Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

w tym roku po pszenicy zimowej planuje zasiac zyto na kiszonkie ,a na wiosne w to miejsce kukurydze. kiedy najlepiej wywiezc obornik, na jesien przed siewem zyta , czy na wiosne pod kukurydze? ziemia 3 klasa. w jakim terminie najlepiej posiac zyto, i w jakij dawce na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Obornik mozesz i przed żytem i po. Niektórzy tak robią jak maja go za duzo.

Zyto siejesz w terminie siewu żyta na ziarno, wysiew możesz zwiększyć. Albo dodac wyki kosmatej, uszlachetni kiszonkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wczoraj skosiłem mięszankę na kiszonkę powód to burza która przeszła w nocy z niedzieli na poniedziałek, wywróciło caly kawałek . Dało 38 bel 12/120 z 1.40 ha rano było skoszone na wieczór zafoliowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

@Piotrek1975 przy jakiej temperaturze? nie za szybko? A ja powoli zaczynam się rozglądać za mieszankami poplonowymi po żniwach co proponujecie? Zależy mi na wysokim udziale białka w kiszonce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

luki15146 mieszanki poplonowe to co to takiego? tzn kiedy sie to zbiera?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@luki mięszanka była od dołu już podeschnięta a tęperatura była 40 w słońcu. Myślę że będzie dobra już pięknie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

a jakią mieszankę poplonu dać aby wiosną gdy zasieje buraki na tym samym polu nie wyszło na nowo ? Co roku sieje gorczyce ale wydaje mi się to mało energetycznę ponieważ krowy są pózniej głodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

koledzy jestem w takiej sytuacji ze nie mam za bardzo kiszonek a mam sporo bydla. co moglbym zasiac na poczatku sierpnia po zbiorze jeczmienia zeby jeszcze taj jesieni to zebrac i miec do wiosny czym karmic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z życicą westerwoldzką przy odpowiednim nawożeniu i opadach da jeszcze dobry pokos końcem września, a jak będzie ciepły październik to jeszcze nieco zbierzesz.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

tez myslalem o tej roslinie i biore ja pod uwagie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zwykła mieszanka owies jęczmień też urośnie jak nie będzie suszy. Tylko musisz starannie uprawic żeby jak najmniej ziemi zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

taka mieszanka owies jeczmien jakie wysokie zdazy wyrosnac do jesieni? jaka wartosc by byla takiej kiszonki? planuje to zbierac w pryzme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wartości za dużej to to nie ma ale jak nie ma co dawać to dobre i to. U nas robimy to w bele i dajemy opasom. Tydzień temu zbieraliśmy owies i już mam posiany drugi raz. Po pszenżycie też będę siał ale na wypasanie w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

powiedzmy ze zycica zasiana na poczatku sierpnia zdazy urosnac i na poczatku pazdziernika ja zbiore i zakisze. a czy ktos liczyl czy to sie oplaci? chodzi mi o to ile kosztowal by taki siew skoro bylby z tego zebrany 1 pokos i zaorane.w pazdzierniku wsial bym tam juz pszenice. moze taniej bylo by kupic jakiejs sianokiszonki? pole jakie zamierzam na to przeznaczyc to 5 hektarow, bydla ok 40 sztuk mlodych i musialo by to im starczyc do maja. siana i pasz tresciwych mam zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

mam dylemat czytam i każdy inaczej robi, mam klasy 5,6 i nie wiem co zasiać na poplon po owsie i po kukurydzy co radzicie żeby krowy mleczne i byki opasowe to z chęcią jadły ? to będzie belowane NIE DO SILOSU xD za odpowiedzi z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Na słabe ziemie polecił bym saladerę rewelacyjna pasza dla krów , możesz pomięszać z owsem ja tak robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Saradela to po kukurydzy raczej nie urośnie jest dobra ale trzeba ją wsiewać w zboże wiosną. Owies z wyką może urośnie jak wilgoć będzie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No po QQ to nie ale po owsie spoko. Wyka też jest dobra ale potrzebuje lepszego stanowiska jak saladera i wszystko zależy od pogody jak będzie sucho nic nie będzie . W ubiegłym roku siałem na poplon wykę na pół z owsem 3.05 ha i guzik było bo susza. Tak więc wszystko zależy od pogody jak będzie wilgoć to każdy poplon urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Chlopaki co zasiac za poplon po jeczmieniu zeby zebrac w pazdierniku na kiszonkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Polecam mieszankę: łubin żółty, peluszka z facelią. Jeśli wysiejesz odpowiednią ilość na ha, to będziesz miał dużo bardzo dobrej paszy.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo zasiać gorczycę ale trzeba ciąć kiedy nie dostanie kwiatu ponieważ zaś kiszonka jest gorzka raz miałem nie chciały krowy i byki jeść to jeszcze sypałem dolfosu B i polfamix z oporem ale zjadły a kiszonkę ja sieję owies z jęczmieniem i z żytem i słonecznik z kukurydzą lub gorczycę ale tnę jako zielonkę jak z kwiatem to wziąć talerzówkę lub orkana i to zkasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Polecam mieszankę: łubin żółty, peluszka z facelią. Jeśli wysiejesz odpowiednią ilość na ha, to będziesz miał dużo bardzo dobrej paszy.

na pazdiernik taka mieszanka zdazy duza wyrosnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj