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kurcze i położyło mi 20 hektarów zyty cubus się jeszcze trzyma rapsodia i turkis również. Jak nie padało to nie padało jak polało to masakra brrr


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wszyscy pisza ze ogromna susza i ze zimowy jeczmien sypał po 5-6 ton z hektara! Jakos mi sie nie chce wierzyć. Czy moze faktycznie jeczmienie ozime sa tak wysoko-plono-dajne? po 6 ton to mi przezyto daje i to jeszcze jak sie uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

No u nas jęczmień miał prawie cały czas wodę, dopiero w trakcie wypełniania ziarna zaczeło go przypalać i przez to się słabo wykształciło. Mimo tego plon jak na nasze ziemie super, ozimy siejemy drugi rok, z jarego zawsze byliśmy już zadowoleni z plonu nieco ponad 3 t/ha, raz sie tylko udało uzyskać 4,5-5 t. A tu taka miła niespodzianka w takich warunkach :P Nie wiem jaka to odmiana, jakaś 6 rzędowa. Niedługo mamy jechać do gościa kosić dwurzędowy to się zobaczy jak sypnie. Ogólnie w naszym rejonie to plonowanie jęczmienia ozimego i jarego to nawet nie ma co porównywać. Niektórzy rolnicy zapowiedzieli już, że całkiem rezygnują z jarego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Może i ja w tym roku posieje trochę jęczmienia ozimego. Mam dobry kawałek ziemi, dość wilgotny(a z tego co wiem to jęczmień lubi wilgotną , dobrą glebę, prawda?). jaką odmianę polecacie? jaki wysiew na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja nie sieje juz ozimego z powodu gorszych własciwosci paszowych. Moze teraz nowe odmiany sa juz pod tym wzgledem lepsze niz kiedys. Napewno ozimy jest lzejszy od jarego, co do plonu to zawsze miałem lepszy jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj