pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

lukasz16s    0

my wczraj żniwa rozpoczeliśmy jeczmień zimowy juz dobry bo 2 tygodnie temu sprysakny dsis jeszcze 5 ha skosimy


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

U nas jęczmień ozimy pod koniec tygodnia ruszy. Na zboża nie ma co narzekać pszenżyto ładnie się buja żyto też , owies jako tako ale lepszy od tamtego z tamtego roku. Tylko jęczmień jary marny bo trochę dostał przez ten brak deszczu . A przenica taka jak w tamtym roku . Więc w ogóle żniwa bajki się zapowiadają . Ale nie oceniajmy dopóki nie skosimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas jeden koleś w piątek jęczmień ozimy posiek i wczoraj na wieczór zbalował słome. Ja też bym wczoraj siekł, ale troche popadało i se w poniedziałek skocze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tak sobie czytam i normalnie nie wierze ze w tak małej Polsce są tak wielkie róznice klimatyczne. niektórzy pisza ze zniwa juz rozpoczete. u mnie wszystko stoi jeszcze nawet zimowego jeczmienia nikt jeszcze nie rusza i mysle ze jeszcze z tydzien postoi. u mnie zniwa pewnie zaczna sie na dobre okolo 25-30 lipca jak co roku z reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Ile można dać za słomę prasowaną przez siebie z pola które jest wymłócone ?

 

Sprasuj, określ srednią wagę balota lub kostki i wyraź sugerowaną cenę za jednostkę miary :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
U nas jęczmień ozimy pod koniec tygodnia ruszy. Na zboża nie ma co narzekać pszenżyto ładnie się buja żyto też , owies jako tako ale lepszy od tamtego z tamtego roku. Tylko jęczmień jary marny bo trochę dostał przez ten brak deszczu . A przenica taka jak w tamtym roku . Więc w ogóle żniwa bajki się zapowiadają . Ale nie oceniajmy dopóki nie skosimy :D

Odkąd to Łosice są na Mazowszu? Żyto jako u jednego z nielicznych nie wyległo, pszenżyto ozime ok. , jare siane 1 grudnia- super, jare - zasuszyło, zacisnęło w glebie i kłoski po 3cm. Zboża są 40 km na północ od Łosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

U mnie po po ostatniej burzy nie jest aż tak źle. Zyto i pszenżyto tylko miejscami leżą, jare trzymają się dobrze(południe Podlasia).

P.S Łosice są na Mazowszu. Niedaleko mnie ale już za granica z podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
tak sobie czytam i normalnie nie wierze ze w tak małej Polsce są tak wielkie róznice klimatyczne. niektórzy pisza ze zniwa juz rozpoczete. u mnie wszystko stoi jeszcze nawet zimowego jeczmienia nikt jeszcze nie rusza i mysle ze jeszcze z tydzien postoi. u mnie zniwa pewnie zaczna sie na dobre okolo 25-30 lipca jak co roku z reszta.

ja wiem czy Polska az tak mała jest? jak jechalismy w sierpniu-pod koniec, w góry po naszych zniwach to im bardziej na południe tym wiecej zboza jeszcze było do koszenia... sa róznice sa... i w opadach tez...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

pszenica to tak gdzieś na początku sierpnia będzie ,jeczmiń ozimy tak gdzieś z tydzię postoi albo i dłużej no a rzepak to chyba w połowie lipca bedzie ale jak to często jest przed żniwami przyjdzie jeszcze tydzień deszczu i się wszystko opóźni my dopiero jutro planujemy zaglądać do kombajnu ,a ja jestem z podkarpacia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u nas owies w tym roku to całkiem niewypał, ale zasiałem na VI klasie, bo na lepszych kawałkoch mam kuku i jest bardzo ładna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
U mnie po po ostatniej burzy nie jest aż tak źle. Zyto i pszenżyto tylko miejscami leżą, jare trzymają się dobrze(południe Podlasia).

P.S Łosice są na Mazowszu. Niedaleko mnie ale już za granica z podlaskim

W województwie mazowieckim, ale na Podlasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4
Odkąd to Łosice są na Mazowszu? Żyto jako u jednego z nielicznych nie wyległo, pszenżyto ozime ok. , jare siane 1 grudnia- super, jare - zasuszyło, zacisnęło w glebie i kłoski po 3cm. Zboża są 40 km na północ od Łosic.

A powiem ci ze Łosice są od 1505 roku miastem :D A jeszcze się dziwisz że Łosice są na Mazowszu . Wpisz w googlach Łosice to na pierwszej stronie będzie. :D A zboża są wokoło Łosic :D a nie 40 km na północ. Na północ też są za bugiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A powiem ci ze Łosice są od 1505 roku miastem :D A jeszcze się dziwisz że Łosice są na Mazowszu . Wpisz w googlach Łosice to na pierwszej stronie będzie. :D A zboża są wokoło Łosic :D a nie 40 km na północ.

Pisałem o swoich Na północ też są za bugiem :D

Nie myl przynależności administracyjnej z geograficzną, a Suwałki są na Podlasiu, popatrz w podany link i przeczytaj nagłówek oraz drugi link gdzie będzie herb Łosic- jednej z miejscowości Południowego Podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas powoli wczesne pszenżyto zaczyna zsychać :D Jak tak dalej będzie to za 2 tygodnie się zacznie...


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie najprędzej 2-3 tygodnie. Innej opcji nie widzę jęczmienie zimowe jeszcze zielone trochę są. Ale mam nadzieje że cierpliwość nasza zostanie wynagrodzona dużymi plonami. :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj