pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

pablo21    29

Wiem że do żniw jeszcze jest trochę czasu ale wpisujcie tutaj kiedy macie zamiar zacząć koszenie i w jakim rejonie kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

ja mam zamiar kosić konic lipca żyto przenica początek sierpnia owies i jęczmień wczoraj sprzatałem pod zboże troche noi kombajn czeba posmarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Jak tak dalej bedzie to u mnie nie bedzie co zbierać bo zboża są dość mocno przypalone a u niektórzy to dosłownie juz zaorali pola bo wszystko spaliło. Mam nadzieje ze kukurydza obrodzi chociaz bo jej jeszcze nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My mamy zamiar zacząć kosić po 15 lipca (tak to było w tamtym roku) :) W Południowej Wielkopolsce :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

koniec czerwca jęczmień zimowy chyba już będzie a 3 tygodnie póżniej cała reszta chyba że pogoda się zmieni a jak wrócą upały to będzie cieniutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

około 20 lipca żytka i pszenice a jare to nie wiadomo bo marnie wyglądają na podkarpaciu


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja jak widze te zboża to normalnie usiąsc i płakac..... :) W tym roku będzie gorzej niż w poprzednim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u nas jak niepopada, to niebędzie co kosić, bo wszytko sknie :angry: ale na początku lipca będzie trzeba juz kombaj smaorwać, żeby po 10 wyjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A u mnie zboża ładne :) A to z tego powodu ze jest deszcz i słonce, wszystko idzie pięknie do góry. Zniwa jak zwykle koniec lipca, poczatek sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Jak tak dalej bedzie to u mnie nie bedzie co zbierać bo zboża są dość mocno przypalone a u niektórzy to dosłownie juz zaorali pola bo wszystko spaliło. Mam nadzieje ze kukurydza obrodzi chociaz bo jej jeszcze nie pali

U nie to samo jare na lekkich ziemiach po kostki i się kłosi, żyto się bielić zaczęło. Choć od wczoraj po prawie dwóch miesiącach suszy zaczęło trochę padać i zobaczymy co z tego wyniknie. W moich okolicach niektórzy też już zaorali zboża , grykę posieli i już zaczyna wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

ja może koniec lipca pólnoc Polski ale zimny ma racje ja sam zaorałem 8 ha mieszanki i posadziłem późne ziemniaki aby chociaż coś uratować


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Myśle że u mnie (podkarpacie) początek lipca to się zaczną na dobre.A jeśli chodzi o kondycje zboża to ja nie mam żadnego problemu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie nie jest zle deszcze przechodzą co pare dni i nie jest sucha.Myśle jak bedzie ładna pogoda to ok 15 lipca powinienem ruszyć z przenicą i przenżytem ale to wszystko jest w rekach Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

U mnie zboża pięknie rosną bo pół maja lało a pół słoneczko świeciło teraz to samo a ozime będziemy zbierać podkoniec lipca . Mieszkam koło wisły między lubelskim a podkarpackim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@black08 może rekordów to nie będziecie mieli, ale na lepszej ziemi plon będzie przyzwoity...na pałukach zapowiada się bardzo słaby rok :).


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bizonek w te zniwa juz odpocznie zastapi go MDW 527


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Pszenica ozima szykuje się na koniec lipca, a prosa chyba kosić nie będziemy (po co przepuszczać słomę przez kombajn :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Jak nie popada to bedzie lipnie z zniwami przenica zolknie od spodu zepak zolknie caly jak szalony.... ;/ jak w tym tygodniu nie bedzie padalo to tylko usciasc i plakac... Juz od 3 tyg zapowiadaja deszcze i burze a tu nic cos tam pokropi i nic wiecej ale pogoda sie psuje po woli mam nadzieje ze w tym tyg bedzie deszcz OBY

mysle ze poczatkiem lipca tak do 10 w naszych okolicach ludzie beda zaczynali kosic rzepak i jeczmien ozimy jeczmien juz ladnie sie zloci


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja dopiero teraz cieszę się z tego ze maj był bardzo mokry i ciagle padalo bo susza mi nie grozi , a i przedwczoraj był u mnie ładny deszczyk i na polu jest mokro. Zboza będą nawet niezle tylko zytko u niektórych się połozyło.

Żniwa jak zwykle koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No u mnie w tym tygodniu padało 2 razy, ale co z tego jak cały maj był suchy, więc ten deszcz zbyt dużo nie pomoże :/ W tym roku żniwa rozpoczniemy szybciej i skończymy szybciej. Rok temu 12ha zaczeliśmy kosić 10 lipca, a skończyliśmy... 15 sierpnia. Kombajn będzie, żeby tylko nie było poważnych awarii :/ woj. lubuskie. Żniwa około 10 lipca już zaczniemy, myślę, że 3-4 dni i po żniwach będzie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

widze ze u niektórych popadało u mnie nie padało juz 4 tygodnie jestem z łodzkiego Boleslawiec

u nas zniwa jezeli sie pogoda nie zmieni koniec czerwca jeczmienie zimowe połowa lipca reszta:( kiepsko bedzie z plonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

województwo łódzkie - niestety, ale przyłączam się do tego co napisał "Arturos21"

 

V klasa ziemi + brak deszczu od prawie miesiąca = obraz nędzy i rozpaczy

Jeśli szybko nie będzie deszczu, to żniwa też będą obrazem nędzy i rozpaczy :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie tak źle nie jest deszcz padał przed wczoraj i trochę wilogoci jest a żniwa to tak jak zwykle po 20 lipca


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj