pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

kombinator18    18
hinco cale szczescie Gdow i okolice obeszlo jakis na okolo ale wlasnie slyszalem ze u was tam dopralo ostro wspolczucia

 

 

 

taaa u ciebie nie bylo a u mnie bylo bialo od gradu ziemniaki poscinalo cale szczescie zboza stoja ;)

 

 

aha rejon Niepolomice


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no wlasnie tam wchodzem przeszlo u nas ponoc torche polalo ale tak ze nawet kurzy nie zalalo calego


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Dzisiaj znów popadało ;) 30 minut rzęsistego deszczu przydało się bardzo :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

troszke pokropiło, a za chwile znowu będzie się kurzyć, ale zawsze coś, a jak dobrze pójdzie to w sobote jęczmień ozimy kosze bo już jest suchy, bo te darmozjady świnie niamaja już co żryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No cóż, ja niestety ze żniwami muszę poczekać aż do sierpnia... ;)

 

Aktualnie czekamy na deszcz :) , choć w polu nie jest tragicznie, jest nam on bardzo potrzebny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas żniwa za jakieś 3 tygodnie ale znając tych co się u nas we wsi tak sr**ą to zechcą wcześniej. Żyta już bieleją ale słaby plon będzie bo jak pyliło to była niesprzyjająca pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u nas to z żyta nic niebędzie bo niby wysokie, ale co z tego że, jak kłosie puste jedynie słomy troche będzie, a o owsie niema co nawet gadać, taki mały że jedynie rotacyjna go sięgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u nas dzisiaj popadalo i to dosc mocno ale zboza raczej nie powalilo u nas gosc ma jeczmien ozimy kolo mojego bloku to na moje oko juz w sobote moglby kosic jak nie bedzie padalo ale jutro tez ma padac


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

kolego to mozesz się cieszyć, ja jak posieke jęczmień to powiem wam jaki miałe plon, ale cudów się niespodziweam, aby żeby starczyło do świń na te 2-3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

zniwa w Australi, fajny filmik na rozluznienie i odstresowanie... takie gospodarstwo to marzenie chyba kazdego z nas:

 

na pocieszenie napisze ze oni tez tam maja straszne susze ale to co zobaczylem robi wrazenie

ps: jesli bylo to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9
kolego to mozesz się cieszyć, ja jak posieke jęczmień to powiem wam jaki miałe plon, ale cudów się niespodziweam, aby żeby starczyło do świń na te 2-3 tygodnie

Ale jęczmień mam słaby i pszenicę nie lepszą ;) Ale myślę że więcej namłuce niż w tamtym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na naszych ziemiach suchszy rok lepiej wpływa na zboża. Za 10 dni mamy zamiar skosić jęczmień. W tym roku jęczmień będzie u nas ładnie sypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas są słabe ziemie ale owies wcale nie najgorszy. Żyto będzie słabe ale zawsze coś się omłóci. Poszło bardziej w słomę to dobrze bo też potrzebna ale przez to że trzymamy bydło to owies mógłby sypnąć bo z tamtego roku się kończy mam nadzieję że do żniw starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

To dobrze, że chociaż u niektórych pada. U nas deszczu jak nie było tak nie ma ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

dzisiaj u mnie we wsi juz dwóch rolników jęczmien młóciło. Niewiem czy nie mieli juz czym karmic i musieli skosic czy juz taki dobry był. U mnie jeszcze pare dni ostrego słonca i tez będzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

U mnie w okolicy trochę dzisiaj popadało. A do rozpoczęcia żniw to jeszcze daleko, wszystko zielone. Ale susza też dala znać, żyto gdzieniegdzie białe się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

u nas największy deszcz to 6mm i to dawno temu. Jęczmień zaczeli sąsiedzi młucić w poniedziałek i podobno suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Dzisiaj znajomy kosił jęczmień. Nie jest tak źle. Suche było... A ziarna to około 2,5 tony z 3 mórg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A u nas wczoraj w nocy byla strasza burza, przez to duzo zboz poleglo..... ogolnie zboza sa bardzo fajne mam nadzieje ,ze duzo sypna:) jeczmien za 2 tyg....do koszenai a pszenica i rzepak polowa lipca moze nawet koniec wszystko zalezy od pogody.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

U mnie tata chciał w jęczmiń zimowy wyjechać jutro, ale znajomy mówił , że jak wczoraj zaczoł zimowy młócić to musiał zjechać bo jeszcze jest za wilgo tny i kombajn rady nie daje. Przenżyto i jęczmień jary planujemy po 21 lipca młócić. W Lubuskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

U nas we wiosce juz w poniedzialem mlucili jeczmien zimowy,ale przejechal kombajnista 3 razy w kolo i skonczyl,byc moze byl za wilgotny lub gospodarz nie mial co dawac do jedzenia.

 

Ps:Moj 100 post :D


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj