pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

DawidMalw    1

My sami nie wiemy czy nam się opłaca młócić owies-3 ha.Taki wyrósł,że szok!A z centrali go mamy... :angry:


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też wymłóciłem 3 ha owsa, mieliśmy go nie ciąć, ale trochę jest go potrzebne, z 3 ha owsa posypało nam 2 zbiorniki Supera ;)

Słomy mało, że na pokosie nie widać i trzeba będzie zgrabić na wieksze pokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Taki wyrósł,że szok!A z centrali go mamy... :angry:

Ja miałem jęczmień z centrali to poszedł pod talerzówkę..

Akcje z słomą przed deszczem zakończyłem to chociaż z tego się ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja w tym roku z owsa i mieszanek niezebrałem nawet tyle co zasiałem taki lichostwo, lepiej było to zaraz zaorać, a nie rope palić :angry: :angry:

Na następny rok już koniec z jarymi tylko ozime sieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

a ja juz prawie po zniwach jeszcze mi zostalo 2 ha mieszanki ;) mam zamiar dzis to skoscic :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Od wczoraj całe zboże już w domu, dzisiaj skonczyl bym prasowac, ale urwał mi się wałek od przekładni głównej w prasie :angry: i praca została na jutro ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas jeszcze wiosenne zostalo 10 ha,ale jeszcze musi postac bo sie jeczmien nie chce odmlacac od osci.Dzisiaj sloma jedzie wozami do stodoly a brat wali na usługach pszenice.tak po krotce nasze zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas już po żniwach ostatnie 2 przyczepy wczoraj zostały z bizonowane ;P Dziś ostatni wóz słomy i podorywka jak popada. Jutro robimy sianokiszonke jak nie popada


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mi zostało jeszcze 17 hektarów jarki. dzisiaj miałem o 7 rano jechac kosić ale niestety zrobiłem obsługe kombajnu 6.50 podjezdzam pod paliwo a tu zaczyna kropic. Lunęło strasznie. wczoraj kosiliśmy od 8 rano do 23


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My wczoraj skończyliśmy żniwa, ostatnie 2 pola. Teraz tylko sprasować wszytko zwieźć i już będzie spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

No ja juz też po żniwach. Wczorej\dzisiaj od 9 do 0.30 w nocy. Ozime sypnęło całkiem dobrze ale jare tragicznie. Jarego miałem 3 razy tyle co ozimego a namłóciłem tyle samo a nawet mniej trochę. Jeszcze dzisiaj słoma koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
U nas jeszcze wiosenne zostalo 10 ha,ale jeszcze musi postac bo sie jeczmien nie chce odmlacac od osci.Dzisiaj sloma jedzie wozami do stodoly a brat wali na usługach pszenice.tak po krotce nasze zniwa.

 

ja skosilem jeczmien i niesety tez sie osci nie chcialy odmlocic ale z tego co wiem to w mojej okolicy tak wszyscy mieli i pokosili a ze sprzedarza nie bylo problemu wiec nie czkeja tylko kos poki mozesz bo jak ci naleje o bedziesz mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

hah ja sie moge pochwalic--> wczoraj skonczylem zniwa i spokoj juz ;) jak tam ceny pszenicy w waszych regionach sie przedstawiaja??

Ppozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Ja dzisiaj prawie skonczylem...prawie bo jeszcze z pol godziny i by bylo porobione a tu zaczlo lac ;)

A propo jęczmienia to w moim sie tez fest osci trzymaly, sasiad stwierdzil ze to przez tą susze i przypieklo i to jest raczej racja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

My dziś zdążyliśmy skosić owies i przyszła taka ulewa z burzą jakiej jeszcze nigdy nie przeżyłem(ulewy).


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja też jestem już po żniwach. Plony bardzo dobre, najlepiej sypał jęczmień, pszenica i pszenżyto, Teraz czeka mnie zbieranie słomy, potem wapnowanie i dalsze prace polowe. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Na Podlasiu ruszyli znowu w piątek. Plony lepsze od średnich z ostatnich lat. Ale do końca żniw jeszcze trochę zostało. Jak będzie pogodny tydzień do może się prawie skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ipękło dzisiaj 17 hektarów Nawry. I zniwa 2008 w moim gospodarstwie dobiegły końca


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Byłem dzisiaj na rowerku w okolicach Limanowaj i tam to ziemniaki jeszcze kwitna i nic nie pokoszone ;o Miejscami mendle ale nic nie sprzątnięte(przynajmniej w górach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

mi zostało jeszcze z 5 ha pszenicy jarej do wykoszenia i słoma do zebrania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj