Polecane posty

molibdenowy    0

Na kiszonke, sialiscie wszystko po podorowce? na dniach coś zamierzam zasiać i sucho jak diabli.. :/ zastawnawiam sie czy czy to pługu czy grubrze wgl wzejdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

na pasze to mieszanka jęczmien jary, gorczyca, peluszka, facelia. Dobrze rośnie, kiśnie i wartościowa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

tak się zastanawiam bo z żyta ludzie robią taką kiszonke a czy wyszła by z pszenżyta. może taka mieszanka lepsza ale chciałbym spróbować z pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

dupo zatykacz, lepiej już słomy teraz sie nastarac niz karmic żytem czy pszenżytem kiszonką.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ale jak ktoś ma mało ha a chcę trochę bydła chować to taki dupozapychacz przydatny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dupo zatykacz, lepiej już słomy teraz sie nastarac niz karmic żytem czy pszenżytem kiszonką.

 

ja tam słyszałem co innego, dobra kiszonka gps ma sporo energii i wiecej białka jak ta z qq, słyszałem tez ze w izraelu wysokowydajne krowy mleczne karmione sa głównie gps, generalnie cała sztuka polega na tym zeby w odpowiednim czasie zebrac zboze tzn nie za pózno, wszelkiej masci doradcy doradzaja zeby zbierac kiedy pojawia sie kłos a to bład, bo najwiecej białka jest jak jeszcze kłosa nie ma, poza tym kiedy jest juz kłos kiszonka nie jest juz taka smakowita dla bydła, robi sie gorzka po zakiszeniu, a rolnicy jak wiadomo czekaja jak najdłuzej zeby było jak najwiecej masy a potem narzekaja ze to nie ma zadnej wartosci 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/18/entry-251-recepta-na-idealny-gps/

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karmiłem kisz. z pszenżyta w fazie mlecznej ziarna pocięte na 4cm Jaguarem. W smaku lipa, ani mi ani krowom nie smakowało. Mleka po tym średnio, ale jest to jakaś alternatywa bo np. dobrze się komponuje z wysłodkami i tak jak napisał kolega wyżej gdyby wcześniej skosił to w smaku byłoby napewno lepsze(więcej cukru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

jak myślicie jest sens jeszcze próbować zasiać jakiś poplon na skiszenie? nie za późno już na owies+peluszka? jakby we wrześniu padało to może do listopada coś urośnie jak myślicie i kiedy najpóźniej sialiście poplony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Co mozna by zasiac na poplon dla bydla po zebraniu kukurydzy juz nie dlugo? Na wiosne bedzie siana znowu kukurydza. Moze zyto i zebrac na poczatku maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Można. Ja tak zrobiłem w tym roku. Sposób z żytem jest dobry jak masz dosyć dużo bydła w stosunku do posiadanego areału, natomiast qq siałem po życie 15 maja i gdyby nie susza to byłoby z nią ok, tak to niestety niedobory wody sprawiły, że kukurydza ma średnio około 2 metrów i gdzieniegdzie nie wykształcone kolby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

tylko w tym przypadku zyto siane bylo by ok 25 wrzesnia a na 1 maja bedzie zebrane, bo terminu siewu kukurydzy napewno nie bede opoznial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

A czy z  samej gryki można zrobić kiszonkę w bele? i czy będzie to bydło dobrze pobierało? Pytam dlatego została gryka posiana po jęczmieniu ozimym, teraz ładnie kwitnie, a paszy jest trochę mniej to by można było ją zebrać zamiast przyorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Hej! W tamtym roku posiałem mix gryki z owsem, kosiłem jak gryka zakwitła, z racji że malo tego mialem to ususzyłem na sianko, gryka była już dosyć twardawa ale mimo to bydlaki dobrze to jadly więc myślę że w kiszonkę nada się jeszcze lepiej.

Edytowano przez grzesiek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Można w bele ale jest to mało wydajne i największą wartość ma zanim zakwitnie po zakwitnięciu to już po ptokach jak to się mówi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Gorczycę w bele? szkoda paliwa i folii, przecież to będzie gorzkie nawet po zakiszeniu i bydło ci tego nie ruszy. słaby pomysł raczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Gorzkie ? Jak nie podsuszysz to na pewno  robiłem taki kiedyś i wszystko było zjedzone teraz się w to nie bawię ale jak brakowało paszy to różnych pasz się chwytało. Miałem 50 bel tego i praktycznie nic nie wyrzuciłem.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsz1986    0

Jesli teraz chce zasiac żyto z wyką to kiedy w maja mam ja skosic  i owinąć w bele, chodzi mi głownie o żyto czy jak już sie kłos pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Ja jutro kosze kukurydze na to 2 razy talerzowka i po jutrze sieje zyto. poczatek maja kosze zyto w bele, orka i siew kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj