Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać?

Polecane posty

Ferdek07    75

Czy grunt orny na którym była posiana trawa ( częściej sama rozrosła się perzówa i chwasty) można teraz zaorać czy trzeba czekać aż minie 5 lat? :) wielu w okolicy w ten sposób uprawiało "dopłaty" kosząc raz do roku to co urosło na ugorze, ale z braku możliwości dopłat paszowych są teraz gotowi to zaorać albo odpalić hajs żeby ktoś to uprawiał, tylko czy można traz to zaorać tzn 3 lata grunt orny był podawany do dopłat jako łąka a teraz podać jakieś zboże? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Ja miałem 2 lata podawaną łąkę i czy teraz mogę podać do dopłat jak mam zasadzony agrest.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

o co chodzi z tym okresem 5 lat czy to tylko dotyczy ONW? dodam że te pseudo łąki stanowią większość gospodarstwa i czy jak to teraz zaoram to nie będzie tak ze od nowa będe musiał kolesiowi posiać łąke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Więc to jest jakoś tak.... :)

 

po pierwsze, TUZ to co innego niz łąka/ugór na gruntach ornych

 

po drugie, w skali kraju TUZ-y zajmują określoną ilośc hektarów (co stanowi odpowiednio jakiś % wszystkich użytków rolnych). Zmiany w powierzchni TUZ są dopuszczalne do - 5% w skali (chyba) danego województwa. Jeżeli zmniejszenie powierzchni TUZ-ów w danym rejonie przekroczyłoby 5% to wtedy trzeba miec zezwolenie Agencji żeby TUZ zaorac lub przeznaczyc pod uprawę zboża.

 

po trzecie, inaczej trochę sprawa wygląda w przypadku ONW, tu już mogą byc problemy (ale cały czas mam na myśli tylko TUZ-y).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

To chyba zależy od tego jak ta działka widnieje w papierach. U mnie była łąka i pole na jednej działce nie pamiętam, aby dziadek a już nie mówiąc ojciec kiedyś dosiewał łąki a tu naraz przychodzą papiery, że w ewidencji jest 0,5 hektara łąki i 2,7 pola a my bierzemy dopłatę na 1 hektar łąki i 2,2 ornej. Musieliśmy to zgłosić i zrobić przeklasyfikowanie gruntów, co wcale nie jest takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj