Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koszyk    3

Siany był w połowie lipca,a zbierałem tak mniej więcej w połowie października, kosiłem starą sieczkarnią fortschritt ciąganą, płon nie był zbyt duży, ale to raczej z moich błędów agrotechnicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszyk    3

mogą być rośliny strączkowe np. łubin czy wyka, abo słonecznik ma zbliżoną wartość odżywczą do kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na taka mieszanke peluszka + slonecznik + jakies zborze??? tylko jakie do tego zestawu najlepiej??? chce z tym roku zrobi tak na wyprobowanie taka mieszanke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was rolnicy mam 18 krów i 10 jałówke, chce powiększyć stado mleczne do 30 sztuk jałówki wsadzić pod wiate i całą obore chce za adoptować dla mlecznic moje pytanie brzmi nie wystarczy mi sianokiszonki dla nich wszystkich i czy jest opłacalne kupno bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal124    8

Witam :) za kilka dni koszę żyto na kiszonkę i po nim chciałbym zasiać znowu coś na kiszonkę. Myślę o owsie peluszce słoneczniku. koszone będzie orkanem. Ile tego wysiać na 1ha ?  może jeszcze coś do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

jaki poplon zasiac po zniwach zeby zasiac pozniej QQ i sciac to orkanem na pryzme na 4klasie gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Wramach zazielenienia musze obsiac czesc gruntow poplonem. Gryka owies i rzepak w moim przypadku-pytanie brzmi czy nada sie to na kiszonke w baloty dla bydla jesli tak to jakie proporcje sugerujecie co do gryki i owsa bo stanowisko po rzepaku i na to wplywu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zasianą mieszankę owies+jęczmień+groch z przeznaczeniem na kiszonkę.Jęczmień już się kłosi,owies gdzie nie gdzie dostaję wiechę a groch zaczyna kwitnąć.Pytanie do was czy już kosić czy czekać na groch?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszekglow    17

Ja zamierzam zasiać w sierpniu owies + jęczmień + wyka, tylko niewiem jaką normę wysiewu na 5 kl ziemi. Pomożecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

W związku z suszą mam zamiar posiać poplon po zbiorze żyta i przeznaczyć to na kiszonkę( zwinąć w bele) Tylko nie mam pomysłu co by rzucić, żyto podobno nie bardzo a owies w tym roku był kiepski to nie wiem czy by urósł. Jest to 5 klasa ziemi no i pH 4.6 gorczyca  w zeszłym roku była słaba. Co by można posiać żeby uzyskać jaki taki plon na kiszonkę. Jakieś sugestie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wapno węglanowe w ilości 2t czystego składnika będzie najlepszym poplonem


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

siał ktos łubin żółty z owsem na kiszonke ?

jesli tak to w jakich proporcjach na 1ha ?

czy taka kiszonka smakuje bydłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

panowie mam pytanie. Posiałem mieszankę jęczmienia z peluszką z domieszką słonecznika ciut gorczycy i kukurydzy.Przedplonem była podobna mieszanka zcięta na zielonkę posiana na oborniku w ilości 40t/ha.Czy mogę obecną mieszankę nawieźć gnojówką czy lepiej sobie darować?Póki co opady sa prawie codziennie nie ma wysokich temp. Jęczmień powoli się krzewi a peluszka ma 6 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar zasiać po żniwach jakiś poplon na kiszonkę ale nie wiem jaki ziemia słaba bo 5-6 klasa i mam zamiar zaraz po żniwach po talerzować pole i w to zasiać ale nie wiem czy nie lepiej zaorać lub podorywkę, jak sądzicie?

A i co tam zasiać miałem zamiar sam owies, ale tu widzę że kolega chce zasiać owies + jęczmień + wyka i zastanawiam się czy na tak słabej ziemi to w ogóle coś urośnie? w tym roku to pierwszy raz chcę zasiać bo susza straszna i paszy mi zbraknie a nie chcę kupować, doradźcie panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Jak bym zasiał owies+łubin+facelia na klasie ziemi IV tak do 10 sierpnia to mi coś urośnie ? i wogule do kiedy by to urosło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jak z nieba nieposkompi to urośnie. Prędzej niż pierwsza dekada października to tego nie zbierzesz, bo nie będzie czego. Też zamierzam zasiać poplon z zamysłem skoszenia na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

my zasialiśmy po jęczmieniu zimowym trawe futtertrio już jest całe pole zielone zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kiedy sialiście te futtertrio? Pewnie są u was zadowalające opady bo u mnie np to ciężko miałoby przy wschodach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

dokładnie 11 lipca i cały tydzień po zasianiu przepadywało po 6 dniach rajki było znac teraz co jakiś czas też coś przeleci także narazie wszystko jej sprzyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj