Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mont    16

osobiscie nie ale sasiad raz jechał sieczkarnia zielona ale nie dało rady bo leciały same soki , przekwitnieta zakisił w silosie i pole sobie wiosna nawiózł , gorczyca to gorycz ale tanie nasiona , ja kilka lat sieje owies,wyka ,pelucha ale owies dostaje rdze wiec jak ma byc duzo dobrej kiszonki to oprysk , jednak z powodu ostatniej zimy posiałem czesciowo pszenzyto jare i zrobiłem doswiadczenie , 15 sierpnia zasiałem 1 ha poplonu pszenzyto jare 150 kg plus 25 kg wyki ozimej i po 9 tygodniach starsi rolnicy z okolicy robili wycieczki na pole co to tam rosnie , wydajnosc wieksza od owsa , jest w silosie jaka kiszonka zobacze w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam. Chciałbym za rok zasiać mieszankę wysoko białkową na podorywce. I zastanawiałem się nad Łubinem białym + wyka i czy po sprasowaniu była by to dobra mieszanka białkowa ? czy może czegoś jeszcze będę mógł dodać ?

i w jakich dawkach najlepiej wysiewać na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no właśnie co można zasiać po żniwach tak aby było dobre na sianokiszonkę w baloty dla krów mlecznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam my chcemy na wiosne zasiac cos na sianokiszonke dla opasow. To ma byc pierwsza w zyciu kiszonka na poczatek tak z 0.5 ha tylko nie wiemy czy sie uda bo narazie nie mamy sprzetu. I tak czy mozna to skosic pokosowka i zwiesc w pryzme recznie takie dlugie nie pociete i czy to zakisnie. I co zasiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Co można zasiać po zbiorze żyta ewentualnie owsa na kiszonkę najlepiej do pryzmy ? Czy słonecznik dał by rade urosnąć do jakiejś konkretnej wysokości ? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Co myślicie o poplonie po życie Owies z facelią

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17

Witam, jaki poplon do zasiania po żniwach polecacie na zielonkę dla bydła? Chodzi mi o koszenie i dawanie cielakom na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik-c360    0

Tematy połączone

 

jestem nowy na AF wiec z gory przepraszam jak zrobie cos zle.

wracajac do tematu chcialem po jeczmieniu zimowym zasiac poplon na kiszonke w mieszance ( owies, saradela, slonecznik) czy ktos z was prubowal czegos podobnego i jaki dalo efekt

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego ja w tamtym roku wsialem taka mieszanke w poplon tzn troche owsa,saradela i troche lubinu bo mi zostalo. Uroslo nawet mozliwie.Skosilem orkanem i w pryzme. Daje to bykom bo krow nie mam i powiem ze jedza dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Co myślice na temat abym zasiał po jeczmienu ozimym owies, kukurydze i zyto do tego co sadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Szczerze to nie mam pojecia co ci z tego może wyjść :) Ja w tym roku mam zamiar zasiać wykę ozimą z facelią, ale może się skończyć tylko na zamiarze bo pewnie nie prędko skosze pierwsze zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Tematy połaczone

 

witam wczoraj sprasowałem słome po jeczmieniu i po padał deszcz dziś więc pora i deszcz napewno pozwoli na poplon i ziemia jest dobra ale nie ma doświadczenia w poplonch i to jeszcze na ścięcie na kiszonke myślałęm nad peluszką ale co jeszcze tam dodać ? ;))

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Czy oprócz kukurydzy coś można kemperem z ciąć? Bo chodzi mi po głowie żeby pola po zbożach obsiać czymś co by poszło w pryzmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

ale mi chodzi czy sieczkarnią z kemperem (taki heder jakby do kukurydzy) da radę zebrać coś innego niż kuku bo taką usługę zn cięcie może mi sąsiad wykonać a on ma sieczkarnię z kemperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ja siałem poznaniakiem 2 ten słonecznik w rzędach co 40-50 cm i też jak kolega wyżej mysle sciąć to jednorzędówka w pryzme ale zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja po jęczmieniu będę siał owies + jęczmień + wyka. Byki przepadają za taką mieszanką, a i plon całkiem niezły.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@marcin349 kolega swojego czasu siał po jęczmieniu ozimym słonecznik siewnikiem do buraków, a na jesień kosił to kemperem i szło ładnie.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

chciałbym posiać jakiś poplon na kiszonkę i zastanawiałem się nad mieszanką

owies jęczmień i może kukurydza (właściwie to co mi z wiosny zostało zboże ) i do tego co lepsze by było seradela czy peluszka ? ;)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Peluszka szybciej rośnie od saradeli więc postawił bym na peluszke więcej masy Ci wytworzy do momentu koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj