pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

morowa91    6
No i awaria.

Poszedł wał od młocarni, 2 dni w plecy.

wie może ktoś czy wął od bizona Z56 pasuje do Z50??

Chyba chodzi ci o ośke od orzutnika????? u mnie znajomy zakładał od Z056 do 50 i mu pasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja na pszenicy zasieje gorczyce(na dniach bo już podorane) i na jesień wapno, chyba mamy zakwaszone pole bo ziemniaki parchate są od 2 lat, zmiana odmiany nie pomogła i trzeba bedzie glebe ratowac..

Swoją droga z kawałka takiego ze mały mf(heder ok 2,7m) przejechał dwa razy pop 250m było 700kg pszenicy, a było powalone zatykało kombajn i sporo zostało, dla kur będzie ;) Mieszanka słaba i zarosnięta trawą ale skosić trzeba, za rok przenzyto tam bedzie :o..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

dzis moj wujek kombajnem spadl z nasypu 5 m do rowu bo mu pekl przewod hydrauliczny od kierowania ale jemu i kombajnowi nic sie nie stalo zetor 7011 i zetor 7341 dali rade go wyszarpac ale mieli bardzo ciezko


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja już mam po żniwach jeszcze tylko słoma. Jak bym miał mówić jak wypadły to tak średnio, oziminy ładnie sypały jakieś 6 t/ha pszenżyta, ale jak mam mówić o jarych to aż się płakać chce wszystkie nasiona kupne nawozy się nawaliło i nasypało może 3 t/ha.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Pszenicy ozimej z klasy ziemi IVb i V, z nawożeniem tylko azotem zebrałem... 2,3 t/ha :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Mam takie małe pytanko ile mieści sie pszenicy w zbiorniku w Bizonie ZO56 bo mam na jednym kawałku równy 1 hektar i miałem 4 pełne zbiorniki i 5 był równy z okienkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zaraz się okaze że 1,5 tony


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

nigdy nie można mówić, że wchodzi dokładnie tyle i tyle, bo bo nawet pszenicy tej samej odmiany może być róznie (nigdy nie słyszeliscie o masie tysiąca ziaren?), zależnie od tego jakiej wielkości są ziarna i w jakich warunkach powstawały i dojrzewały (z regóły największa różnica jest między jarą a ozimą)

Pewnie nie pamiętacie, ale kiedyś zborza sprzedawało się na tzw. ćwiartki (miara oparta na objętości), jeszcze do dziś trafiają się klienci (tacy drobni) co chcą 2 ćwiatki (sądząc że jest to 50 kg), a w zależnosci od roku i tego czy jest to jarka czy ozima to 50 kg raz jest 2,5 ćwiartki, a raz 2 i trochę (zwłaszcza jarka jest ciężka).

Dlatego wtym przypadku bliżej prawdy jest przedział 1,6-2,0 t.

A tak wogóle to nie rozumiem ludzi co licząc zbiorniki zachwycaja się ile to ton zebrali (nie raz to już słyszałem o takich co w zbiorniku mieli "prawie" 3 tony).

Pozdro dla tych co mają pożniwach, u mnie wszystkow powijakach -w tym roku mam same jare i do tego jeszcze pogoda nie pozwala wjechać :-(


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Ale to nie chodzi wcale o zachwycanie sie pełnymi zbiornikami tylko jeżeli masz równy hektar i młócisz na pełne zbiorniki to jest po prostu lepiej oszacować plon, wiadomo że nie będzie to dokładne co do kilograma ale w przybliżeniu juz mniej więcej wiadomo ile się na młóciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

A u nas leje i o plonach można tylko pogadać! A co do liczenia wydajności z ha na podstawie zbiorników to zgadzam się Keram 7719 bo pełny zbiornik w kombajnie może ważyć bardzo różnie i trudno powiedzieć jaki to plon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
A u nas leje i o plonach można tylko pogadać!

U nas na szczęście od paru dni pogoda się ustatkowała, ale było tak, że słonko prażyło, a do 0,5 godziny zebrały się chmury i ulewa i znów słonko, i tak codziennie.... Mam już skoszone jęczmień, pszenżyto i 1,5 ha pszenicy jarej (jeszcze stoi mieszanka, owies i reszta pszenicy) i cała słoma do zebrania.

Muszę, przyznać, jak na razie na jare zboża nie mogę narzekać dobrze sypią... oby się ino pogoda utrzymała....


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

u mnie pogoda sie popsuła, zboża jare jeszcze nie skoszone a po oziminach zacząłem robić podorywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Finał pszenica (według wstępnych szacunków) sypała około 6,5 tony/ha. Jeszcze jakby jutro słomę udało się zebrać bym był zadowolony.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

dożynki w sumie ;)

 

zboże skoszone i czeka w magazynie na lepsze ceny, słoma sprasowana jeszcze tylko zwieźć te 400balotów :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie na razie tylko oziminy wykoszone.. od tygodnia pada, a co z zbożami jarymi zrobić to nawet nie wiem po tej suszy.. cześć została z talerzowana. Na górkach zielono się zrobiło, a w dołkach już oblatuje.. A plon marny średnio 1t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mi zostało jeszcze 7,5ha. zimowej pszenicy do koszenia i gryka.a pszenica średnio 8,5t z hektara ,ale był też kawałek gdzie było 10 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj