Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

łubin urosnie duzy do pazdziernika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

@peres100 w zeszłym roku siałem po żniwach, została przyorana pod pszenicę ozimą. W 2.5 miesiąca była na 70 cm, bardzo gęsta.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ile siales na hektar w jakich proporcjach? orales po zniwach i siales siewnikiem zwyklym czy tylko zruszyles glebe i moze nawozowym? jakies nawozy na to stosowales?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Łubin i peluszka po 30kg+ 5 kg facelii. Standardowe uprawki pożniwne. Facelii nie zasiejesz razem z łubinem i peluszką ponieważ jest za drobny. Czy będziesz siał siewnikiem czy rozsiewaczem to twoja sprawa, najlepszym rozwiązaniem jest siewnik poplonów. Bez nawozów, ewentualnie po oborniku.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Kieruj się jak najniższym kosztem. To tylko poplon.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Polecam mieszankę: łubin żółty, peluszka z facelią. Jeśli wysiejesz odpowiednią ilość na ha, to będziesz miał dużo bardzo dobrej paszy.

siac jakis nawóz pod łubin z facelia po owsie na 5tej klasie i co ty robisz ze rżyskiem podorywke robisz czy co tam nigdy nie siałem poplonu a teraz chce spróbować tak na półtora ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Koledzy dowiadywalem sie o nasionach na poplon i tak peluszka 1,5zł kg facelia 8zl kg a łubiny mam dwa do wyboru odmiana SONET 1.5zl kg i odmiana MISTER 2,5zł kg. Z tego co sie orientuje to MISTER urosnie wiekszy..

Który łubin zasiac na poplon na kiszonkie dla bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja tydzień temu zasiałem na poplon po jęczmieniu ozimym owies z jęczmieniem jarym ;) Mam go zamiar ściąć za 2 miesiące na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęczmień letni z owsem będzie pasował jak na kiszonkę jak zaczne się kłosić ja propnuje owies ze słoneczikiem to się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

witam wszystkich :) udało się nam sprzątnąć pszenżyto i teraz chcieliśmy pierwszy raz zasiać poplon ale żeby był na kiszonkę dla krów i może ktoś poleci mi jakaś mieszankę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja polecam mieszankę na słabą ziemię łubin + seradela + owies. Na lepszych będę siał owies + jęczmień + wyka + ewentualnie łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W moim przypadku to tylko tyle co seradela, wyka, nawóz i paliwo bo resztę mam swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

no dzieki za info a jeszcze jedno pytanko czy może mi ktos powiedzieć czy można zasiać taki poplon i go zebrac na kiszonke jeżeli na wiosnę bd siane buraki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

W tym roku zasiałem owies 150 kg i saladere 25 kg na hektar lecz to wszystko na wypas a na pszyszły rok do owsa i saladery dołożę ok 20 kg kukurydzy i myślałem na tatarką bo szybko rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

WItam chcialbym sie zapytac co dobże było by posiac na poplon po żniwach na zaoranym polu na kiszonke, chcialbym cos takiego zeby mozna bylo to dawac krowom mlecznym. Podawajcie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

Witam.

Mam pytanie związane z kiszonką z samej gorczycy sianej jako poplon po żniwach.

Chcę w przyszłym roku zasiać po żniwach gorczycy i myślałem, czy by nie zrobić pierwszy raz kiszonki.

Gdyby ktoś mógłby napisać czy ktoś już robił taką kiszonkę, co ewentualnie dodać jeszcze na pryzmę oprócz samej gorczycy i jak smakuje to krowom?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj