Polecane posty

dyziek_1    48

Jompek, obornik teraz, wapno już dawno powinieneś rozsiać.

I dlaczego wapno magnezowe? Drogie, a zawartość Ca i Mg niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Futtertrio mieszanka poplonowa traw

czy jeśli posieje to po j. ozimym to będę mógł skosić np w wrześniu i jak zostawie przez zimę to i 1 pokos na wiosne będzie? bo po tym kuku bym posiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, mat22889 napisał:

Futtertrio mieszanka poplonowa traw

czy jeśli posieje to po j. ozimym to będę mógł skosić np w wrześniu i jak zostawie przez zimę to i 1 pokos na wiosne będzie? bo po tym kuku bym posiał

Po jęczmieniu jak zasiejesz to skosisz pokos lub dwa a jak zostawisz na zimę to wymarznie jest to trawa jednoroczna. Ewentualnie mieszanka gorzowska ale to droższy temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mieszanke gorzowską skosze 3 razy jesli zasieje po j ozimym? tzn 2 na jesien i raz na wiosne przed kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja mam agropoplon to to samo co gorzowska. Mial byc na jesien raz koszony ale pogoda nie sprzyjala i lipa w maju skosze i qq wsieje. Co do tych zycic to ja mam w lucernie wziewke i jakos niechce za bardzo wymarznac a miala he. Chociaz ladnie plon podbija. Szybko odrasta ale potem lucerna zakrywa ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Mi raz sie udało skosić teraz muszę znowu z saletrą pojechać i pod koniec kwietnia bede kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Koledzy chciałbym zaraz po żniwach posiać poplon, z racji że żniwa są dość wcześnie i panuje deficyt w paszy objętościowej chciałbym po gruberze posiać coś siewnikiem do zboża. nigdy tego nie praktykowałem co polecacie aby sobie jakoś poradziła roślinka. Dać obornik pod gruber ? czy lepiej dać obornik i zrobić pługiem lekką poddorywkę ? ziemia 3a/3b susza.

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Witam, mam dylemat. Zwykle po zniwach na poplon dla bydla byla wysiewana gorczyca. Byla podorywka, brona, siew siewnikiem zbozowym lub siewka do nawozu i później znow brona. Chciałbym jakos uproscic ta uprawe. Myslalem, zeby przejechac kultywatorem z walem strunowym ( do talerzowki nie mam dostepu) siew poplonu i brona. Czy to dobre rozwiązanie? Czy moze poleci ktos cos innego? A moze posiac cos innego niz gorczyca na wypas dla bydla? Ziemia klasa 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5548
Ja sieje owies. Kultywatorem to raczej ciężko ściernisko uprawić ,chyba ,że bardzo nisko kosisz i czysto zbierasz słomę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
A co szybszego od podorywki bys polecil? Podorac ug 2 to troche meczace. A do plugu podorywkowego ani talerzowki raczej dostępu nie bede mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Czy warto siać mieszankę gorzowską na glebach torfowych czy poradzi sobie na tego typu glebie czy lepiej posiać coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie co polecacie posiac na kiszonke po zniwach zeby jeszcze zebrać przed śniegami? Myslalem o jakims zbozu i troche czegos białkowego. Wypali to przy w miare dnbrej pogodzie czy nie warto ryzykować i tracić kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz o tym gdybać to czysta loteria. Raz takie poplony wypalają, a raz nie. Wszystko zależy od pogody i od ziemi oczywiście.  Ja w tym roku planuje zasiać po jęczmieniu trawę, aby założyć trwałą plantacje, ale jeszcze ściąć przed zimą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, abc1922 napisał:

Panowie co polecacie posiac na kiszonke po zniwach zeby jeszcze zebrać przed śniegami? Myslalem o jakims zbozu i troche czegos białkowego. Wypali to przy w miare dnbrej pogodzie czy nie warto ryzykować i tracić kase?

Żyto jare z jakimś dodatkiem zasiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Ile tego żyta na hektar zasiać? Myślę żeby ściernisko potraktować talerzowka potem rozsiewaczem rozsiać, zabronować i zawałować. Może coś z tego będzie. Tylko skąd te żyto. A owies w zamian da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Tylko najgorsze są samosiewy po zbiorze zboża. Trzeba by jak najszybciej słomę pozbierać, potalerzowac i jak zaczna wschodzić samosiewy wtedy uprawa pod poplon inaczej duzo wody wyciągnie, chyba że ktoś orkę robi pod poplon na kiszonkę wtedy można troszkę szybciej posiac. Planuję po pszenicy posiac zyto jare z wyka jarą. Jesień teraz dłużej trwa wegetacja więc powinno się udać najwyżej wyrośnie tylko na przeoranie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3604

robił ktoś kiszonkę z gorczycy albo rzepaku w pryzmę? chciałbym zasiać po jęczmieniu i pszenżycie ziemia 5-6. zdąży urosnąć do września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj