Skocz do zawartości

Polecane posty

krzychuuuuu    18

Wczoraj zebrałem poplon na kiszonkę dla bydła, dało 115 balotów po pasówce z 6ha, wagowo na pewno ponad tone każdy. Skład groch,jęczmień,rzepak,facelia, jaka może być wartość takiej kiszonki?

ChiquitaB    50

To ładny ten poplon xi wyszedł. U nas długo nie padało dopiero dzisiaj lepiej to poplon do kolan peluszka lubin i owies. Cos tam z tego bedzie

Wiadomość z agroFakt.pl

mati2411    3

U nas po zasianiu na początku sierpnia nic nie padało prawie przez miesiąc.... Dopiero teraz pod koniec zaczęło padać, w dołkach to do kolan, na górkach do kostek... nie warto było podjeżdżać sprzętem żeby w ogóle to kosić.

Piotrek6911    0

Ja również zasiałem poplon w połowie sierpnia owies,groch słonecznik pelucha to nie było co zbierać przez tą susze:(

Adrian_K_90    59

Ja swój przyorałem. Miał być do ścięcia, a będzie użyźniał glebę pod kukurydzę, więc może całkowitej straty nie będzie.

ChiquitaB    50

Ja swoja skosiłem pokosowka 3tyg temu i na drugi dzień zwijana bo i tak nic nie podsychało to z 3ha minus gorka pod ktora nie dala rade pokosowka wjechać dało 23 bale każdy około tony. Siany owies jęczmień peluszka i groch. Jutro pierwszy otworze zobaczę co wyszło bo się troche rozjechał bo na przechyle stal.

czaro    13

Co myślicie o takim poplonie: pszenżyto jare, peluszka, facelia na lekkie gleby 5 klasy po zlikwidowanej łące? Dodać coś jeszcze? Chciałbym to zwinąć w bele dla bydła.

tobi866    24

Słonecznik jest dobry i w miarę tani, możesz dostać trochę grupki, ogólnie wszystko co jest w rozsądnej cenie i można dostać w danej chwili. A jak to skosisz zielone to będą wspierdalac aż im się będą uszy trzesly
Miało być gryki

czaro    13

W zeszłym roku miałem mieszankę łubinu, owsa i peluszki. Jeść jadły bardzo dobrze ale w niektórych belach był problem z małymi pleśniami, szczególnie tam gdzie był strąk łubinu dlatego chciałbym spróbować czegoś lepszego. Pytanie jest też czy pszenżyto, facelia, peluszka no i ewentualnie ta gryka dochodzą mniej więcej w tym samym czasie do odpowiedniego momentu na koszenie ich. Bo w tamtym roku łubin wykształcił strąki dużo wcześniej niż peluszka.

karelll    0

Witajcie. Ja również się zastanawiam nad zasianiem czegoś na kiszonke na VIb i V klasie - piaszczyste poletko. Musze zasiać coś strączkowego na te 2 ha i myśle zmieszać kilka składników co byście polecili. Dla krów mięsnych na baloty. Pelucha lub wyka to raczej na lepszą nieco ziemię,a na tą lekką niewiem co. 

Adrian_K_90    59

Co się może sprawdzić po zbożu ściętym na kiszonkę. Na ziemi klasy IV, V ziemi, i w przypadku ewentualnej suszy? Gryka, proso? Groch czy łubin raczej nie da rady w takich warunkach. Owies też nie za specjalnie.   

piteroo    1

Panowie co sądzicie o tym żeby prosto po wymłóceniu rzepaku, jak jest jeszcze zielony zebrać go w pryzmę? Taka kiszonka będzie miała jakoś wartość ?

krzychuuuuu    18

Przecież to sam badyl jest, ewentualnie do ścielenia może sie nadać jak komuś braknie słomy.

piteroo    1

też właśnie tak myślałem ale 1osoba w sąsiedniej wiosce tak robi i mnie to zastanawiało.

Radan    28

Poszukuję dobrego międzyplonu ozimego. Wysiew w pierwszej połowie września i cięcie w pierwszej połowie maja. Co polecacie aby nie wymarzło i dobry plon na kiszonkę był?

pedro2    349

Albo gorczyca, albo reszta. miałem jęczmień owies gorczyca wyka i facelia, gorczyca wyrosła na ponad 1.5m zagłuszyła, zakwitła, a reszta max 30cm. Było dużo towaru jałówki wcinały lepiej niż sianokiszonke, ale jak dla byków czy krów to bez gorczycy bo to typowy zapychacz, w dodatku tak jak mówię zakwitnie i trzeba ciąć gdzie reszta mogła by postać z 2 tyg

Radan    28

Zależy jeszcze w jakich proporcjach. Ile poszczególnych nasion na ha?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez 1rajdzik
      wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały