Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janek82    3

witam zasialem wyke i peluszke z owsem i zrobilem baloty i teraz pytanie czy wyka i peluszka odrosnie czy trzeba przeorac i zasiac 2 raz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak byś ściął żyto, czy pszenżyto na kiszonkę, to też coś tam odrośnie, ale nikt tego nie robi. Przesianie jest niezbędne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tym że podobno peluszka się bardziej kładzie, i dlatego lepiej ją siać z rośliną podporową. Trochę ma mniejsze wymagania i drobniejsze nasiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam doradzcie co wsiać stanowisko po mieszance klasa IV i V 3 ha całośc zgruberuje tylko i wsieje siewnikiem od nawozu tak mieszankę zbożową w ilości 120 kg/ha 17kg słonecznika /ha i co jeszcze dodać ? Bedzie to na kiszonkę owies się już osypuje wiec dlatego bedzie tylko gruberowane i potem zawałowane w tamtym roku tak zrobiłem piękna sprawa tylko nic nie dodałem ? Może facela czy coś> Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Koledzy gorczyca lada dzień będzie kwitnąć kilka kwiatków już jest, ale wyka i facelia jeszcze są niskie nie wiem kosić czy czekać?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

wczoraj zasiany poplon po rzepaku. groch+jeczmien+facelia.

 

Czy jak by zasiac do konca lipca pszenzyto jare+jeczmien urosnie do 1 pazdziernika na tyle zeby zebrac w bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sioksio    3

Jak zasiać owies/mieszankę z grochem do zbelowania lub przyorania ? Jakie proporcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Witam,co proponujecie posiać na poplon na kiszonkę w bele lub w pryzmę dla bydła opasowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam zamiar spróbować z facelią, może z dodatkiem owsa, i peluszką co mi została z poprzedniego siewu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Facelia dobra i ładnie rośnie, daj wyki nawet 50% facelia strasznie droga, a obie mają równe tempo wzrostu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14
 
 
 
 
 
Fotografie z naszych pól + informację co gdzie zasiano :)

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Z tym ze wyka bodajże nie nadaje się dla bydła. Ja myślę o facelia z saradela (5+40) by wyszlo kolo 250zl bo na poplon można taniej nasiona wyrwac. A tez chce potem w baloty zrobić to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Z tym ze wyka bodajże nie nadaje się dla bydła. Ja myślę o facelia z saradela (5+40) by wyszlo kolo 250zl bo na poplon można taniej nasiona wyrwac. A tez chce potem w baloty zrobić to

 

Dlaczego wyka nie nadaje się dla bydła wg Pani?

Polecam oryginalną Mieszankę Gorzowską DSV - nie żadne mieszanie nasion z rynku, mieszanki z centnasu z k. łąkową itd...

Oryginał to najwyższy plon, najlepsza jakość (zakiszenie, strawność, wartość itd), szybki wzrost wiosną. Po prostu to się opłaca. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dlaczego? Wszędzie o poplonach na kiszonke wymieniają wyke, na ozimy poplon tylko żyto z wyką ozimą, białka ma sporo... Ja posiałem dla jałowizny gorczyce owies z jeczmieniem i bodajże 20% wyki i facelii
Oczywiście wszystko z centrali oprócz owsa, nie radzę z rynku kupować bo szkoda kasy 50 zł oszczędności, a połowa powschodzi

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Jeżeli chodzi o poplony, to wrzucam pełną ofertę od DSV z ogólnym opisem, informacjami i cenami: http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/08/Mi%C4%99dzyplony-DSV.pdf

 

Szczególy do każdego produktu powinny znajdować się na stronie big-agro.pl (lub chętnie udzielimy odpowiedzi, najlepiej pisać na kontakt@agrivision.pl)

 

403053863_1_1000x700_miedzyplony-mieszan

 

403053863_6_1000x700_miedzyplony-mieszan

 

403053863_2_1000x700_miedzyplony-mieszan

 

403053863_3_1000x700_miedzyplony-mieszan


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym ze wyka bodajże nie nadaje się dla bydła. Ja myślę o facelia z saradela (5+40) by wyszlo kolo 250zl bo na poplon można taniej nasiona wyrwac. A tez chce potem w baloty zrobić to

 

To moje o tym ewidentnie nie wiedzą i wcinają GPS z pszenżyta i wyki ozimej aż im się uszy trzęsą. Poza tym masy zielonej też zawsze będzie więcej. Nawet od zboża w czystym siewie. Pozytywnie wpływa na zagęszczenie łanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wsiałem
25 kg słonecznika
30 kg mieszanki poplonowej (10 odmian nasion grochy facela łubiny itp)

80 kg mieszanki zbożowej

Wszystko to na 1.5 ha pola po Życie  wsiałem i pada deszcz ciekawe co bedzie z tego chcę to zebrać w bele a na wiosne ma tu być to stanowisko dla mieszanki zbożowej. Jeśli wypali bedę to stosować na wiekszym areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_b    2

Witam przypne się do tematu. Co polecilibyście zasiąść na poplon po żniwach żeby skosic na wiosnę i z balowac na kiszonke dla byków? Tylko żeby pole nadawało się na kukurydzę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żyto, czy inne zboża ozime z ewentualnym dodatkiem wyki kosmatej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj