Polecane posty

atomik    148

a krowy dobrze dobrze zajadały ? jak długo podsuszałeś i efekty w bańce widać ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No niestety ale krów nie mam, za to byki wolały jak śrutę tak sie pchały że coś okropnego. Wtedy jak skosiłem to nie było bardzo pogody klarownej mgły i pochmurno leżało na pokosach z tydzień. Koło mnie gościu sieje wykę dla krów po 5-6 ha to chyba są efekty w przyroście mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy mozna cos zasiac w sierpniu zaraz po zbiorze pszenicy zeby mozna bylo zebrac na kiszonkie na jesien i jeszcze zasiac w to miejsce zimowe zboze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeśli zasiejesz na początku sierpnia a najlepiej na koniec lipca i pogoda będzie sprzyjająca tow październiku możesz zebrać kiszonkę i zasiać zboże. Na poplon posiej jęczmień i peluche.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy mozna cos zasiac w sierpniu zaraz po zbiorze pszenicy zeby mozna bylo zebrac na kiszonkie na jesien i jeszcze zasiac w to miejsce zimowe zboze?

teoretycznie się da jednak wszytsko zależy od pogody, jeżeli zasiejesz do 25 lipca to najwcześniej można zebrać 5 października przy dobrej pogodzie mokro i ciepło choć plon poplonu i tak maksymalny nie będzie a po 5 października pszenica najmniej zniesie opóźnienie plonu ew. żyto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

najszybciej to jeczmien z pola mi zejdzie, i co mogłbym po nim zasiac na poplon zeby zdazyc na jesien zasiac w to miejsce zboze? moglbym siac juz kolo 20 lipca

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

najpierw zbierz potem dyskutuj


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

W zeszłym roku po żniwach posiałem łubin żółty w mieszance z peluszką i facelią. W połowie września gdy był przyorywany, rośliny kwitły. Ale wadą tego było, że ziemia na całej warstwie ornej była sucha, dosłownie jak pieprz.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

najpierw zbierz potem dyskutuj

 

jak zbiore nie bedzie czasu juz na dyskusje tylko na siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja jak brałem ugór to ok. 20 lipca siałem Łubin Zeus ( ważne bo on krzewi się błyskawiczne ) i w mniej więcej w połowie września orałem. Troszkę przymały był ale zawsze coś. Owszem ziemia była totalnie wysuszona ale po kilku dniach przyszła potężna ulewa. Wszystko się udało i teraz ładna pszenica rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Czy praktykował ktoś z was siew poplonu po kukurydzy na kiszonkę? Jeśli tak, to jaki, kiedy siany i co z niego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wszystko zależy kiedy zbierzesz tą kukurydze. Bo jak w połowie września to mało czasu aby coś urosło...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Ale nie musi być jare. Myślałem o np życie z czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam a może zasiać w jęczmieniu jarym lucernie ...wg opisu chwastox extra by jej nie zniszczyl a jeczmien by na ziarno był a odrost lucerny np w wrzesniu na kiszonke dla bydła potem już jakąs inna uprawe co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

A jakom macie opinie sieczeniu zyta na kiszonke z pnia bo ja tak robie i jak narazie jestem bardzo zadowolony

 

terz tak robiłem krowy jadły jednak nie chętnie teraz gdy żyto zaczyna kłoszenie kosze podsuszam nie za mocno musi być idealne klos jak sie zaczyna kształtować to kosić póżniej bardzo powoli zgrabić żeby nie z piachem zwinąć prasom dobrze dobić i owinąć na owijarce z workami dać spokuj palce lizać kiszonka marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Napisano (edytowany)

witam a może zasiać w jęczmieniu jarym lucernie ...wg opisu chwastox extra by jej nie zniszczyl a jeczmien by na ziarno był a odrost lucerny np w wrzesniu na kiszonke dla bydła potem już jakąs inna uprawe co wy na to ?

Jak wsiejesz lucernę to będziesz miał na kilka lat.

Ja w tej chwili mam wsiany jęczmień z pelucho na kiszonkę. Trawa wymarzła więc trzeba było coś posiać.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ciekawe rozwiazanie tylko czy nie wymarznie jak nie bedzie sniegu dosc ciekawa alternatywa dla zyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiam. Może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie z tą mieszanką?

Edytowano przez traktorzysta2009

Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Panowie w jakim stadjum rozwoju kosić owies na kiszonkę aby zakisić w balotach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj