Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

lucerna ? żart czy co ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Jak dla mnie lucerna w taką mieszankę to tylko strata kasy wiesz ile kosztuje lucerna? no chyba że ciebie stać, lucerne najlepiej zasiać w szystym siewie lub z trawą i koniczyną białą i przy dobrym użytkowaniu lucerna będzie rosła do 10 lat


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Rzepik to też bardzo dobry poplon do przyorania. ;) I można go orać kiedy się chce,ale jak da dobre liście to można zebrać z niego trochę kiszonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

ja bym dał wykę,peluchę, groch i trochę owsa a jeśli na zielonke na świeżo to jeszcze trochę łubinu słodkiego i słonecznika ja taki miszmasz robię

groch i peluszka to to samo

Pawel6840 w siewie czystym około 150 kg/ha

Edytowano przez mario3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

hej mam koledzy do was pytanie czy dobra bedzie kiszonka z kukurydzy ma gdzie z 40 cm wysokosci jęczmienia, owsa taki poplon zasiałem po jeczmieniu ozimy i planuje to skosic ,sprasowac i wrzucic w folie i nie wiem czy bedzie to dobrze bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

mam zasiany w poplonie łubin, owies i mam pytanie do was. Czy ten poplon nadaje się do zakiszenia, chodzi zwłaszcza o łubin, czy ukiśnie? I będzie dobry dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

KOlego raf21 tydzień temu kosiłem,prasowałem i owijałem w folie taki poplon 7ha i robie to co roku i tylko moge powiedzieć że krowy i byki zjadają to aż im się uszy trzęsom;p

 

no więc polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

hej mam koledzy do was pytanie czy dobra bedzie kiszonka z kukurydzy ma gdzie z 40 cm wysokosci jęczmienia, owsa taki poplon zasiałem po jeczmieniu ozimy i planuje to skosic ,sprasowac i wrzucic w folie i nie wiem czy bedzie to dobrze bydła

wartość marna dobre na zapchanie żwaczy

 

czy groch to to samo co peluszka ? dla większości ośób to jedno i to samo ale różnica niewielka jest

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

witam możecie mi powiedzieć jakie wartości odżywcze orientacyjnie będzie miała kiszonka z takiej mieszanki: gorczyca, słonecznik, owies, gryka? i jeszcze jedno jaka mieszanka była by najbardziej wartościowa na kiszonkę (sadzę młode ziemniaki w czerwcu mam wolne pole i muszę je jakoś zagospodarować) ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Gorczyca pozostałe ro śliny zagłuszy, bo bardzo szybko rośnie, więc tylko wyrzucisz nasiona. Owies w czerwcu będzie miał znikome wschody, bo do skiełkowania potrzebuje sporo wody której w czerwcu może brakować. Proponuję zamiast owsa, gryki i gorczycy dać jęczmień i łubin ewentualnie peluchę, słonecznik jest ok.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

co proponujecie żeby wysiac razem z jeczmienie na pasze owies czy cos innego na zimę sieję żyto na kiszonkę a po nim QQ można coś domieszac do żyta żeby zwiekszyc plon zawijam to później w folię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

witam możecie mi powiedzieć jakie wartości odżywcze orientacyjnie będzie miała kiszonka z takiej mieszanki: gorczyca, słonecznik, owies, gryka? i jeszcze jedno jaka mieszanka była by najbardziej wartościowa na kiszonkę (sadzę młode ziemniaki w czerwcu mam wolne pole i muszę je jakoś zagospodarować) ;)

 

 

Na początku czerwca jak pogoda sprzyja to i kukurydze jeszcze można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam jaki poplon zasiac na zime zeby go zebrac wiosna a po nim kuku zamiast zyta czy cos domieszac zeby bylo wartosciwe dla bydla mlecznego ziemia 4-5 kl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Pszenżyto zebrane w fazie strzelania w źdźbło ma wartość energetyczną porównywalną z kiszonką z kukurydzy. Do tego coś motylkowatego na podniesienie białka (np wyka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

witam. ja tak robiłem i jak dla jałówek mięsnych jest to nawet dobra pasza bo jak dla krów mlecznych to cięzko by było ją rozdawać bo długie rośliny itp chyba że belował byś belownica z nozami to co innego ;) ja daje tę kiszokke jałówkom zostaje tylko sam najgrubszy badyl a reszte wszystko wchłaniają. z 4ha miałem chyba 60 bel więc wydaje mi się ze jeszcze nie tak źle ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja robię paszę z żyta posianego w poplon. Moim zdaniem jest to bardzo wartościowa kiszonka, a gdy jej dodam to produkcja od razu rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

gorczyca zbyt szybko drewnieje, ma gorzki smak i może przebijać folię


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ta nie podziurawiona dobrze ukisła nie ma strat ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ogólnie to każda została spasiona bo wszystkie dziurki zaklejałem od razu , także strat zero w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj