pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

morowa91    6

ja jeszcze niemam nawet kombajnu kupionego, a w sobote chce wyjedzać kosić, i kto tu ma większy problem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

kamieniak a jak przyjdzie burza gwaltowny deszcz i wiatry polozy Ci wszystko i bedziesz plul sobie w brode ze nie kosiles jak mozna bylo poznej sie bedziesz wkurzal na to koszenie a to przeciez najlepszy okres w roku :D


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

Ja planuje zniwa na połowe lipca ale zobaczymy jaka bedzie sytuacja ze zbozami Woj Dolnosląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

u mnie to samo. Deszcz + silny wiatr = wylegnięte zboże. Jutro pojadę oglądać, jakie skutki tej burzy. Mam nadzieje że niezbyt drastyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie dolalo i powialo zyto 90%lezy :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dowiało ale żyta nie położyło bo to co miało już położyć to położyły majowe wichury. Tylko szkoda że tak mało popadało, przydało by się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja dzisiaj wykosiłem jęczmień ozimy i dobrze zrobiłem bo wiatr by mi teraz kłosa wytrzaskał


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mówia ze na zachodzie susza a jednak plon dobry, dla mnie nieosiągalny :D .

Jednak po burzy nie jest tak żle ze zbozem byle wiecej nie dolało. Dzisiaj jechałem i aż się zdziwiłem że przenżyto juz zaczyna nabierać żółtego kolorku to napewno przez te upaly dobrze jednak że tan deszcz popadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Sam byłem ze szokowany liczyłem na około 5 a tu taka miła niespodzianka :D Plon jest tak wysoki dzieki temu ze gdy jęczmień sie kłosił jeszcze padało wiec wykształciły sie piękne kłosa druga strona medalu to to zę był zasiany na dobrej ziemi i dostał odpowiednia dawke nawozu. Reszta zbóż sie juz tak optymistycznie nie zapowiada ale wiecej bede miał do powiedzenia gdy je wykosze czyli za 2-3 tygodnie :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Gratulacje dobrego plonu, ale musze przyznać, że szczęście Ci też dopisało, ja takowego nie miałem... (deszcz w czasie kłoszenia). Ja najprawdopodoniej w następnym tygodniu wjadę w jęczmień, zobaczymy jak mi sypnie...

 

PS. Jeden koleś u mnie we wsi już we środę młócił jęczmień, ale nie wiem z jakim rezultatem... :D

Pozdrawiam :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Sam byłem ze szokowany liczyłem na około 5 a tu taka miła niespodzianka :D Plon jest tak wysoki dzieki temu ze gdy jęczmień sie kłosił jeszcze padało wiec wykształciły sie piękne kłosa druga strona medalu to to zę był zasiany na dobrej ziemi i dostał odpowiednia dawke nawozu. Reszta zbóż sie juz tak optymistycznie nie zapowiada ale wiecej bede miał do powiedzenia gdy je wykosze czyli za 2-3 tygodnie :D

 

Ten plon to na oko (przyczepy) ważony czy przeważony na wadze ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ile można dać za słomę prasowaną przez siebie z pola które jest wymłócone ?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Dzis skosiłem jezczmien ozimy... plon gdzies tak 4 tony... ale jakość... drobniutki... u mnie juz od maja nie ma deszczu porządnego... jare to bedzie masakra :angry: :D


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Dzis skosiłem jezczmien ozimy... plon gdzies tak 4 tony... ale jakość... drobniutki... u mnie juz od maja nie ma deszczu porządnego... jare to bedzie masakra :angry: :D

 

Jak idzie na pasze to nie masz się co martwić, że drobny. Co do deszczu to w mojej okolicy dopiero od wczoraj popadało, a nie padało też od maja. Teraz to już ten deszcze wogole się nie przyda (jedynie okopowe poratuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Jak idzie na pasze to nie masz się co martwić, że drobny. Co do deszczu to w mojej okolicy dopiero od wczoraj popadało, a nie padało też od maja. Teraz to już ten deszcze wogole się nie przyda (jedynie okopowe poratuje).

taa.... 30 ha jeczmienia jarego na browar... :angry: :D heh... no to bedzie mniej słodu=mniej piwa... ale to tylko u nas tak jest na ukrainie podobno ładnie we francji tak samo.. to sobie stamtąd sciagną...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja się za wcześnie ucieszyłem moim wyrośniętym żytem teraz leży jak uwalcowane


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj